Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 9 серпня 2020 Українська3English

\
\
\
\
\
\
ЗМІНИ В МЕРЕЖІ ГОСПОДАРСЬКИХ СУДІВ УКРАЇНИ 17.08.2010 Друкувати

З метою оптимізації структури господарських судів України, поліпшення доступності правосуддя та створення належних умов для його здійснення, враховуючи реальний рівень навантаження суддів, згідно з Указом Президента України  В. Януковича, ліквідуються наступні суди: Житомирський апеляційний господарський суд, Запорізький апеляційний господарський суд, Київський міжобласний апеляційний господарський суд, Луганський апеляційний господарський суд.

Цим же Указом передбачено утворити Рівненський апеляційний господарський суд.

66 суддів, які працювали у судах, що ліквідуються, можуть бути переведені на вакантні посади в місцеві (де на теперішній час існує значне завантаження справ на одного суддю) та апеляційні господарські суди або до адміністративних судів першої та апеляційної інстанцій (за їх бажанням).

Згідно з цими змінами визначені території, на які поширюються повноваження апеляційних господарських судів, а при розробленні проекту Закону "Про Державний бюджет України на 2011 рік"  буде передбачене відповідне фінансування.

За прогнозами експертів, нова мережа господарських судів України призведе до позитивної тенденції щодо оптимізації навантаження суддів у цих судах та створить належні умови для здійснення правосуддя.

Як  вважають досвідчені юристи у ВГСУ, зазначений вище Указ Президента України є важливим і своєчасним актом, котрий дозволить вирішити, зокрема, нагальну проблему перезавантаженості суддів в окремих регіонах та суттєво поліпшити доступність правосуддя.

                                                                                  Прес-служба ВГСУ

« Повернутись до всіх матеріалів групи