Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 22 січня 2020 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Лист Президенту України, Голові Верховної Ради України, Голові Верховного Суду України 13.02.2009 Друкувати

Президенту України
Ющенку В.А.

Голові Верховної Ради України 
Литвину В.М.

Голові Верховного Суду України 
Онопенку В.В.


від 12.02.2009 № 01-02.4/25

Повідомляю Вас про те, що у зв'язку з відсутністю фінансування видатків за КЕКВ 1138 "Послуги зв'язку", зокрема на поштові витрати, Вищий господарський суд України з 12.02.2009 припиняє відправлення правосуддя у судових справах через неможливість надсилання процесуальних документів учасникам судового процесу

Відповідно до тимчасового розпису асигнувань Державного бюджету України на І квартал 2009 року Вищому господарському суду України передбачено видатки на послуги зв'язку в сумі 49,2 тис. грн.

При цьому, потреба суду в коштах для відправки процесуальних документів на місяць становить 50,0 тис. грн.

21.01.2009 Державним казначейством України виділено Вищому господарському суду України кошти на поштові витрати в сумі 8,5 тис. грн. В результаті того, що з 01.01.2009 фінансування було відсутнє, виділених коштів вистачило для відправки лише частини раніше накопичених процесуальних документів. Від Державного казначейства України 30.01.2009 надійшли кошти в сумі 31,5 тис. грн., які використано.

Наразі зупинено надсилання процесуальних документів учасникам судового процесу та судових справ до апеляційних, місцевих господарських судів. Не відправленими залишилися: посилки – 274, бандеролі – 52, рекомендовані листи – понад 10 000.

Катастрофічна ситуація склалася також в місцевих та апеляційних господарських судах України.

Державною судовою адміністрацією України до сьогоднішнього дня не доведено місцевим та апеляційним господарським судам кошториси видатків та ліміти бюджетних асигнувань. Потреби господарських судів на 2009 рік за КЕКВ 1138 "Послуги зв'язку" не враховано, у тимчасових кошторисах ці видатки передбачені в розмірах менших ніж у 2008 році.

Вартість поштових послуг у 2009 році в порівнянні з 2008 роком підвищено на 259,3 %. Однак, не зважаючи на це, Державна судова адміністрація України зменшила фінансування цих видатків на 66,2 %.

В господарських судах України в 2009 році започаткувалася практика витрачання власних коштів працівників судів для оплати поштових витрат. Розпорядженням Голови Вищого господарського суду України від 03.02.2009 № 9 категорично заборонено здійснювати витрати на поштові послуги суддями чи працівниками апаратів господарських судів за власні кошти, оскільки це створює умови для корупційних проявів або інших зловживань.

Об'єктивним є факт того, що Державна судова адміністрація України не виконує покладених на неї обов'язків та спричиняє додаткові ускладнення в організації процесу фінансування місцевих та апеляційних господарських судів.

Вкрай необхідним є повернення до дієвої моделі організаційного та матеріально-технічного забезпечення господарських судів України – передачі Вищому господарському суду України повноважень головного розпорядника коштів Державного бюджету України щодо фінансового, організаційно-технічного та кадрового забезпечення господарських судів України. 


З повагою 

Голова Вищого господарського 
суду України С.Демченко

« Повернутись до всіх матеріалів групи