Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 4 липня 2022 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Про деякі питання оплати державним митом позовів органів місцевого та регіонального самоврядування про зобов’язання внести зміни до договорів оренди земельних ділянок (Інформаційний лист Вищого господарського суду України від 23.09.2009 № 01-8/525) 23.09.2009 Друкувати

Господарські суди України

 

У зв'язку з виникненням у судовій практиці питання про те, чи звільняються органи місцевого та регіонального самоврядування від сплати державного мита в разі їх звернення до господарських судів з позовами про зобов'язання внести зміни до договорів оренди земельних ділянок у частині визначення розміру орендної плати Вищий господарський суд України звернувся до Державної податкової адміністрації з відповідним запитом.

Державна податкова адміністрація України листом від 18.09.2009 № 11271/5/17-0316 повідомила таке:

"Відповідно до Закону України від 25 червня 1991 року № 1251-ХІІ "Про систему оподаткування зі змінами та доповненнями державне мито належить до загальнодержавних податків і зборів (обов'язкових платежів).

Справляння  державного мита в Україні регулюється Декретом Кабінету Міністрів України від 21 січня 1993 року № 7-93 "Про державне мито" зі змінами  і доповненнями (далі - Декрет).

Статтею 1 Декрету встановлено, що платниками державного мита на території України є фізичні та юридичні особи за вчинення в їх інтересах дій та видачу документів, що мають юридичне значення, уповноваженими на те органами.

Перелік найменувань документів і дій, за які сплачується державне мито, наведено у статті 2, а розмір ставок державного мита - у статті 3 Декрету.

Перелік фізичних та юридичних осіб, які звільняються від сплати державного мита, а також дій, за які не сплачується державне мито, наведено у статті 4 Декрету. Зокрема, пунктом 11 статті 4 Декрету визначено, що від сплати державного мита звільняються органи місцевого та регіонального самоврядування за позовами до суду або господарського суду про визнання недійсними актів інших органів місцевого та регіонального самоврядування, місцевих державних адміністрацій, підприємств, об'єднань, організацій і установ, які ущемлюють їх повноваження, за позовами до суду або господарського суду про стягнення з підприємства, об'єднання, організації, установи і громадян збитків, завданих інтересам населення, місцевому господарству, навколишньому середовищу їхніми рішеннями, діями або бездіяльністю, а також у результаті невиконання рішень органів місцевого та регіонального самоврядування та за позовами до суду або господарського суду про припинення права власності на земельну ділянку або у зв'язку з невиконанням умов договорів оренди орендарями земельних ділянок державної та комунальної власності.

Наведений перелік пільг у статті 4 Декрету передбачає конкретні умови щодо надання пільг органам місцевого та регіонального самоврядування зі сплати державного мита".

Про викладене повідомляється в порядку інформації.

 

Заступник Голови Вищого

господарського суду України                                                                                                                                                                  В. Москаленко

« Повернутись до всіх матеріалів групи