Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 12 серпня 2020 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Прес-реліз 26.04.2011 Друкувати

15 квітня 2011 року в м. Сімферополі Відділенням Асоціації правників України в Автономній Республіці Крим був організований семінар-обговорення «Останні тенденції розвитку судової практики у господарському процесі».

Головним доповідачем став суддя Вищого господарського суду України Олексій Муравйов, який люб'язно погодився поділитися досвідом у вирішенні господарських спорів у касаційній інстанції. Модератором заходу був суддя господарського суду Автономної Республіки Крим Віктор Мокрушин.

Юристи-практики заздалегідь підготували питання, що є найбільш проблемними в сучасній практиці і потребували роз'яснення з боку суддівства. Олексій Муравйов відповів на питання, зокрема, про визначення підвідомчості земельних спорів господарському або адміністративному судам, відповів на питання щодо стягнення збитків з органів влади чи місцевого самоврядування, а також щодо процедури визнання права власності на об'єкти самовільного будівництва. Також суддя висловив думку щодо проблем відшкодування витрат на представника, що є адвокатом або не є таким, щодо тлумачення положень Господарського процесуального кодексу України стосовно забезпечення позову, касаційного оскарження, оскарження додаткового рішення в окремих випадках. Свою доповідь Олексій Муравйов підкріплював науково-теоретичними викладками щодо розуміння законодавчих норм, а також прикладами з власної практики та практики колег, які яскраво демонструють ту чи іншу проблему господарського процесу.

Суддя зауважив, що з деяких питань однозначної думки у суддів немає, у зв'язку з чим такі питання передаються на розгляд Пленуму Вищого господарського суду України, на якому аналізується наукове та законодавче підґрунтя тієї чи іншої проблеми, та проводить узагальнення судової практики.

Цей захід завдяки його організаторам дав змогу учасникам отримати корисні практичні знання. А після кількох годин жвавої дискусії колеги - юристи змогли поспілкуватися у неформальній обстановці, поділитися своїми порадами щодо проблемних сфер практики у різних галузях правозастосування.

 

 

« Повернутись до всіх матеріалів групи