Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 11 серпня 2020 Українська3English

\
\
\
\
\
\
ЗАЯВА прес-служби Вищого господарського суду України 07.06.2010 Друкувати

ЗАЯВА

прес-служби Вищого господарського суду України:

 

"Чому звернення Голови Ради суддів України Пилипчука П.П. до членів Робочої групи з питань судової реформи спотворює документи

УШ позачергового з’їзду суддів України та  суперечить статті 125 Конституції України?"

 

 

 

На засіданні президії Вищого господарського суду України заслухано інформацію про те, що головою Ради суддів України Пилипчуком П.П.                   (як виявилося, згідно з рішенням Ради суддів України № 8 від 26 березня 2010 року) було надіслано звернення до членів Робочої групи з питань судової реформи врахувати заяву УШ позачергового з’їзду суддів України від 7 грудня 2007 року "Про концептуальні засади подальшого здійснення судової реформи в Україні" та заяву Ради суддів України з цього питання від 26 травня 2006 року. Доповідач зазначив, що демонстративна зневага до спеціалізованих судів, в цілому, активно афішується з посиланням, нібито, на спільну позицію суддів України, висловлену в заяві УШ позачергового з’їзду суддів України "Про концептуальні засади подальшого здійснення судової реформи в Україні" від 7 грудня 2007 року, а саме щодо доцільності побудови в державі триланкової системи загальних судів, яка складалася б тільки з судів першої інстанції, апеляційних судів і Верховного Суду України як суду касаційної інстанції, - тобто без вищих спеціалізованих судів та спеціалізованих судів взагалі.

За результатами обговорення президія ВГСУ одноголосно постановила: інформувати народних депутатів та членів Робочої групи з питань судової реформи про неправдивість вибіркової інформації стосовно оцінки діяльності Вищого господарського суду України, яка поширюється керівництвом Верховного Суду України, що перешкоджає реформуванню судової системи держави відповідно до ст. ст. 125, 129 Конституції України та офіційного тлумачення термінів "найвищий судовий орган", "вищий судовий орган", "касаційне оскарження" рішенням Конституційного Суду України від 11 березня 2010 року.

УШ позачерговий з’їзд суддів України в своїй заяві від 7 грудня 2007 року "Про концептуальні засади подальшого здійснення судової реформи в Україні" відхилив пропозицію керівників Верховного Суду України (Онопенка В.В. та Пилипчука П.П.) щодо недоцільності існування спеціалізованих судів і, зокрема, вищих спеціалізованих судів.

Категорична незгода з пропозицією, що виходила від               Пилипчука П.П. та Онопенка В.В. щодо ліквідації цих спеціалізованих судів, завершилася суттєвими поправками в тексті заяви. Редакційною комісією з’їзду на вимогу делегатів було вилучено пропозицію такого змісту: "Відповідно з Конституцією потрібно вилучити положення про вищі суди, вищі судові органи спеціалізованих судів".

За результатами обговорення проекту вказаної Заяви та голосування делегатами з’їзду було досягнуто спільне рішення про необхідність збереження спеціалізованих судів, зокрема, господарських та адміністративних як завершених судових систем на чолі з відповідними вищими спеціалізованими судами.

У цілому ж, нинішнє звернення голови Ради суддів України Пилипчука П.П. щодо заяви від 7 грудня 2007 року "Про концептуальні засади подальшого здійснення судової реформи в Україні" суперечить ст. 125 Конституції України, фактично є дезінформацією членів Робочої групи з питань судової реформи, про що прес-служба ВГСУ і зобов’язана інформувати через ЗМІ український соціум.

 

Прес-служба ВГСУ

 

« Повернутись до всіх матеріалів групи