Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 12 грудня 2017 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
У Вищому господарському суді України відбулася оглядова екскурсія 24.03.2017

23 березня 2017 року у Вищому господарському суді України відбулася оглядова екскурсія для студентів Державного вищого навчального закладу "Університет банківської справи".

В музеї історії господарських судів України відвідувачі дізналися про  основні віхи історії становлення і розвитку господарських (арбітражних) судів України, починаючи із заснування першого комерційного суду в Одесі 1808 року і до наших днів, про діяльність головних державних арбітрів, голів Вищого господарського суду України, їх заступників, державних арбітрів та суддів у відставці.

Студенти оглянули вітрини, які розповідають про наукову діяльність суддів та працівників апарату суду, міжнародні зв'язки, конференції, наради, круглі столи, семінари, видавничу діяльність Вищого господарського суду України та господарських судів України та ін.

Відвідувачі дізналися про діяльність апеляційних та місцевих  господарських судів, благодійну допомогу працівниками судів учасникам АТО, військовим госпіталям, дитячим будинкам та школам-інтернатам тощо.

Молодь завітала до залів судових засідань...

Детальніше »
Суддя ВГСУ Володимир Селіваненко взяв участь у роботі Legal FMCG & Retail Forum 22.03.2017

22 березня 2017 року відбувся Legal FMCG & Retail Forum, організований тижневиком “Юридическая практика”.

У заході взяли участь керівництво Антимонопольного комітету України, Державної служби інтелектуальної власності, представники провідних юридичних компаній та експертного середовища. 

ВГСУ представляв суддя четвертої судової палати Володимир Селіваненко.

Програма Legal FMCG & Retail Forum складалася з чотирьох сесій: “Розвиток інфраструктури”, “Останні тренди в рекламі”, “Протидія недобросовісній конкуренції”, “Інтелектуальна власність” і “Спори з регулятором та актуальна судова практика”.

Суддя ВГСУ Володимир Селіваненко у рамках четвертої сесії зупинився на спорах з постачальниками. Він підкреслив, що ця тема є актуальною у всі часи, та нагадав, що договір поставки є найбільш поширеним видом договору купівлі-продажу, за допомогою якого опосередковується найбільший потік продукції між суб’єктами підприємницької діяльності. Суддя ВГСУ також зазначив, що характерна риса договору поставки полягає...

Детальніше »
У Вищому господарському суді України відбулися оглядові екскурсії 22.03.2017

22 березня 2017 року у Вищому господарському суді України відбулася оглядова екскурсія для студентів першого курсу факультету міжнародної торгівлі і права Київського національного торговельно-економічного університету.

Під час екскурсії студенти відвідали зали судових засідань, конференц-зал, атріум, бібліотеку суду.    

В музеї історії господарських судів України відвідувачі ознайомилися  з експозиціями, які розповідають двохсотлітню історію господарських судів України, оглянули виставкові вітрини визначних особистостей - голів Державного арбітражу УРСР, їх заступників та  перших державних арбітрів, які віддали улюбленій справі всю свою енергію, знання, досвід. Ознайомилися з вітринами голів Вищого господарського суду України Притики Д.М., Демченка С.Ф., Львова Б.Ю., їх заступників, суддів у відставці.

Студенти переглянули фотокопії архівних документів, стенди-горталки, фотоальбоми та копії публікацій про діяльність апеляційних та місцевих господарських судів України, оглянули експозиції, присвячені міжнародним зв'язкам Вищого господарського суду...

Детальніше »
У Вищому господарському суді України відбулася оглядова екскурсія 22.03.2017

21 березня 2017 року у Вищому господарському суді України відбулася оглядова екскурсія для студентів п'ятого курсу Навчально-наукового гуманітарного інституту Таврійського національного університету імені В.І. Вернадського, під час якої вони відвідали музей історії господарських судів України, конференц-зал, зали судових засідань, атріум, бібліотеку.

Під час відвідування музею історії господарських судів України студенти дізналися про етапи становлення господарських (арбітражних) судів України, про діяльність головних державних арбітрів, голів Вищого господарського суду України, державних арбітрів та суддів у відставці.

Відвідувачі ознайомилися з копіями архівних документів, які висвітлюють діяльність господарських (арбітражних) судів починаючи з 1942 року, оглянули стенди, фотоальбоми, альбоми публікацій та вітрини з експонатами, які розповідають про професійну та наукову діяльність суддів та працівників апаратів Вищого господарського суду України та апеляційних і місцевих господарських судів України, їх благодійницьку діяльність на підтримку учасників АТО,...

Детальніше »
У Вищому господарському суді України відбулася оглядова екскурсія 22.03.2017

20 березня 2017 року Вищий господарський суд України відвідала група студентів першого курсу Державного вищого навчального закладу "Університет банківської справи".

Під час екскурсії студенти відвідали музей історії господарських судів України, де оглянули матеріали, які розкривають роль у становленні господарського судочинства головних арбітрів Красноступа І.Я., який очолював Державний арбітраж при Раді народних комісарів УРСР близько 30 років, та Корчака І.І., який протягом 20 років керівництва Державним арбітражем при Раді Міністрів УРСР забезпечив йому провідне місце серед державних арбітражів Радянського Союзу; Головного державного арбітра УРСР Матвєєва Ю.Г., який першим з'їздом народних депутатів СРСР  був затверджений Головним державним арбітром СРСР; голів Вищого господарського суду України у відставці Притики Д.М., який забезпечив розроблення і прийняття Закону України "Про арбітражний суд", Арбітражного процесуального кодексу України та створення в Україні першого спеціалізованого суду, Демченка С.Ф., який доклав чимало зусиль для успішного проведення судово-правової...

