Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 17 травня 2022 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Інформаційний лист Вищого арбітражного суду України від 14.03.2000 № 01-8/109 14.03.2000 Друкувати

Арбітражні суди України

 

Про внесення змін до Інформаційного листа Вищого арбітражного суду України від 22.11.94 №01-8/847 «Про деякі питання практики застосування окремих норм чинного законодавства при вирішенні спорів»

У зв'язку із змінами, що сталися у чинному законодавстві, внести наведені далі зміни до названого Інформаційного листа. 1. Пункт 2 викласти у такій редакції: «2. На запитання, чи є відділ, управління або іншій виконавчий орган ради юридичними особами, Вищий арбітражний суд України повідомив таке.

З метою вирішення наведеного питання арбітражному суду слід витребувати від відповідного відділу (управління, іншого виконавчого органу) належним чином затверджене положення (див. статтю 54 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»), в якому має міститися й припис щодо правового статусу цього структурного підрозділу. У разі невизначеності такого статусу в положенні про відділ, управління чи інший виконавчий орган ради необхідно керуватися статтями 1 і 21 Арбітражного процесуального кодексу України (далі - АПК)».

2. Відповідь на питання, вміщене у пункті 5, викласти у такій редакції:

«Згідно з абзацом другим пункту 2 статті 24 Закону України «Про підприємства в Україні» державним підприємствам забороняється виступати гарантами при наданні суб'єктам підприємницької діяльності банківських кредитів. Оскільки гарантія є фактично формою поруки, така заборона стосується й договору поруки (стаття 191 Цивільного кодексу України). У разі вирішення спору, пов'язаного з укладенням відповідного договору, поручителем у якому є державне підприємство, арбітражному суду слід виходити з вимог, зокрема, частини першої статті 83 АПК щодо визнання недійсним договору, що суперечить законодавству, або вчинений з метою, яка суперечить інтересам держави».

Заступник Голови Вищого

арбітражного суду України А.Осетинський

« Повернутись до всіх матеріалів групи