Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 30 травня 2020 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Прес-реліз 18.04.2011 Друкувати

Голова Вищого господарського суду України Віктор Татьков взяв участь у міжнародній науково-практичній конференції "Удосконалення процесуальних засобів захисту економічних прав", що відбулася 08 квітня 2011 року у м. Ростов-на-Дону (Російська Федерація).

 Учасниками заходу були висвітлені та обговорені питання процесуальних засобів забезпечення правової визначеності, удосконалення процесуальної форми вирішення цивільних та адміністративних справ по економічним спорам, взаємодія державного правосуддя та досудових (позасудових) засобів вирішення спорів тощо.

Під час конференції Голова Вищого господарського суду України Віктор Татьков виступив з доповіддю на тему "Проблеми та напрямки удосконалення господарського процесуального законодавства в Україні", у якій зазначив про те, що господарські суди України першими у своїй діяльності почали впроваджувати інформаційні технології, використовувати комп'ютерну техніку та   автоматизували діловодство.  

Під час виступу В. Татьков акцентував увагу на тому, що в Україні є проблема значного навантаження на суддів. Однією з причин цього явища стало те, що під виглядом спрощення доступу до правосуддя були ліквідовані механізми, що хоч трохи стримували потік звернень до суду. Зокрема, було скасовано процедуру претензійного порядку регулювання спорів, запроваджені надто низькі ставки державного мита для звернення до суду та інш.

"Підвищення ефективності правосуддя потребує більш активного використання спрощених форм процесу при розгляді господарських спорів. Час диктує нові підходи. В ХХІ сторіччі соціальною є та держава, в якій забезпечується раціональне господарювання, в наслідок якого не допускається зубожіння громадян. Тому суспільство повинно мати ефективний судовий механізм регулювання спорів в економічній сфері" - зауважив В. Татьков підсумовуючи свій виступ.

 

 

 

 

Відділ міжнародно-правового

співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

« Повернутись до всіх матеріалів групи