Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 4 липня 2022 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Про деякі питання оплати державним митом позовів Міністерства юстиції України до підприємств та організацій (Інформаційний лист Вищого господарського суду України від 10.06.2009 № 01-08/350) 10.06.2009 Друкувати

Господарські суди України

 

Про деякі питання оплати державним митом позовів Міністерства юстиції України до підприємств та організацій про стягнення сум на відшкодування збитків, завданих Державному бюджету України у зв’язку з виплатою коштів у порядку виконання рішень Європейського суду з прав людини.

У зв’язку з виникненням у судовій практиці питання про те, чи підлягають оплаті державним митом позови Міністерства юстиції України до підприємств та організацій про стягнення сум на відшкодування збитків, завданих Державному бюджету України у зв’язку з виплатою коштів у порядку виконання рішень Європейського суду з прав людини, Вищий господарський суд України звернувся до Державної податкової адміністрації з відповідним запитом.

Державна податкова адміністрація України листом від 02.06.2009 № 6489/5/17-0316 повідомила таке:

"Відповідно до Закону України від 25 червня 1991 року № 1251-ХІІ "Про систему оподаткування (із змінами та доповненнями) державне мито належить до загальнодержавних податків і зборів (обов’язкових платежів).

Справляння державного мита в Україні регулюється Декретом Кабінету Міністрів України від 21 січня 1993 року № 7-93 "Про державне мито" з відповідними змінами і доповненнями (далі – Декрет).

Перелік найменувань документів і дій, за які сплачується державне мито наведено у статті 2, а розмір ставок державного мита – у статті 3 Декрету.

Відповідно до частини 4 статті 9 Закону України від 23.02.2006 № 3477-IV "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" та постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.2006 № 784 "Про заходи щодо реалізації Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" органом представництва у справах про відшкодування збитків, завданих Державному бюджету України внаслідок виплати відшкодування, є Міністерство юстиції України.

Перелік фізичних та юридичних осіб, які звільняються від сплати державного мита, а також дій за які не сплачується державне мито наведено у статті 4 Декрету. Зокрема, пунктом 10 статті

4 Декрету передбачена пільга по сплаті державним органам, які звернулися у випадках, передбачених чинним законодавством, із заявами до суду щодо захисту прав та інтересів інших осіб".

Про викладене повідомляється в порядку інформації.

 

Заступник Голови

Вищого господарського суду України                                                                                                                                                    В. Москаленко

« Повернутись до всіх матеріалів групи