Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 31 березня 2020 Українська3English

\
\
\
\
\
\
ЗАВЕРШИЛАСЬ КОНФЕРЕНЦІЯ СУДДІВ ГОСПОДАРСЬКИХ СУДІВ УКРАЇНИ 22.02.2010 Друкувати

18 лютого у приміщенні Вищого господарського суду України завершила свою роботу (другу частину) конференція суддів господарських судів України (перша частина відбулася 27 березня 2009 року).

Цьому засіданню передували дивні події. 12 лютого ц.р. делегатам конференції було розіслано лист за підписом в.о. голови Ради суддів України О.Ф. Волкова, в якому - з посиланням на голову Одеського апеляційного господарського суду Балуха В.С. (як на члена Ради суддів України, від котрого стало відомо про намічене продовження 18 лютого 2010 року роботи минулорічної конференції суддів господарських судів, що була перервана) - він зробив довільний висновок, що, нібито "за наявною інформацією, рада суддів господарських судів ні на 15, ні на 18 лютого 2010 року конференцію суддів не скликала. Питання порядку денного 27 березня 2009 року на конференції суддів господарських судів були розглянуті повністю." І, звинувативши попутно для чогось голову Ради суддів господарських судів України у "самочинності", відкрито і прямо попрохав делегатів "утриматися від участі у заходах, визначених як продовження роботи конференції суддів господарських судів..."

Цей лист викликав відповідне письмове звернення голови Одеського апеляційного господарського суду, члена Ради суддів України, члена Ради суддів господарських судів України В.С. Балуха, в якому він запевнив делегатів конференції, що "ніколи не висловлював ідею про її саботаж."

Однак ці обставини не вплинули на високу та своєчасну явку учасників конференції, які розцінили лист із Ради суддів України як відверту спробу зірвати конференцію та з незрозумілих причин втрутитись у діяльність Ради суддів господарських судів.

18 лютого авторитетним органом суддівського самоврядування розглянуто всі питання порядку денного і прийнято аргументовані й важливі рішення для системи господарських судів.

Після розгляду питання про організаційне та кадрове забезпечення господарських судів конференція вирішила, зокрема, підтримати Конституційне подання, ухвалене постановою Пленуму Вищого господарського суду України від 26 лютого 2009 року щодо офіційного тлумачення положень першого речення частини першої статті 130 Конституції України у взаємозв'язку з приписами статті 6 та частини другої статті 126 Конституції України стосовно здійснення організаційного забезпечення діяльності судів, тобто заходів фінансового, матеріально-технічного, кадрового, інформаційного та організаційно-технічного характеру, органом виконавчої влади (конкретно - Державною судовою адміністрацією України).

Вирішено також доручити Раді суддів господарських судів України у першому півріччі 2010 року підготувати пропозиції до законодавства щодо удосконалення системи підбору та підготовки кадрів для призначення вперше на посаду професійного судді та звільнення з посади. З цією метою рекомендовано головам місцевих та апеляційних господарських судів активно проводити роботу з формування кадрового резерву осіб, які бажають обійняти посаду судді, проводити з ними навчання, вивчати їх моральні та ділові якості, надавати відповідні висновки кваліфікаційним комісіям при складанні цими особами кваліфікаційного іспиту.

Крім того, заслухано звіт Ради суддів спеціалізованих судів і розглянуто питання щодо фінансування господарських судів країни.

Вирішено також деякі поточні питання внутрішньої організації життя суддівської громади.

Проаналізувавши колективно згаданий вище лист в.о. голови Ради суддів України стосовно самої конференції, її делегати вирішили звернутися з приводу принципової оцінки означених дій судді О.Волкова до Вищої ради юстиції.

Наприкінці роботи учасники конференції проголосували за оновлений склад Ради суддів господарських судів України, засідання якої відбулося після завершення конференції.

 Прес-служба ВГСУ

« Повернутись до всіх матеріалів групи