Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 30 листопада 2021 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Про деякі питання практики застосування норм розділу XII Арбітражного процесуального кодексу України у справах про банкрутство (Інформаційний лист Вищого арбітражного суду України від 17.06.97 N 01-8/205) 17.06.1997 Друкувати

Арбітражні суди України

 

У зв'язку з виникненням питання щодо можливості перевірки в порядку нагляду ухвал і постанов, які виносяться зі справ про банкрутство, Вищий арбітражний суд України вважає за доцільне повідомити свою думку з цього приводу.

Провадження у справах про банкрутство суттєво відрізняється від звичайного позовного провадження, в тому числі і характером процесуальних документів, що виносяться зі справи.

Ухвалами у розумінні статті 86 Арбітражного процесуального кодексу України (далі - АПК) в провадженні справ про банкрутство є ухвали, винесені на підставі статей 62, 63, 79, 80 та 81 АПК, оскільки одночасно з затвердженням умов санації (стаття 12 Закону України "Про банкрутство" і ліквідаційного балансу (стаття 22 цього ж Закону) та ліквідацією чи реорганізацією юридичної особи (стаття 22 Закону) провадження у справі припиняється, ці ухвали підлягають перевірці у порядку нагляду на загальних підставах (див. частину четверту статті 80 АПК та пункт 19 роз'яснення президії Вищого арбітражного суду України від 15.04.93 N 01-6/481 "Про деякі питання практики застосування Закону України "Про банкрутство").

Що ж до решти ухвал, зокрема, винесених на підставі статей 15 і 16 названого вище Закону, то вони, на нашу думку, за суттю своєю є рішеннями з того чи іншого питання, що регулюється цими нормами, а тому можливість їх перевірки в порядку нагляду не виключена.

Стосовно можливості і порядку перевірки за правилами розділу XII АПК постанов арбітражного суду, прийнятих на підставі статті 13 Закону України "Про банкрутство", Арбітражний процесуальний кодекс України не містить жодних винятків.

Заступник Голови Вищого

арбітражного суду України А.Осетинський

« Повернутись до всіх матеріалів групи