Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 30 листопада 2021 Українська3English

\
\
\
\
\
\
ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЛИСТ від 27.01.92 р. N 01-7/103 Про механізм економічного стимулювання укладання договорів контрактації на 1992 рік 27.01.1992 Друкувати

ВИЩИЙ АРБІТРАЖНИЙ СУД УКРАЇНИ

 

     Доводжу до відома, що Кабінетом Міністрів України 30 грудня 1991 року постановою N 395 затверджено Положення про механізм економічного стимулювання укладання договорів контрактації сільськогосподарської продукції на 1992 рік, яке є обов'язковим при укладанні і виконанні договорів контрактації для всіх виробників сільськогосподарської продукції і сировини незалежно від форм власності, відомчої підпорядкованості господарств і заготівельних організацій. 

Положенням, зокрема, передбачено, що для забезпечення внутрішніх потреб республіки в продовольстві і сировині, виконання міжурядових угод та створення необхідних резервів запроваджується державне замовлення на сільськогосподарську продукцію, обсяги якого доводяться до товаровиробників, у тому числі селянських (фермерських) господарств. Визначені обсяги державного замовлення є основою для укладання договорів контрактації сільськогосподарської продукції. 

Вивезення, експедирування та розвантаження законтрактованої продукції забезпечують заготівельні організації за свій рахунок власним або залученим транспортом. За домовленістю вивезення цієї продукції може провадитись транспортом господарств з відшкодуванням витрат заготівельними організаціями. 

Положенням встановлена майнова відповідальність сторін за невиконання або неналежне виконання договору контрактації сільськогосподарської продукції, а також за прострочку поставки або недопоставку продукції виробничо-технічного призначення, невиконання робіт (послуг) районним підприємством матеріально-технічного і сервісного забезпечення та районним виробничим об'єднанням по агрохімічному обслуговуванню відповідно до укладеної з господарством угоди. 

Так, у разі невиконання договорів контрактації господарства сплачують заготівельним організаціям і переробним підприємствам штраф у розмірі вартості недопоставленої продукції, крім випадків недобору продукції внаслідок стихійного лиха. В свою чергу, за невиконання договірних зобов'язань по прийманню сільськогосподарської продукції заготівельники сплачують господарствам штраф у розмірі вартості неприйнятої продукції за цінами, визначеними в договорах, а також відшкодовують витрати по доставці її в обидва кінці. У разі неправильного визначення кількості, якості і вартості прийнятої сільськогосподарської продукції заготівельник повертає господарству недоплачену суму та сплачує до позабюджетних фондів штраф у розмірі 200 відсотків від цієї суми. 

За невиконання договірних зобов'язань по зустрічному продажу цукру, олії, макухи (шротів), меляси, жому, а також неповернення знежиреного молока за подану сировину заготівельник несе відповідальність у вигляді сплати господарству вартості недопоставленої продукції переробки, що не звільняє його від поставки її в повному обсязі. 

Районні підприємства матеріально-технічного і сервісного забезпечення та районні виробничі об'єднання по агрохімічному обслуговуванню за прострочку поставки або недопоставку продукції виробничо-технічного призначення, невиконання робіт (послуг) відповідно до укладеної угоди сплачують господарствам штраф у розмірі вартості недопоставленої продукції або невиконаних робіт (послуг). Таку ж відповідальність несуть промислові підприємства України за прострочку або недопоставку продукції виробничо-технічного призначення за договорами з постачальницькими організаціями агропромислового комплексу. 

Зазначеним нормативним актом слід керуватися при вирішенні господарських спорів. 

Заступник Голови Вищого арбітражного суду України      А.Й.Осетинський

« Повернутись до всіх матеріалів групи