Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 25 листопада 2017 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
У Вищому господарському суді України відбулася оглядова екскурсія для читачів Національної бібліотеки України для дітей 23.11.2017

22 листопада 2017 року у Вищому господарському суді України відбулася оглядова екскурсія для читачів Національної бібліотеки України для дітей.

Учні відвідали  музей історії господарських судів України, конференц-зал,  бібліотеку суду.

Екскурсанти оглянули в музеї історії господарських судів України архівні документи та інші експонати, в яких представлена історія створення, становлення  та розвитку системи господарських (арбітражних) судів від заснування у 1808 році першого комерційного суду в Одесі і до наших днів.

Окрім того, гості музею переглянули стенди-горталки, фотоальбоми та копії публікацій, з яких дізналися про сьогодення апеляційних та місцевих господарських судів України. Зокрема, вони ознайомилися з експозиціями, присвяченими міжнародним зв'язкам Вищого господарського суду України, професійній та науковій діяльності суддів та працівників апарату Вищого господарського суду України тощо. 

З неприхованим інтересом учні розглядали сувеніри, подаровані музею численними відвідувачами суду, друковані видання (журнали, книги, брошури тощо)...

Детальніше »
Судді ВГСУ взяли участь в роботі ІІІ Форуму з конкурсного права АПУ: Стягнення. Реструктуризація. Банкрутство. 17.11.2017

17 листопада 2017 року Асоціація правників України провела ІIІ Форум з конкурсного права, присвячений трьом основним аспектам конкурсного процесу: стягненню, реструктуризації та банкрутству.

Захід вже традиційно став унікальним майданчиком для обміну думками та досвідом між адвокатами і суддями, арбітражними керуючими та представниками банків, боржниками і кредиторами.

Метою Форуму є розробка спільних позицій щодо внесення змін до чинного законодавства про банкрутство та суміжних інститутів.

Учасники заходу впродовж чотирьох сесій розглянули, зокрема, такі питання:

– Спростування майнових дій боржника, віндикація та визнання правочинів недійсними.

– Актуальне в судовій практиці щодо оскарження результатів аукціону.

– Обмеження розпорядження майном боржника/банкрута.

– Конфлікт інтересів між учасниками сфери банкрутства.

– Роль та місце юридичних фірм в процедурах банкрутства.

– Роль Міністерства юстиції у впровадженні реформи системи виконання судових рішень.

– Законодавчі перешкоди...

Детальніше »
Оголошення 16.11.2017

У зв'язку з численними зверненнями громадян щодо порядку роботи Вищого господарського суду України з урахуванням призначення суддів нового Верховного Суду повідомляємо, що ВГСУ працює у звичному режимі. 

ВГСУ налічує 43 судді, які мають право здійснювати господарське судочинство. Документи приймаються згідно з графіком роботи ВГСУ.

Такий порядок триватиме до дня початку роботи нового Верховного Суду. Нагадаємо, що відповідно до розділу ХІІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про судоустрій і статус суддів" (далі – Закон) ВГСУ діє у межах своїх повноважень до початку роботи Верховного Суду (пункт 6).

Згідно з пунктом 7 розділу ХІІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону ВГСУ припиняє свою діяльність та ліквідується у встановленому порядку з дня початку роботи Верховного Суду. До припинення його діяльності статус, структура, повноваження, порядок роботи, права, обов'язки, гарантії суддів цього суду зберігаються. 

День початку роботи Верховного Суду визначається рішенням його Пленуму, що публікується на веб-порталі судової влади та в...

Детальніше »
Судді Верховного Суду проходять підготовку за програмою Національної школи суддів України 15.11.2017

14 листопада 2017 року Національна школа суддів України розпочала комплексну програму підготовки для суддів новоствореного Верховного Суду.

Мета навчального курсу спрямована на допомогу суддям щодо належного виконання повноважень в оновленій касаційній інстанції.

Перший день спільної роботи новопризначених суддів Верховного Суду був присвячений вивченню та обговоренню сучасної доктрини правовладдя, ролі судді у демократичному суспільстві, міжнародних стандартів суддівської незалежності, питань підвищення ефективності функціонування системи правосуддя.

15 листопада 2017 року програмою орієнтаційного курсу заплановано вивчення питань забезпеченні єдності судової практики, вимоги до актів касаційного судочинства та юридичної аргументації при здійсненні правосуддя.

З програмою орієнтаційного курсу для суддів Верховного Суду можна ознайомитись тут

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

Судді Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду обрали представників до організаційного комітету, який має скликати Пленум Верховного Суду 13.11.2017

13 листопада 2017 року у Вищому господарському суді України відбулося зібрання суддів Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду.

Під час заходу відбулося обговорення організаційних питань щодо забезпечення роботи нового Верховного Суду та обрання представників до організаційного комітету, який має скликати Пленум Верховного Суду в тридцятиденний строк.

За підсумками зустрічі сформовано організаційний комітет від Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду, до якого увійшли судді Лариса Рогач, Ганна Вронська та Олена Кібенко.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв’язків зі ЗМІ

Судді нового Верховного Суду склали присягу 11.11.2017

11 листопада 2017 року у Кловському палаці за участю Президента України Петра Порошенка відбулася урочиста церемонія складання присяги суддями нового Верховного Суду. 

Під час заходу Глава держави подякував суддям, які повірили у реформу, спробували свої сили в чесному конкурсі, і пересвідчилися, що матимуть шанс побудувати нову систему, керуючись українськими законами, європейськими стандартами та європейськими цінностями.

