Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 12 грудня 2017 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
Черговий пленум Вищого господарського суду України 08.10.2010

1 жовтня 2010 року розпочав роботу черговий пленум Вищого господарського суду України, який відкрив та вів Голова суду Віктор Татьков.

На порядок денний було винесено питання: «Про призначення секретаря пленуму Вищого господарського суду України» та «Про деякі питання практики застосування розділу ХІІ-2 Господарського процесуального кодексу України».

За поданням Голови суду секретарем пленуму ВГСУ призначено суддю судової палати з розгляду спорів, пов'язаних з державним регулюванням економічних відносин Геннадія Кравчука.

У конструктивній робочій атмосфері відбулося обговорення питання практики застосування розділу ХІІ-2 Господарського процесуального кодексу України, котрим в редакції Закону України від 7 липня 2010 року № 2453-VІ "Про судоустрій і статус суддів" встановлено порядок перегляду судових рішень господарських судів Верховним Судом України і запроваджено допуск Вищим господарським судом України справ до провадження.

З метою забезпечення однакового і правильного застосування відповідних норм ГПК України заступник Голови ВГСУ Віктор...

Детальніше »
Х позачерговий з’їзд суддів України 24.09.2010

16 вересня 2010 року відбувся Х позачерговий з'їзд суддів України, скликаний відповідно до Закону "Про судоустрій і статус суддів".

У роботі з'їзду взяв участь Президент України Віктор Янукович, який підкреслив, що створення незалежної, доступної і ефективної системи правосуддя, наближеної до світових стандартів, є одним з головних пріоритетів на шляху розвитку України як правової і демократичної держави.

Віктор Янукович також відзначив, що новим Законом «Про судоустрій і статус  суддів», який набрав чинності 30 липня 2010 року, удосконалено процесуальне законодавство, посилено роль органів суддівського самоврядування, поліпшено стан незалежності суддів, у тому числі й від керівників судів.

На переконання Глави держави, лише ефективне функціонування та конструктивна взаємодія трьох гілок державної влади - законодавчої, виконавчої і судової - здатні забезпечити успішний розвиток країни.

У роботі з'їзду взяв участь 91 делегат - представники суддівського корпусу всіх регіонів, рівнів та спеціалізацій. Головував на з'їзді голова Ради суддів господарських судів...

Детальніше »
КОНФЕРЕНЦІЯ ЗОСЕРЕДИЛА УВАГУ НА ПИТАННЯХ СУДДІВСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ 15.09.2010

15 вересня у приміщенні Вищого господарського суду України відбулася друга частина конференції суддів господарських судів України, розпочатої 20 серпня цього року.

 На першому авторитетному зібранні служителів Феміди у серпні було розглянуто актуальні проблеми суддівського самоврядування. Зокрема, заслухано звіт Ради суддів господарських судів України, котра працює з 2007 року, обрано новий склад цієї Ради відповідно до нового Закону України "Про судоустрій і статус суддів", а також вирішено скликати Х позачерговий з'їзд суддів України 16 вересня 2010 року.

Тоді ж обрано також трьох членів оргкомітету з проведення Х позачергового з'їзду - В.Балика, В.Татькова, О.Удовиченка - та затверджено злободенні пропозиції для внесення на розгляд з'їзду суддів України.

Окремим питанням у порядок денний конференції була поставлена інформація представника Державної судової адміністрації України щодо фінансування та організаційного забезпечення діяльності господарських судів у 2010 році.

Продовження конференції було присвячено обговоренню інших важливих для суддівського...

Детальніше »
Інформація про збори працівників Вищого господарського суду України 08.09.2010

7 вересня 2010 року були проведені збори працівників апарату ВГСУ, під час яких відбулося представлення нового керівництва ВГСУ.

Місію представлення Голови ВГСУ Віктора Татькова виконав Голова Вищої ради юстиції Володимир Колесниченко.

Привітав та побажав успіху Віктору Івановичу на нелегкому поприщі керівника такої важливої ланки правосуддя народний депутат України, Голова Комітету Верховної Ради України з питань правосуддя Сергій Ківалов. Запевнивши, що керівництву держави не байдуже, які процеси відбуваються на сьогодні в системі судової гілки влади, Сергій Ківалов висловив надію на плідну співпрацю та взаєморозуміння.

Новопризначений Голова ВГСУ щиро подякував керівництву держави в особі Президента за довіру, запевнив, що він, як очільник ВГСУ,  докладе всіх зусиль для ефективних змін у системі господарського судочинства.

Вручивши  Подяку за сумлінну працю, Віктор Татьков тепло привітав колишнього керівника апарату Анатолія Івченка з призначенням суддею Господарського суду міста Києва. Також він представив присутнім нового керівника апарату...

Детальніше »
ЗМІНИ В МЕРЕЖІ ГОСПОДАРСЬКИХ СУДІВ УКРАЇНИ 17.08.2010

З метою оптимізації структури господарських судів України, поліпшення доступності правосуддя та створення належних умов для його здійснення, враховуючи реальний рівень навантаження суддів, згідно з Указом Президента України  В. Януковича, ліквідуються наступні суди: Житомирський апеляційний господарський суд, Запорізький апеляційний господарський суд, Київський міжобласний апеляційний господарський суд, Луганський апеляційний господарський суд.

Цим же Указом передбачено утворити Рівненський апеляційний господарський суд.

66 суддів, які працювали у судах, що ліквідуються, можуть бути переведені на вакантні посади в місцеві (де на теперішній час існує значне завантаження справ на одного суддю) та апеляційні господарські суди або до адміністративних судів першої та апеляційної інстанцій (за їх бажанням).

