Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 2 квітня 2020 Українська3English

\
\
\
\
\
\
НА ЗАСІДАННІ РАДИ СУДДІВ ГОСПОДАРСЬКИХ СУДІВ УКРАЇНИ РОЗГЛЯНУТО АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ СУДОЧИНСТВА 28.09.2009 Друкувати

Найбільш важливим і вкрай актуальним сьогодні проблемам у вітчизняному господарському судочинстві - зокрема, розвитку господарського законодавства та незадовільному фінансуванню спеціалізованих судів - була присвячена тривала, предметна і гостра розмова на засіданні Ради суддів господарських судів України, що відбулося в останні дні вересня у конференц-залі Вищого господарського суду України.

Після зацікавленого обговорення першого питання порядку денного Рада суддів прийняла спеціальне рішення, в якому констатувалося, що спроби декодифікації господарського законодавства несуть загрозу економічній безпеці України, а тому процес усунення колізій між нормами Цивільного кодексу України та Господарського кодексу України має відбуватися шляхом зваженого, кваліфікованого і ретельного узгодження їх положень через внесення змін та доповнень до відповідних законів.

З цією метою, зокрема, визнано за доцільне провести науково-практичну конференцію з проблем подальшого розвитку господарського законодавства - із залученням провідних наукових установ, представників судової, законодавчої та виконавчої влади.

Гострі фінансові проблеми у системі господарських судів України змусили Раду визнати існуючий порядок фінансування як неприйнятний сьогодні і надалі. Як такий, що вимагає серйозного реформування. Враховуючи всю інформацію з цього приводу, Рада одноголосно підтримала конституційне подання Вищого господарського суду України щодо офіційного тлумачення окремих положень Конституції України, а також статей законів України "Про судоустрій України" та "Про статус суддів", котрі стосуються вказаної проблеми.

Прес-служба ВГСУ

« Повернутись до всіх матеріалів групи