Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 30 листопада 2021 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Про зворотне стягнення сум,списаних у безакцентному порядку з порушенням законодавства (Інформаційний лист Вищого арбітражного суду України від 5.03.92 № 01-8/303) 05.03.1992 Друкувати

Арбітражні суди України

 

     В зв'язку з виникненням питань щодо практики вирішення спорів,пов'язаних із зворотнім стягненням сум, списаних у безакцентномупорядку. Вищий арбітражний суд України вважає за необхідне датитакі роз'яснення. 

Якщо з підприємства, установи, організації у безакцентному порядку стягнуті суми з порушенням чинного законодавства тобто, коли законом не надане право на безакцентне стягнення, або в разі порушення встановленого порядку чи строку такого стягнення, позов про зворотне стягнення необгрунтоване списаних сум підлягає задоволенню без розгляду заперечень відповідача щодо суті спору. У цьому випадку до стягувача може бути застосована майнова відповідальність за необгрунтоване безакцентне списання коштів, якщо такі санкції передбачені чинним законодавством чи укладеним сторонами договором. 

В зв'язку з викладеним, роз'яснення Вищого арбітражного судуУкраїни з цього питання визнаються такими, що втратили силу. 

Заступник Голови Вищогоарбітражного суду України     А.Й. Осетинський

« Повернутись до всіх матеріалів групи