Детальніше »
ХIV з’їздом суддів України членом Вищої ради правосуддя обрано суддю Київського апеляційного господарського суду Віктора Шапрана 16.03.2017

14-15 березня 2017 року за участю 320 делегатів відбувся ХIV позачерговий з’їзд суддів України, скликаний Радою суддів України на виконання Закону України “Про Вищу раду правосуддя”, який вступив у дію 5 січня 2017 року.

Від господарських судів у роботі з’їзду взяли участь Голова ВГСУ Богдан Львов, заступники Голови ВГСУ Геннадій Кравчук і Сергій Могил, очільники апеляційних господарських судів та делегати. Зокрема, від ВГСУ делегатами з’їзду є судді Іван Вовк, Лариса Іванова та Володимир Погребняк.

На початку з’їзду перед делегатами і запрошеними з вітальним словом виступили заступник глави Адміністрації Президента України Олексій Філатов, Голова Конституційного Суду України Юрій Баулін, Голова Верховного Суду України Ярослав Романюк, Голова Вищої ради правосуддя Ігор Бенедисюк та Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Сергій Козьяков. Всі вони наголосили на відповідальній місії, яка лежить на делегатах з’їзду щодо обрання членів ВРП. 

Відповідно до Закону України “Про Вищу раду правосуддя” з'їзд суддів...

Детальніше »
Суддя ВГСУ Валентин Палій взяв участь у роботі Legal Pharma & Medicine Forum 15.03.2017

15 березня 2017 року тижневик “Юридическая практика” провів Legal Pharma & Medicine Forum, акредитований Національною асоціацією адвокатів України.

У заході взяли участь представники Міністерства охорони здоров'я України, Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров'я, Антимонопольного комітету України, вітчизняні та іноземні експерти у медичній та фармацевтичній галузях, практикуючі юристи, профільні науковці та судді. Зокрема, ВГСУ на Legal Pharma & Medicine Forum представляв суддя четвертої судової палати Валентин Палій.

Програма заходу складалася з п'яти сесій: “Вектори реформи системи охорони здоров'я України”, “Закупівлі у сфері охорони здоров'я”, “Захист інтелектуальної власності в області фармації”, “Судова практика з питань охорони здоров'я” та двох паралельних секцій: “Ринок товарів медичного призначення” та “Страхова медицина”.

Суддя ВГСУ Валентин Палій у рамках четвертої сесії “Захист інтелектуальної власності в області фармації” зупинився на судовому захисті прав інтелектуальної власності...

Детальніше »
Суддя ВГСУ Володимир Поліщук взяв участь у роботі науково-практичної конференції “Підвищення ефективності судових процедур банкрутства” 10.03.2017

10 березня 2017 року відбулася науково-практична конференція “Підвищення ефективності судових процедур банкрутства”, організована ГО “Всеукраїнська Асоціація Арбітражних Керуючих” та “Центром відновлення платоспроможності”.

Метою заходу була консолідація зусиль фахівців на подолання кризи неплатежів між суб'єктами підприємницької діяльності та повного погашення заборгованості із заробітної плати найманих працівників внаслідок ефективного використання судових процедур банкрутства.

У роботі конференції взяли участь народні депутати України, представники Міністерства юстиції України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, банків, торгуючих організацій, юридичних і аудиторських компаній, арбітражні керуючі, оцінювачі та нотаріуси.

ВГСУ представляв суддя третьої судової палати, яка спеціалізується на розгляді спорів про банкрутство та пов'язаних з банкрутством, Володимир Поліщук.

Під час конференції відбулося детальне обговорення, зокрема, законопроекту “Про внесення змін до деяких...

Детальніше »
Привітання Голови ВГСУ Богдана Львова зі святом весни – 8 березня 07.03.2017

Дорогі жінки!

Від щирого серця вітаю Вас зі святом весни – 8 березня.

Виконуючи найсвятішу місію – дарувати життя, робити його світлим і яскравим, Ви є взірцем терпіння, працездатності, волі й милосердя. 

У цей святковий день зичу Вам міцного здоров'я, добра і любові. 

Нехай у Вашому домі завжди панують мир та злагода, а серця будуть зігріті теплом, повагою рідних та близьких. 

Весняного настрою, вічної молодості, творчого натхнення, гармонії, миру та успіхів у всіх благородних справах!

 

З повагою

Голова Вищого

господарського суду України                                                               Богдан Львов

Представники ВГСУ взяли участь у роботі VI Міжнародного Форуму України з питань конкуренції 03.03.2017

2-3 березня 2017 року відбувся VI Міжнародний Форум України з питань конкуренції, організований Фондом розвитку конкуренції та Антимонопольним комітетом України. 

Захід проводиться щорічно з метою обміну міжнародним досвідом у сфері конкуренції і напрацювання пропозицій щодо вдосконалення української конкуренційної політики, права та правозастосування. 

На Форумі презентовано експертний огляд конкуренційної політики і права України, представлений Організацією економічного розвитку та співробітництва (Organisation for Economic Cooperation and Development – OECD) та розглянуто низку важливих питань, зокрема, законодавче забезпечення реформ в сфері конкуренції; реформу судочинства та її вплив на систему захисту і розвитку конкуренції; практичні аспекти імплементації системи моніторингу і контролю державної допомоги; вдосконалення державного регулювання природних монополій та забезпечення справедливої конкуренції на ринках, що регулюються, тощо.

У заході взяли участь очільники Антимонопольного комітету України, Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів...

Детальніше »