Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 6 червня 2020 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Інформаційне повідомлення 29.03.2011 Друкувати

28 березня 2011 року в приміщенні Вищого господарського суду України відбувся "круглий стіл" для представників засобів масової інформації на тему: "Проблеми земельного законодавства та судова практика у спорах, пов'язаних із земельними відносинами".

Секретар другої судової палати ВГСУ - Першиков Євген Володимирович розповів присутнім про основні напрямки узагальнення судової практики у земельних спорах, що провадить Вищий господарський суд України спільно з місцевими та апеляційними судами.

В рамках заходу Першиков Є. В. розповів, що одним із основних проблемних питань є розподіл спорів між адміністративними, цивільними та господарськими судами. Дуже часто суб'єкти звернення до суду остаточно не знають, а закон не дає чіткого визначення, у якому суді захищати свої права.

Суддя Вищого господарського суду України - Ходаківська Ірина Полікарпівна повідомила, що проблемними питаннями у земельних спорах є захист прав орендарів та осіб, що претендують на набуття земельних ділянок, оскільки законодавець наділив землевласників, по відношенню до останніх, більшими правами. Прикладом може слугувати те, що при виділенні земельної ділянки органами місцевого самоврядування часто порушуються строки, які передбачені законодавством для прийняття відповідного рішення, і є багато спорів із цього приводу. Потенційні орендарі вкладають кошти в технічну документацію, тратять багато часу, готуючи питання для його подальшого винесення на відповідне голосування, яке часто не відбувається у передбачені терміни. В той же час, суд не має права виносити рішення, в якому зобов'язує землевласника відчужувати землю, тим самим підмінюючи органи місцевого самоврядування.

Першиков Є. В., в свою чергу, додав, що сьогодні основні проблеми виникають при розгляді судових справ, пов'язаних із короткостроковою орендою, особливо якщо йде мова про будівництво; спори пов'язані зі зміною цільового призначення земельної ділянки; виконанням робіт без відповідної документації тощо.   

У ході заходу Першиков Є. В. повідомив учасників про те, що наразі триває підготовка Постанови пленуму Вищого господарського суду України, де буде проведено узагальнення судової практики із земельних спорів.

На питання учасників "круглого столу" щодо кількості справ, що надходили до ВГСУ, він зазначив, що протягом 2006-2010 років господарськими судами України розглянуто 23782 справи, пов'язані із застосуванням земельного законодавства.

 

 

 

                                                                 

                                                                                                                 Відділ міжнародно-правового

 співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

« Повернутись до всіх матеріалів групи