Згідно з цими змінами визначені території, на які поширюються повноваження апеляційних господарських судів, а при розробленні проекту Закону "Про Державний бюджет України на 2011 рік"  буде передбачене відповідне фінансування.

За прогнозами експертів,...

Детальніше »
ЗБОРИ СУДДІВ ВГСУ ОБГОВОРИЛИ ЗЛОБОДЕННІ ПИТАННЯ 05.08.2010

3 - 4 серпня, у два етапи, проведені загальні збори суддів Вищого господарського суду України.

У перший день було обрано делегатів від ВГСУ на наступну конференцію суддів господарських судів країни, скликати яку намічено 20 серпня ц.р.

Наступного дня, згідно з порядком денним, були затвердженні голосуванням присутніх суддів зміни до штатного розкладу ВГСУ, що вносяться у відповідності з новим Законом України "Про судоустрій та статус суддів", котрий набрав чинності наприкінці липня.

Розглянуто також актуальні для господарського судочинства питання про деякі особливості застосування нового Закону, а також важливі аналітичні напрацювання з цього приводу спеціальної робочої групи у ВГСУ, створеної з представників різних палат.

На зборах виступили в.о. голови ВГСУ А. Осетинський, суддя ВГСУ, керівник робочої групи Є. Першиков, начальник управління законодавства І.Бондаренко, начальник управління кадрового забезпечення К. Мотиленко.

Про бюджетний запит Вищого суду на 2011 рік присутніх поінформувала начальник фінансово-економічного управління - головний бухгалтер...

Детальніше »
ВІДБУЛОСЯ ЧЕРГОВЕ ЗАСІДАННЯ РАДИ СУДДІВ ГОСПОДАРСЬКИХ СУДІВ УКРАЇНИ 04.08.2010

Головними питаннями порядку денного, винесеними на засідання Ради суддів господарських судів України, що відбулося 4 серпня 2010 року в актовому залі Вищого господарського суду України, були організаційні моменти, пов'язані з наступною конференцією суддів господарських судів, проведення якої намічено на 20 серпня ц. р.

В обговоренні зазначених питань та визначенні конкретних пропозицій стосовно роботи конференції взяли участь, зокрема, в.о. голови ВГСУ А. Осетинський, голова Ради суддів О.Удовиченко, голова Одеського апеляційного господарського суду В. Балух, суддя ВГСУ В. Татьков, голова Харківського апеляційного господарського суду В.Кухар, голова господарського суду Львівської області Г. Гулик та інші члени Ради суддів.

Не оминули своєю увагою учасники засідання і численних проблемних питань, котрі з'являються при застосуванні нового Закону України "Про судоустрій і статус суддів". З метою їх розгляду на наступній конференції Рада суддів прийняла, крім усього, рішення про доручення керівництву ВГСУ щодо створення спеціальної Робочої групи за участю представників...

Детальніше »
Інформація Про проведення чергового Пленуму Вищого господарського суду України 27.07.2010

Інформація

Про проведення чергового Пленуму

Вищого господарського суду України

 

         22 липня 2010 року відбувся черговий Пленум Вищого господарського суду України, на якому було розглянуто такі питання:

 

1. Про підсумки роботи господарських судів України у першому півріччі 2010 року.

2. Про судову реформу в Україні.

3. Про хід виконання постанов Пленуму Голови Вищого господарського суду України від 25.02.2010 року.

 

У роботі Пленуму взяли участь: члени Пленуму, голови господарських та апеляційних господарських  судів України, а також заступник глави Адміністрації Президента Андрій Портнов та Голова Вищої ради юстиції Володимир Колесниченко.

 

Грунтовний аналіз роботи господарських судів України у першому півріччі 2010 року зробив у своїй доповіді в. о. Голови ВГСУ Анатолій Осетинський, який зазначив, що в першому півріччі 2010 року господарські суди успішно виконували свої завдання щодо утвердження правового порядку в економічних відносинах держави.  

Також було...

Детальніше »
Міжнародна конференція з охорони прав інтелектуальної власності 05.07.2010

30 червня - 1 липня 2010 року в приміщенні Національної академії наук України проведено міжнародну конференцію "Актуальні питання охорони прав інтелектуальної власності в Україні та Європейському Союзі (ЄС) в контексті європейської інтеграції", організовану Проектом ЄС "Вдосконалення стратегій, політики та регулювання інновацій в Україні".

Учасники Конференції обмінялися досвідом щодо охорони прав інтелектуальної власності в Україні та ЄС, у тому числі захисту цих прав у судах, порядку призначення і проведення судової експертизи та залучення спеціалістів до участі в судовому процесі.

У роботі Конференції взяли участь судді Судової палати з розгляду справ у господарських спорах, пов'язаних із захистом прав на об'єкти інтелектуальної власності.

21 червня 2010 року відбулось засідання секції законодавства у сфері державного регулювання економічних відносин Науково-консультативної ради при ВГСУ 23.06.2010

21 червня 2010 року у Вищому господарському суді України відбулось засідання секції законодавства у сфері державного регулювання економічних відносин Науково-консультативної ради при ВГСУ.

У засіданні секції взяли участь взяли участь науковці: доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент АПрН України, Постійний представник Верховної Ради України в Конституційному Суді України, завідувач відділом зв'язків з органами правосуддя Верховної Ради України Селіванов А. О., доктор юридичних наук, академік Академії правових наук України України, Заслужений діяч науки і техніки України, професор кафедри цивільного права Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка Кузнєцова Н. С., доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент АПрН України, Голова Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі України Костицький В. В., доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент Академії правових наук України, завідувач кафедри цивільного права Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка Майданик Р. А., доктор юридичних наук, професор кафедри...

Детальніше »