Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 30 листопада 2021 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Інформаційний лист Вищого господарського суду України від 11.11.2008 № 01-8/669 11.11.2008 Друкувати

Господарські суди України

Про лист Верховного Суду України 

від 27 жовтня 2008 року 

№ 6-3/2008

 

Доводимо до відома лист Верховного Суду України від 27.10.2008 № 6-3/2008 щодо порядку розгляду заяв (подань) державних виконавців або сторін про відстрочку або розстрочку виконання, зміну способу та порядку виконання судових рішень.

Додаток: за текстом на 1 арк.

Заступник Голови Вищого

господарського суду України В. Москаленко

 

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

01024, м.Київ-24, вул. П.Орлика, 4

27.10.2008 № 6-3/2008

Головам Вищого адміністративного суду України, Вищого господарського суду України, Апеляційного суду Автономної Республіки Крим, апеляційних судів областей, міст. Києва і Севастополя, апеляційних та місцевих адміністративних і господарських судів

До Верховного Суду України надійшов лист Міністерства юстиції України з приводу порушень окремими судами загальної юрисдикції десятиденного строку розгляду заяв державних виконавців про встановлення чи зміни способу виконання судового рішення, його роз’яснення, а також процесуального порядку їх розгляду.

У зв’язку з наведеним звертаємо увагу на таке.

Статтею 373 ЦПК України, ст. 263 КАС України, ст. 121 ГПК України встановлено десятиденний строк розгляду заяви (подання) державного виконавця або сторони про відстрочку або розстрочку виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення.

За результатами розгляду таких заяв (подань) постановлюється ухвала у формі окремого процесуального документу, яка може бути оскаржена в порядку, встановленому процесуальним законодавством.

Що стосується розгляду заяв про роз’яснення рішення суду, цивільним процесуальним та адміністративним законодавством встановлено такі ж строк та форму процесуального документу (ст. 221 ЦПК України, ст. 170 КАС України).

Неухильне дотримання всіма судами згаданого десятиденного строку, а також процесуального порядку розгляду заяв (подань) державних виконавців є невід’ємною складовою законності, як однієї з основних засад судочинства, та передбаченого ч. 2 ст. 19 Конституції України обов’язку суду, як органу державної влади, діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Є неприпустимою практика судів, які допускають порушення процесуальних строків та способів процесуального реагування, зокрема ухилення від постановлення відповідних ухвал та їх підміну непроцесуальними документами, у т.ч. листами.

Просимо довести зміст цього листа до відома місцевих судів.

Перший заступник Голови

Верховного Суду України П.П. Пилипчук

« Повернутись до всіх матеріалів групи