Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 15 липня 2020 Українська3English

\
\
\
\
\
\
"БОМБА" ВІД КУМА – ПІД ВЕРХОВНИЙ СУД… 13.05.2010 Друкувати

На початку березня цього року в одному з юридичних вітчизняних видань голова Апеляційного суду Харківської області М. Бородін у статті "Глухі кути на маршруті реформи" вочевидь знущально писав, пропонуючи негайно ліквідувати вищі суди України: "Та й навіщо нам вищі суди, які фактично, образно кажучи, женуть суцільний брак? Наприклад, у 2007 р. з перевірених 351 постанов та ухвал ВГС Верховним судом скасовано 295, або 84% тих, що перевірялись (у 2006 р. - 90,9%; у 2005 р. - 87,7; у 2004-му - 86; у 2003 р. - 91,6%)". Наведена автором (як стверджують люди знаючі, кумом В. Онопенка, голови Верховного Суду) "компроматна" статистика щодо Вищого господарського суду, без сумніву, повинна була спрацювати як потужна бомба. І швидко сформувати громадську думку в українському суспільстві та у владі (зокрема, законодавчій) в тому ж єдиному руслі, що визначене самим М. Бородіним: справді, навіщо нам такі вищі суди, що женуть суцільний брак? Ліквідувати їх - і кінець! І нехай торжествує Верховний Суд!

Однак уже через тиждень життя внесло несподівані, майже сенсаційні, корективи. 11 березня 2010 року Конституційний Суд України , розглядаючи проблему подвійної касації в нашому судочинстві у взаємозв'язку з Конституцією України, вирішив, зокрема: "...конституційний статус Верховного Суду України не передбачає наділення його законодавцем повноваженнями суду касаційної інстанції щодо рішень вищих спеціалізованих судів, які реалізують повноваження касаційної інстанції."

Простіше кажучи, визнано і протлумачено для всього суспільства, що Верховний Суд взагалі не має права скасовувати рішення вищих судів як касаційних інстанцій, зокрема - ВГСУ! Не передбачена така "сувора операція" Основним Законом України... Касація мусить бути одна-єдина.

Отож, всі касаційні потуги ВСУ протягом багатьох останніх років стосовно постанов вищих судів України були просто даремними. Нікчемними, нікому не потрібними. Не-за-кон-ни-ми... А скільки ж часу, коштів, нервів затрачено!

Верховний Суд, виходить, роками займався пустою справою, роблячи повторну касацію! І чи було то результатом якоїсь зарозумілої "сверблячки" у ВСУ, чи наслідком банального невігластва його керівництва (адже найвища судова інстанція, існують спеціалізовані палати з касаційного розгляду спорів!) - це вже не так важливо... Важливо, що на ті повторні касації ніхто не повинен був зважати. Бо то й був суцільний брак найвищої судової інстанції.

Отаку несподівану "бомбу" (ще й дуже невчасно) підклав під суд, очолюваний кумом, харківський суддя М. Бородін, розхвалюючи в газеті "старанну" роботу безгрішного Верховного Суду у минулі роки щодо скасованих рішень Вищого господарського суду та збираючи докупи "компроматну" статистику. Нікчемний блеф із того вийшов, а не предметна розмова про реформу судової системи. До того ж, дуже ганебний блеф - в смислі небажаного "засвічування" професійного рівня суддів з Верховного, який тепер всім очевидний. Стільки "наскасовували", що самі себе посадили в калюжу.

Але й не це головне. Якось разом перекліпають. А що буде, якщо колектив ВГСУ, умисне заплямований таким зухвалим методом щодо своєї професійності, захоче раптом відмінити якимось чином всі оті протиправні повторні касації ВСУ? Чи позивачі або відповідачі, що втратили в результаті такого втручання у спір Верховного Суду мільйонні кошти чи серйозне майно, зроблять ревізію та подадуть у Міжнародний Суд?! Адже брак якось треба виправляти... Не відмовиться ж від нього ВСУ добровільно. Чи, може, прилюдно покається, а хтось навіть подасть у відставку? Цікаво б побачити, нарешті, серйозну реакцію. Адже "бомба" підкладена, час іде...

 М. Мельник,

 І. Плющовий

(Спеціально для пресс-служби ВГСУ)

« Повернутись до всіх матеріалів групи