Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 18 січня 2020 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Х позачерговий з’їзд суддів України 24.09.2010 Друкувати

16 вересня 2010 року відбувся Х позачерговий з'їзд суддів України, скликаний відповідно до Закону "Про судоустрій і статус суддів".

У роботі з'їзду взяв участь Президент України Віктор Янукович, який підкреслив, що створення незалежної, доступної і ефективної системи правосуддя, наближеної до світових стандартів, є одним з головних пріоритетів на шляху розвитку України як правової і демократичної держави.

Віктор Янукович також відзначив, що новим Законом «Про судоустрій і статус  суддів», який набрав чинності 30 липня 2010 року, удосконалено процесуальне законодавство, посилено роль органів суддівського самоврядування, поліпшено стан незалежності суддів, у тому числі й від керівників судів.

На переконання Глави держави, лише ефективне функціонування та конструктивна взаємодія трьох гілок державної влади - законодавчої, виконавчої і судової - здатні забезпечити успішний розвиток країни.

У роботі з'їзду взяв участь 91 делегат - представники суддівського корпусу всіх регіонів, рівнів та спеціалізацій. Головував на з'їзді голова Ради суддів господарських судів Олександр Удовиченко.

На з'їзді з доповіддю «Про стан здійснення судочинства в державі» виступив Голова Верховного Суду України Василь Онопенко.  Голова Ради суддів України Петро Пилипчук звітував про виконання завдань суддівського самоврядування щодо забезпечення незалежності суддів. Про діяльність Вищої кваліфікаційної комісії суддів України доповів її Голова Віталій Бойко. Голова Державної судової адміністрації України Іван Балаклицький доповів про стан фінансування та організаційне забезпечення діяльності судів. Голова Вищого адміністративного суду України Олександр Пасенюк висловив пропозиції щодо подолання недоліків чинного, у першу чергу процесуального, законодавства, через які стає можливим умисне затягування процесу, невиконання судового рішення.

Наступним важливим етапом з'їзду стало обрання Ради суддів України. За підсумками таємного голосування до її складу ввійшли:

В'ячеслав Овчаренко - суддя  Конституційного Суду України;

Галина Канигіна - суддя  ВСУ;

Сергій Амелін - суддя  Вищого адміністративного суду України ;

Раїса Ханова- суддя  ВАСУ;

Олександр Джабурія - суддя  Одеського апеляційного адміністративного суду України;

Тетяна Козир - суддя  ВГСУ;   

Олександр Удовиченко - суддя  ВГСУ;

Інна Алєєва - суддя  Донецького апеляційного господарського суду;

Павло Гвоздик - суддя  Апеляційного суду Івано-Франківської області;

Ярослава Романюка - суддя  ВСУ;  

Валентина Устименко - суддя  Апеляційного суду Харківської області.

Відразу ж відбулося і перше організаційне засіданні Ради, на якому, головою обрано Ярослава Романюка, заступником голови - Раїсу Ханову, секретарем - Тетяну Козир. Окрім цього РСУ відразу вирішила кадрові питання Державної судової адміністрації України: розглянула і задовольнила заяву про відставку керівника ДСАУ Івана Балакліцького та призначила його на посаду першого заступника голови ДСАУ. Новим керівником ДСАУ став Руслан  Кирилюк, який до цього обіймав посаду заступника керівника головного управління з питань судової реформи і судоустрою Адміністрації Президента України.

До складу Вищої кваліфікаційної комісії суддів України від   суддівського корпусу за підсумками таємного голосування  обрано: 

Володимира Маслія - суддю Київського апеляційного адміністративного суду; 

Сергія Білугу - суддю  Вищого адміністративного суду України; 

Галину Колесник - суддю  Донецького апеляційного адміністративного суду; 

Лідію Горбачову - суддю  Харківського апеляційного господарського суду; 

Тетяну Шевкову - суддю  Донецького апеляційного господарського суду; 

Віктора Шаргала - суддю  Вищого господарського суду України; 

Миколу Пінчука - суддю  Верховного Суду України; 

Володимира Вихрова - голову  Апеляційного суду Дніпропетровської області; 

Анатолія Іванищука - голову  Апеляційного суду Херсонської області; 

Анатолія Марцинкевича - першого  заступника голови Апеляційного суду Хмельницької області.

З'їзд визначився з першими шістьма членами ВККС нового складу, а це: Володимир Маслій, Галина Колесник, Лідія Горбачова, Віктор Шаргало, Микола Пінчук, Анатолій Марцинкевич.  Інші обрані члени ВККС зможуть виконувати обов'язки в разі вибуття одного з членів основного складу комісії.

На посаду члена Вищої ради юстиції одностайно було обрано Олександра Удовиченка - суддю ВГСУ, який взяв на себе нелегку справу організації з'їзду та блискуче справився з нею. Оскільки між з'їздами ще одна посада у ВРЮ залишиться вакантною (закінчуються повноваження Валентини Палій), з'їзд з відстрочкою підтримав кандидатуру Інни Отрош - голови Печерського районного суду м. Києва.

Насамкінець з'їзд обрав суддів Конституційного Суду України:

Михайла Запорожця - суддю Апеляційного суду Луганської області;

Олега Сергейчука - суддю ВАСУ;

Наталю Шапталу - суддю Донецького апеляційного адміністративного суду;

Михайла Гультая - суддю Апеляційного суду Харківської області.

 

 

Прес-служба ВГСУ 

 

« Повернутись до всіх матеріалів групи