Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 4 липня 2022 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Про порядок отримання інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (Інформаційний лист Вищого господарського суду України від 08.08.2008 № 01-8/476) 08.08.2008 Друкувати

Господарські суди України

 

Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва звернувся до Вищого господарського суду України з листом від 31.07.2008 № 6472, в якому виклав роз’яснення щодо порядку отримання інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

У згаданому листі Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва зазначено, зокрема, таке.

Частиною другою статті 7 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" (далі – Закон) передбачено, що спеціально уповноважений орган з питань державної реєстрації, зокрема, забезпечує формування та ведення Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (далі – Єдиний державний реєстр) та забезпечує органи державної влади інформацією з Єдиного державного реєстру у встановленому порядку.

Відповідно до статті 5 Закону державна реєстрація юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців проводиться державним реєстратором виключно у виконавчому комітеті міської ради міста обласного значення або у районній, районній у містах Києві та Севастополі державній адміністрації за місцезнаходженням юридичної особи або за місцем проживання фізичної особи -підприємця.

Згідно з частиною другою статті 20 Закону відомості з Єдиного державного реєстру видаються державним реєстратором незалежно від місцезнаходження юридичної особи або місця проживання фізичної особи-підприємця у вигляді витягу з Єдиного державного реєстру або довідки про наявність або відсутність в Єдиному державному реєстрі інформації, яка запитується.

Наказом Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва від 20.10.2005 № 97 "Щодо затвердження деяких нормативно-правових актів про надання відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців", зареєстрованим у Міністерстві юстиції 28.10.2005 за № 1294/11574, затверджено Положення про надання відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (далі – Положення).

Відповідно до пункту 5.1 Положення витяг – це документ, що містить відомості про юридичних осіб або фізичних осіб-підприємців за критерієм пошуку, зазначеним у запиті.

Згідно з пунктом 4.1 Положення довідка – це документ, що містить відомості про наявність або відсутність у Єдиному державному реєстрі інформації про реєстраційні дії щодо юридичних осіб або фізичних осіб-підприємців за критерієм пошуку, зазначеним у запиті.

У пункті 2.1 Положення зазначено, що приймання запиту про надання відомостей з Єдиного державного реєстру провадиться державними реєстраторами у виконавчих комітетах міських рад міст обласного значення або в районних, районних у містах Києві та Севастополі державних адміністраціях.

З огляду на викладене та зважаючи на важливість отримання відповідної інформації у найкоротші строки, органи державної влади для отримання відомостей з Єдиного державного реєстру можуть самостійно звертатися до державного реєстратора незалежно від місця державної реєстрації або місцезнаходження юридичної особи та незалежно від місця проживання фізичної особи.

Про викладене Вищий господарський суд України повідомляє в порядку інформації.

 

Заступник Голови Вищого

господарського суду України                                                                                                                                                               В. Москаленко

« Повернутись до всіх матеріалів групи