Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 22 січня 2020 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Інформація Про проведення чергового Пленуму Вищого господарського суду України 27.07.2010 Друкувати

Інформація

Про проведення чергового Пленуму

Вищого господарського суду України

 

         22 липня 2010 року відбувся черговий Пленум Вищого господарського суду України, на якому було розглянуто такі питання:

 

1. Про підсумки роботи господарських судів України у першому півріччі 2010 року.

2. Про судову реформу в Україні.

3. Про хід виконання постанов Пленуму Голови Вищого господарського суду України від 25.02.2010 року.

 

У роботі Пленуму взяли участь: члени Пленуму, голови господарських та апеляційних господарських  судів України, а також заступник глави Адміністрації Президента Андрій Портнов та Голова Вищої ради юстиції Володимир Колесниченко.

 

Грунтовний аналіз роботи господарських судів України у першому півріччі 2010 року зробив у своїй доповіді в. о. Голови ВГСУ Анатолій Осетинський, який зазначив, що в першому півріччі 2010 року господарські суди успішно виконували свої завдання щодо утвердження правового порядку в економічних відносинах держави.  

Також було відмічено, що в звітному періоді місцевими господарськими судами розглянуто 126,4 тисячі звернень  осіб за захистом своїх порушених прав і охоронюваних законом інтересів, що на 7,5 відсотків менше, ніж за аналогічний період 2009 року. Це пов'язано з передачею низки категорій справ адміністративним судам, що сприяло суттєвому підвищенню статистичних показників роботи судів, зокрема при розгляді складних справ, які є важливими для функціонування економіки держави.

Так, до Державного бюджету України у першому півріччі 2010 року сплачено або присуджено до стягнення державного мита в сумі 115, 5 млн. грн., що майже на 14 відсотків більше, ніж у першому півріччі 2009 року  та 166,6 тис. доларів США, що вдвічі  більше порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Найбільшу кількість справ розглянуто місцевими господарськими судами Києва, Харківської, Донецької та Дніпропетровської областей.

Анатолій Осетинський підкреслив необхідність якнайшвидшого вирішення питання перерозподілу та збільшення чисельності суддів та працівників апаратів господарських судів, з огляду на їх фактичне навантаження.

Протягом звітного періоду на розгляд Вищого  господарського суду України надійшло 15,2 тис. касаційних скарг та подань, що в 1,3 раз більше порівняно з аналогічним періодом минулого року.

У звітному періоді Верховним Судом України переглянуто у порядку повторної касації 115 судових актів Вищого господарського суду України, з яких 102 судових акта, у тому числі 83 постанови, було скасовано, що складає 0,7 відсотка від загальної кількості прийнятих.

Також доповідач ставив акценти на необхідності підвищення відповідальності судді за результати його діяльності, оскільки авторитет суддівського корпусу в очах представників сторін та юридичної громадськості складається з репутації кожного судді.

Для забезпечення якості розгляду справ, важливим фактором, - зазначив в. о. Голови, - залишається питання єдності судової практики, над чим і працював ВГСУ разом з науковцями у звітному періоді. Питання законотворчості давно назріло і потребує невідкладного розв'язання: ще у 2007 році робочою групою ВГСУ був розроблений проект Закону України "Про судоустрій, статус суддів  та суддівське самоврядування в Україні", і тільки з приходом нової влади знайшов втілення в життя...

Особливу увагу Анатолій Осетинський звернув на гостро назрілу проблему опрацювання з відповідними державними органами питання розмежування компетенції адміністративних і господарських судів, узгодження приписів норм Цивільного і Господарського кодексів України, доопрацювання проекту нового Господарського процесуального кодексу України.

Наріжним каменем у роботі ВГСУ в 2010 році є рівень фінансування, його стан ще критичніший, ніж у 2009 році, тому в першому півріччі поточного року через це існувала постійна загроза функціонування суду. В повному обсязі фінансувались лише видатки на заробітну плату з нарахуваннями, трансфертні виплати комунальних платежів. Неможливість поштових надсилань та забезпечення канцтоварами призводять до плачевного стану судову гілку  влади і це при тому, що питання неодноразово піднімалося перед Кабінетом Міністрів України...

Підбиваючи підсумки сказаному, Анатолій Осетинський закликав до єдності та злагодженості, що є запорукою високого рівня правосуддя і захисту прав та законних інтересів учасників відносин у сфері господарювання.

Продовжила питання висвітлення проблем  судоустрою, зокрема судової реформи в Україні, суддя ВГСУ, член Робочої групи з питань судової реформи Валентина Палій, яка звернула увагу присутніх на нововведення, запропоновані у новому Законі про судоустрій, продиктовані самим життям.

 

У обговоренні піднятих проблем взяли участь: голова Ради суддів, заступник голови судової палати з розгляду справ про банкрутство  Олександр Удовиченко, голова Донецького апеляційного господарського суду Віктор Татьков, заступник голови ВГСУ Віктор  Москаленко, заступник голови судової палати з розгляду спорів, пов'язаних із державним регулюванням економічних відносин Євген Першиков, голова Севастопольського апеляційного господарського суду Володимир Коваленко, голова Кіровоградського господарського суду Володимир Балик, в. о. голови судової палати з розгляду справ у спорах між господарюючими суб'єктами М Остапенко

 

Про хід виконання постанов Пленуму ВГСУ від 25.02.2010 року учасники Пленуму заслухали інформацію заступника голови судової палати з розгляду справ між господарюючими суб'єктами, секретаря Пленуму Ігоря Васищака.

 

Від запрошених виступив Голова Вищої ради  юстиції Володимир Колесниченко, який висловив стурбованість з того становища, у якому зараз перебуває суспільство  і судова система зокрема. Він запевнив, що ВРЮ зажди буде тією ланкою, яка відстоюватиме  справедливе правосуддя та сприятиме ефективності в законотворчості. Володимир Колесниченко відмітив успішну роботу суддівського корпусу ВГСУ.

 

Члени Пленуму тепло  подякували за титанічну працю голові ВГСУ Сергію Демченку, який склав свої повноваження керівника, у зв'язку із виходом у відставку. Йому було вручено пам'ятну нагороду та квіти. Відпочивати Сергій Демченко ще не поспішає - збирається послужити Феміді у якості радника Голови ВГСУ.

На закінчення роботи члени Пленуму прийняли рішення з розглянутих питань.

 

                                                                                                      Прес-служба ВГСУ

 

 

 

 

 

 

 

« Повернутись до всіх матеріалів групи