Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 19 лютого 2020 Українська3English

\
\
\
\
\
\
За підсумками пленуму Вищого господарського суду України 27.07.2011 Друкувати

22 липня 2011 року відбулося засідання пленуму Вищого господарського суду України.

Про підсумки роботи господарських судів України у першому півріччі 2011 року та завдання на друге півріччя 2011 року доповів Голова Вищого господарського суду України Татьков Віктор Іванович. У своїй доповіді він детально зупинився на статистичних даних. Зокрема, зазначив, що у І півріччі 2011 року місцевими господарськими судами розглянуто 125,5 тис. звернень осіб за захистом своїх порушених прав і охоронюваних законом інтересів.

Найбільшу кількість звернень розглянуто господарськими судами міста Києва (20,7 тис.), Дніпропетровської (15,3 тис.), Харківської (14,4 тис.) та Донецької (8,4 тис.) областей.

Протягом І півріччя 2011 року до апеляційних господарських судів надійшло на розгляд понад 22,6 тис. скарг, що на 4 % більше, ніж у І півріччі 2010 року.

У звітному періоді до державного бюджету України сплачено або стягнуто 132,2 млн. грн. та 313,2 тис. доларів США державного мита.

Голова ВГСУ також відмітив напружену роботу касаційної інстанції. Так, за І півріччя 2011 року до Вищого господарського суду України надійшло 15,3 тис. касаційних скарг.

За найкращими показниками якості розгляду справ В.І. Татьков відзначив господарські суди Полтавської, Чернігівської, Кіровоградської та Харківської областей, де кількість змінених та скасованих судових актів склала від 2,7 до 2,9 %. Водночас, найгіршими показниками якості відзначилися господарські суди АР Крим, Одеської та Волинської областей, де цей показник становив відповідно 7; 6,8; 6,2 %. У звітному періоді внаслідок касаційного перегляду було змінено і скасовано 3,1 тис. судових актів апеляційних господарських судів, що в середньому складає 13,1 % від ухвалених. У І півріччі 2010 року цей показник становив 11,5 %.

Також Голова ВГСУ поінформував присутніх про те, що у І півріччі 2011 року до Вищого господарського суду України надійшло 1439 заяв про перегляд судових рішень господарських судів Верховним Судом України. За результатами перевірок цих заяв постановлено 64 ухвали про допуск справ до провадження Верховним Судом України. Із них за наявними даними розглянуто 36 справ і за наслідками їх розгляду прийнято 17 постанов про повне задоволення заяв і 19 постанов про відмову у задоволенні заяв. "Зазначені показники свідчать, що Вищим господарським судом України в цілому забезпечується єдність судової практики," - підсумував В.І. Татьков.

Крім того, Голова ВГСУ зупинився і на проблемах, які існують в системі господарських судів, зокрема, на нерівномірному навантаженні на суддів, в питаннях забезпечення однакового та правильного застосування чинного законодавства господарськими судами й надання їм методичної допомоги, також нагадав присутнім про реалізацію заходів, спрямованих на забезпечення виконання положень Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції".

Заслухавши та обговоривши доповідь Голови Вищого господарського суду України Татькова В.І. "Про підсумки роботи господарських судів у І півріччі 2011 року та завдання на друге півріччя 2011 року", пленум Вищого господарського суду України прийняв постанову за основу і в цілому з урахуванням пропозицій членів пленуму.

Проекти постанов пленуму Вищого господарського суду України "Про деякі питання підвідомчості і підсудності справ господарським судам" та "Про деякі питання практики застосування розділу ХІІ1 Господарського процесуального кодексу України" готувалися з метою однакового і правильного застосування господарськими судами законодавства у вирішенні питань щодо підвідомчості і підсудності справ та застосування судом касаційної інстанції норм процесуального права при розгляді касаційних скарг. Доповідав по даних питаннях заступник Голови Вищого господарського суду України Москаленко Віктор Семенович. За підсумками обговорень вищенаведені проекти постанов прийняті за основу. Водночас, враховуючи зауваження, члени пленуму прийняли рішення про необхідність їх доопрацювати.

З інформацією про хід виконання постанови пленуму Вищого господарського суду України від 25.02.2011 № 1 "Про підсумки роботи господарських судів України за 2010 рік та завдання на 2011 рік" виступив секретар пленуму Вищого господарського суду України Кравчук Геннадій Анатолійович. В своїй доповіді він висвітлив стан виконання намічених у І півріччі 2011 року напрямків роботи як апеляційних та місцевих господарських судів, так і Вищого господарського суду України, та наголосив на необхідності і в подальшому приділяти увагу виконанню намічених заходів. Секретар пленуму також позитивно відмітив, що кількість звернень, які стосуються дій суддів та працівників апарату господарських судів зменшилась, порівняно з аналогічним періодом 2010 року, і є такі суди, на адресу яких протягом І півріччя 2011 року не надходило жодної подібної скарги. Щодо ситуації з навантаженням суддів, Г.А. Кравчук відзначив, що судами в цілому дана позитивна оцінка запровадженню автоматизованої системи документообігу. Проте дана програма не забезпечує додержання одного з найважливіших принципів розподілу судових справ - черговості та арифметичної рівності. За результатами доповіді інформацію секретаря пленуму прийняли до відома.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва

та зв'язків зі ЗМІ

 

 

« Повернутись до всіх матеріалів групи