Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 15 липня 2020 Українська3English

\
\
\
\
\
\
СУДДЯ-ПІДБУРЮВАЧ ПАРЛАМЕНТАРІЇВ ЗНОВУ "АКТИВІЗУЄ" СИТУАЦІЮ? 13.05.2010 Друкувати

Суддя Верховного Суду В. Барбара, котрий став відомим широкому загалу після того як у квітні ц.р. направив до всіх народних депутатів спеціального листа із закликом не голосувати за законопроект щодо внесення змін до Господарського процесуального кодексу України (і яке він мав на це право?), схоже, цим не вгомонився.

Спочатку його, як відомо, зачепило за живе рішення Конституційного Суду, котрий визнав у березні повторну касацію рішень Вищого господарського суду України, що її здійснював протягом майже десяти років Верховний Суд (точніше - Судова палата у господарських справах під керівництвом В. Барбари), неконституційною. Тобто, зовсім непотрібними і професійно нікчемними виявилися старання цього судді та його колег, котрі саме на повторній касації нажили собі серед легковірних обивателів дутий авторитет.

Коли ж служитель Феміди дізнався, що зазначений вище законопроект, котрий уже пройшов перше читання, одержав підтримку народних депутатів (якраз у тому, щоб видалити з законодавства статтю про можливість антиконституційної повторної касації у ВС), розіслав підбурливо-провокаційний лист до депутатів, у якому, зокрема, використав абсолютно неправдиву статистику щодо відмінених постанов і ухвал ВГСУ в господарських справах... Принизивши тим самим службову репутацію всього колективу суддів ВГСУ.

Однак депутати і обізнана юридична громадськість поставилися до листа судді, що пішов "навперейми" парламентському рішенню, як належить - критично. Навіть з осудом. У дискусіях з цього приводу все частіше ставиться питання: на якій законній підставі суддя Верховного Суду В.Барбара намагається вплинути, до того ж - "на базі" неправдивої статистики, свідомо непорядним способом - на майбутнє рішення парламентаріїв? Суддівські методи розцінюються, до всього, і як відвертий шантаж усього парламенту. Як намагання збити його з пантелику, зірвати нормальну і серйозну роботу над законопроектом... Чи відповідають ці дії суддівській присязі?

Проте, роздратований ще й тим, що ВГСУ чітко виконав однозначне й остаточне рішення КС щодо повторної касації, суддя В. Барбара, ігноруючи професійну мораль та етику, у кінці квітня подав спеціальну службову записку своєму керівництву, в результаті якої з'явилося розпорядження за підписами голови ВСУ В. Онопенка і голови Ради суддів України П. Пилипчука про термінове..."вивчення стану здійснення судочинства Вищим господарським судом України"! Зрозуміло, для пошуку якогось "компромату". Отакої.

А може, на все це треба дивитися лише як на дріб'язкову помсту?

О. Бондар,

М. Мельник

(Спеціально для пресс-служби ВГСУ)

« Повернутись до всіх матеріалів групи