Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 4 липня 2022 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Про Інформаційний лист Верховного Суду України від 10 вересня 2008 року № 3.2-2008 (Інформаційний лист Вищого господарського суду України від 22.09.2008 № 01-8/547) 22.09.2008 Друкувати

Головам місцевих та апеляційних 

господарських судів України

 

Про Інформаційний лист Верховного Суду України від 10 вересня 2008 року № 3.2-2008

Доводимо до відома Інформаційного листа Верховного Суду України від 10 вересня 2008 року № 3.2-2008, в якому викладено позицію Верховного Суду України з питань, пов'язаних з оскарженням процесуальних документів, які згідно з Господарським процесуальним кодексом України не підлягають оскарженню.

Додаток: за текстом на 2 арк.

Голова Вищого господарського

суду України С.Демченко

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

01024, м.Київ-24, вул. П.Орлика, 4

10 вересня 2008 р. № 3.2.-2008

на № _________від ________

Голові Вищого господарського суду України

Демченку С.Ф.

 

ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЛИСТ

Матеріали господарських справ свідчать про поширення практики подання сторонами у справі апеляційних і касаційних скарг на ухвали господарського суду, які не може бути оскаржено ні в апеляційному, ні в касаційному порядку. Такі дії сторін у справі, як правило, спрямовані на затягування судового процесу і є порушенням приписів статті 22 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України), зокрема, положень щодо обов'язку сторін добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами, виявляти взаємну повагу до прав і охоронюваних законом інтересів другої сторони.

Згідно з частиною першою статті 106 та частиною першою статті 111-13 ГПК України ухвали відповідно місцевого господарського суду і апеляційного господарського суду можуть бути оскаржені у випадках, передбачених Кодексом та Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом". Проте мають місце випадки, коли суд апеляційної чи касаційної інстанції розглядає такі скарги по суті.

Необхідно також враховувати роз'яснення, розміщені у пункті 12 постанови Пленуму Верховного Суду України "Про незалежність судової влади" від 13.06.2007 року № 8, яким передбачено, що оскарження ухвал або інших процесуальних актів суду, якими не завершується провадження у справі (про прийняття заяв і скарг до розгляду, про призначення судових засідань, про виклик осіб, про витребування документів та інших доказів тощо), крім випадків, прямо передбачених процесуальним законом, не допускається.

З метою запобігання відповідним порушенням господарським судам слід враховувати таке.

У разі подання апеляційної скарги на ухвалу, яку не може бути оскаржено, місцевий господарський суд має відмовляти у прийнятті такої скарги з посиланням на частини першу та четверту статті 106 ГПК України.

У разі подання касаційної скарги на ухвалу місцевого або апеляційного господарського суду, яку не може бути оскаржено, відповідному місцевому або апеляційному господарському суду, до якого надіслано скаргу, слід відмовляти у прийнятті такої скарги з посиланням на частини першу та четверту статті 111-13 ГПК України.

У разі подання касаційної скарги на ухвалу Вищого господарського суду України, яку не може бути оскаржено, суд повинен відмовляти у прийнятті такої скарги з посиланням на статтю 111-22 ГПК України.

Про відмову у прийнятті апеляційної чи касаційної скарги виноситься ухвала.

Видачу в необхідних випадках довідки про повернення державного мита здійснює місцевий господарський суд.

Прошу даний інформаційний лист довести до відома апеляційних та місцевих господарських судів.

Голова Судової палати

у господарських справах В.П. Барбара

« Повернутись до всіх матеріалів групи