"Через зміни до профільного законодавства запроваджуються європейські стандарти судочинства. Вже ухвалений закон, який викладає в новій редакції або вносить зміни до процесуальних кодексів і встановлює інші правила судового процесу – ефективного, швидкого та зручного для всіх його учасників", – сказав Президент України та додав, що нові норми також передбачені Господарським та Цивільним процесуальними кодексами, гарантуватимуть захист прав власності як для простих громадян, так і для українських та міжнародних інвесторів.

Довідково: 10 листопада 2017 року Президент України підписав Указ № 357/2017 "Про...

Детальніше »
У ВГСУ розпочалася підготовка суддів апеляційних господарських судів 08.11.2017

6 листопада 2017 року у Вищому господарському суді України за програмою Національної школи суддів України (далі – НШСУ) розпочалася підготовка для підтримки кваліфікації суддів апеляційних господарських судів. 

Вітальною промовою захід відкрили Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов та начальник відділу підготовки суддів НШСУ Іван Балаклицький.

На завершення очільник ВГСУ побажав усім присутнім плідної і конструктивної роботи.

Під час навчальної програми суддівська аудиторія прослухає низку цікавих тематичних лекцій з питань господарської юрисдикції від суддів Вищого господарського суду України, провідних юристів і науковців. Також, в межах підготовки заплановано тренінг на тему: "Антикорупційне законодавство та практика його застосування" з наступним оцінюванням суддів і семінар на тему: "Реформи у сфері корпоративного управління. Практика врегулювання та вирішення корпоративних спорів". 

Ознайомитися з програмою підготовки суддів апеляційних господарських судів можна тут.

Президент України призначив суддів до місцевих господарських судів 03.11.2017

Указом Президента України від 2 листопада 2017 року №347/2017 призначено у місцевих господарських судах на посади:

судді господарського суду Вінницької області - ЛАБУНСЬКУ Тетяну Іванівну;

судді господарського суду Волинської області - ВОЙЦІХОВСЬКОГО Віталія Антоновича;

судді господарського суду Дніпропетровської області - ПЕРВУШИНА Юрія Юрійовича;

суддів господарського суду Донецької області: ЗЕЛЬМАН Юлію Сергіївну, ЛЕЙБУ Максима Олександровича, ФУРСОВУ Світлану Миколаївну;

суддів господарського суду Житомирської області: ВЕЛЬМАКІНУ Таїсу Миколаївну, ГНИСЮКА Сергія Дмитровича, КРАВЕЦЬ Світлану Георгіївну, МАКАРЕВИЧА Валерія Анатолійовича;

суддів господарського суду Івано-Франківської області: КАВЛАК Інессу Павлівну, МИХАЙЛИШИНА Володимира Васильовича;

суддів господарського суду Київської області: ЕЙВАЗОВУ Аіду Рафіківну, ЛИЛАКА Тараса Дмитровича, ЛУТАК Тетяну Василівну, САВАНЧУК Світлану Олегівну;

суддів господарського суду Львівської області: КОЗАК Ірину Богданівну, РИМА Тараса Ярославовича;

судді господарського суду Миколаївської...

Детальніше »
Звіт щодо розгляду Вищим господарським судом України звернень і запитів на інформацію за жовтень 2017 року 02.11.2017

У жовтні 2017 року до Вищого господарського суду України надійшло від фізичних та юридичних осіб 137 звернень і 5532 запити на інформацію, зокрема:

- 137 письмових звернень стосовно надходження, реєстрації та розгляду касаційних скарг, надання копій судових рішень, виконання судових доручень, порядку повернення судового збору, розміщення оголошень про проведення аукціону тощо;

- 61 письмовий запит на інформацію та 475 онлайн запитів щодо розгляду касаційних скарг;

- 4996 усних запитів щодо розгляду касаційних скарг Вищим господарським судом України, надання інформації про місцезнаходження, керівництво, розклад роботи Вищого господарського суду України, платіжні реквізити для перерахування судового збору тощо.

На всі запити і звернення, що надійшли до суду, надано відповіді згідно із Законами України "Про доступ до публічної інформації", "Про інформацію", "Про захист персональних даних", "Про звернення громадян", "Про доступ до судових рішень" та іншими нормативно-правовими актами.

Судді ВГСУ взяли участь у роботі V щорічного форуму юрисконсультів 26.10.2017

25 жовтня 2017 року газета "Юридическая практика" провела ювілейний V щорічний форум юрисконсультів (далі - Форум), який вже традиційно став майданчиком для обміну досвідом юрисконсультів, представників провідних юридичний компаній, органів державної влади та суддів.

Форум проходив у форматі кількох паралельних сесій.

У засіданні секції "Корпоративні відносини" з доповіддю на тему: "Актуальна практика в корпоративних спорах" виступив суддя, секретар першої судової палати ВГСУ Валерій Картере, який детально зупинився на  проблемних аспектах позовної давності, захисті учасника від протиправного виключення, "Порядку скликання зборів VS права мажоритарія" та "Порядку скликання зборів  VS фактична участь". Крім того, суддя поінформував присутніх, що у 2017 році ВГСУ переглянуто і скасовано 30 % судових рішень у корпоративних спорах, тоді як у 2015 році - 40 %. Понад 60 % від усіх вимог у корпоративних спорах - це вимоги про визнання недійсним рішень загальних зборів учасників (акціонерів). Також Валерій Картере відмітив, що зараз лише формується практика на рівні апеляційних судів...

Детальніше »