Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 30 листопада 2021 Українська3English

\
\
\
\
\
\
ЛИСТ N 05-2/10 від 10.01.94 м. Київ Про порядок формування та розміщення державного контракту і державного замовлення у 1994 році 10.01.1994 Друкувати

ВИЩИЙ АРБІТРАЖНИЙ СУД УКРАЇНИ

 

На додаток до листа Вищого Арбітражного Суду України від 09.11.93 N 01-8/1183 "Про державний контракт і державне замовлення на 1994 рік" повідомляємо, що Кабінет Міністрів України 12 листопада 1993 року прийняв постанову N 932 "Про порядок формування та розміщення державного контракту і державного замовлення у 1994 році". 

Цією постановою Кабінет Міністрів України встановив, що державний контракт і державне замовлення формуються Міністерством економіки, Державним комітетом з матеріальних ресурсів та Міністерством зовнішніх економічних зв'язків із встановленням завдань на виготовлення, поставку промислової, спеціальної і сільськогосподарської продукції, продовольчих і непродовольчих товарів народного споживання, виконання робіт і надання послуг за номенклатурою в обсягах, що забезпечують реалізацію загальнодержавних програм, експортних поставок і виконання міжурядових угод. 

У зв'язку з цим Міністерству економіки запропоновано подати Кабінетові Міністрів України проекти державного контракту і державного замовлення на 1994 рік і після затвердження Урядом зазначених проектів довести завдання на поставку продукції, виконання робіт, надання послуг міністерствам, відомствам, Раді Міністрів Республіки Крим, місцевим державним адміністраціям для розміщення його на підприємствах. 

Регулювання поставок продукції і товарів, необхідних для забезпечення державних потреб, провадиться центральними органами державної виконавчої влади, які формують державний контракт і державне замовлення (пункт 1 постанови Кабінету Міністрів України від 12 листопада 1993 року N 932). 

Указом Президента України від 28 жовтня 1993 року N 489/93 визначені підприємства і організації, для яких державний контракт і державне замовлення є обов'язковими. Це не виключає укладання державного контракту або прийняття державного замовлення підприємствами незалежно від форм власності на добровільній основі. Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 12.11.93 N 932 такі підприємства можуть подавати органам державної виконавчої влади, які формують державний контракт і державне замовлення, пропозиції про включення їхньої продукції до державного контракту і державного замовлення (за наявності письмового підтвердження державним замовником потреби в цій продукції та коштів на її оплату). 

Зазначеною постановою Кабінет Міністрів затвердив перелік ресурсів, виробництво та споживання яких контролюється і централізовано розподіляється державою для забезпечення виконання державного контракту, державного замовлення. 

Відповідно до пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 12.11.93 N 932 оплата продукції (виконаних робіт, наданих послуг) здійснюється: 

за державним контрактом - центральними органами державної виконавчої влади, які видали завдання, за рахунок коштів з державного бюджету; 

за продукцію, виготовлену згідно з державним замовленням і поставлену за міждержавними угодами, - Державним комітетом з матеріальних ресурсів, Міністерством зовнішніх економічних зв'язків, Міністерством сільського господарства і продовольства, Державним комітетом по харчовій промисловості та підприємствами й організаціями, які входять до їхньої сфери управління, відповідно до закріпленої, за цими органами номенклатури за рахунок наявних у них коштів і банківських кредитів; 

за продукцію, виготовлену за державним замовленням і поставлену споживачам України, - безпосередньо споживачами продукції, які уклали договори поставки, за рахунок власних коштів. 

При вирішенні спорів, пов'язаних з укладанням державного контракту або договору, заснованого на державному замовленні, слід мати на увазі, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 12.11.93. N 932 виконавці державного контракту і державного замовлення вправі самостійно обирати шляхи поставки виготовленої продукції замовнику (споживачу).

« Повернутись до всіх матеріалів групи