Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 12 грудня 2017 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
ЧЛЕНИ МІЖНАРОДНОЇ АСОЦІАЦІЇ АДВОКАТСЬКИХ ФІРМ "ІНТЕРЛЕГЕС" ВІДВІДАЛИ ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ 28.05.2010

28 травня, у рамках Щорічної Пленарної Конференції "Інтерлегес", що проводиться цього року в Києві, адвокати більш як 20 країн світу, які є членами цієї авторитетної міжнародної асоціації, ознайомилися з діяльністю Вищого господарського суду України та умовами роботи в ньому.

Ця авторитетна асоціація заснована в 1989 році, на даний час включає в себе незалежні адвокатські фірми різних держав – зокрема, Австрії, Алжиру, Англії, Італії, Ірландії, Іспанії, Мексики, Німеччини, Нігерії, Нідерландів, ОАЕ, Польщі, Португалії, Чехії, Швеції, Швейцарії, США, Фінляндії, Франції, України та інших.

Керівники провідних юридичних фірм світу відвідали ВГСУ. Із привітальним словом та доповіддю перед ними виступив заступник голови Судової палати Кравчук Г.А. Гості проявили глибокий професійний інтерес до організації в Україні та, зокрема,  ВГСУ господарського судочинства, його історії, тенденцій сучасного розвитку, ознайомилися також з музеєм Вищого господарського суду.

Відвіданням ВГСУ адвокатами міжнародної асоціації "Інтерлегес" залишилися задоволені обидві сторони.

 

  ...

Детальніше »
Головному редактору газети "Юридичний Вісник України " Шарову В.М. 26.05.2010

СПРОСТУВАННЯ

У зв’язку з тим, що  ваше видання, публікуючи 24 квітня ц.р. лист голови судової палати у господарських справах Верховного Суду України В. Барбари під заголовком "Законодавче "викручування рук" Верховному Суду України. Кожного року Верховним Судом фактично скасовується до 30 відсотків постанов і ухвал Вищого господарського суду.", свідомо подало читачам сфальсифіковану, абсолютно недостовірну статистику щодо кількості скасовуваних щороку постанов та ухвал ВГСУ (нібито їх скасовується до 30 відсотків; насправді ця кількість, за офіційними даними, ніколи за дев’ять останніх років касації не перевищувала 2 відсотків, а в період 2007–2010 років – від 1,5 до 1,1 відсотка) та зважаючи на рішення загальних зборів суддів ВГСУ від 17 травня з цього приводу, вимагаємо дати в газеті відповідне спростування, як належить згідно з ст. 37 Закону України "Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні".

Зазначена публікація не відповідає дійсності, недостовірна інформація та перекручена неправдива статистика відверто принижують професійні честь і гідність...

Детальніше »
Головному редактору газети "Дзеркало тижня" Мостовому В.П. 26.05.2010

СПРОСТУВАННЯ

У зв’язку з тим, що  ваше видання, публікуючи 17 квітня ц.р. коментар до листа судді Верховного Суду України В. Барбари під заголовком "А тим часом…", свідомо подало читачам сфальсифіковану, абсолютно недостовірну статистику щодо кількості скасовуваних щороку постанов та ухвал ВГСУ (нібито їх скасовується до 30 відсотків; насправді ця кількість, за офіційними даними, ніколи за дев’ять останніх років касації не перевищувала 2 відсотків, а в період 2007–2010 років – від 1,5 до 1,1 відсотка) та зважаючи на рішення загальних зборів суддів ВГСУ від 17 травня з цього приводу, вимагаємо дати в газеті відповідне спростування, як належить згідно з ст. 37 Закону України "Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні".

Зазначена публікація не відповідає дійсності, недостовірна інформація та перекручена неправдива статистика відверто принижують професійні честь і гідність та ділову репутацію великого колективу суддів ВГСУ, умисне дискредитують в українському суспільстві їхню діяльність, що є неприпустимим для серйозного видання.

 

Голова...

Детальніше »
Головному редактору газети "Юридическая практика" Забарі Ю.С. 26.05.2010

СПРОСТУВАННЯ

У зв’язку з тим, що  ваше видання, публікуючи 20 квітня ц.р. лист судді Верховного Суду України В. Барбари під заголовком "Мы кассируем ВХСУ на треть", свідомо подало читачам сфальсифіковану, абсолютно недостовірну статистику щодо кількості скасовуваних щороку постанов та ухвал ВГСУ (нібито їх скасовується до 30 відсотків; насправді ця кількість, за офіційними даними, ніколи за дев’ять останніх років касації не перевищувала 2 відсотків, а в період 2007 – 2010 років – від 1,5 до 1,1 відсотка) та зважаючи на рішення загальних зборів суддів ВГСУ від 17 травня з цього приводу, вимагаємо дати в газеті відповідне спростування, як належить згідно з ст. 37 Закону України "Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні".

Зазначена публікація не відповідає дійсності, недостовірна інформація та перекручена неправдива статистика відверто принижують професійні честь і гідність та ділову репутацію великого колективу суддів ВГСУ, умисне дискредитують в українському суспільстві їхню діяльність, що є неприпустимим для серйозного юридичного видання.

 

Голова...

Детальніше »
Звернення Голови Вищого господарського суду України 18.05.2010

ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРУ УКРАЇНИ АЗАРОВУ М.Я.

ВЕЛЬМИШАНОВНИЙ МИКОЛО ЯНОВИЧУ!

У ЗВ'ЯЗКУ  З ВІДСУТНІСТЮ ФІНАНСУВАННЯ ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ ІНФОРМУЄ ПРО ВИМУШЕНЕ ПРИПИНЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ СУДУ ЧЕРЕЗ НЕМОЖЛИВІСТЬ ВИГОТОВЛЕННЯ І ВІДПРАВКИ ПРОЦЕСУАЛЬНИХ ДОКУМЕНТІВ ТА ІНШОЇ ПОШТОВОЇ КОРЕСПОНДЕНЦІЇ

ПРОШУ ВАШОЇ ДОПОМОГИ У ВИРІШЕННІ ПИТАНЬ ФІНАНСУВАННЯ ДІЯЛЬНОСТІ ВИЩОГО ГОСПОДАРСЬКОГО СУДУ УКРАЇНИ

З ГЛИБОКОЮ ПОВАГОЮ

ГОЛОВА ВИЩОГО ГОСПОДАРСЬКОГО  СУДУ УКРАЇНИ                             С. ДЕМЧЕНКО

 

МІНІСТРУ ФІНАНСІВ УКРАЇНИ ЯРОШЕНКУ Ф.О.

ШАНОВНИЙ  ФЕДОРЕ ОЛЕКСІЙОВИЧУ!

У ЗВ'ЯЗКУ  З ВІДСУТНІСТЮ ФІНАНСУВАННЯ ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ ІНФОРМУЄ ПРО ВИМУШЕНЕ ПРИПИНЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ СУДУ ЧЕРЕЗ НЕМОЖЛИВІСТЬ ВИГОТОВЛЕННЯ І ВІДПРАВКИ ПРОЦЕСУАЛЬНИХ ДОКУМЕНТІВ ТА ІНШОЇ ПОШТОВОЇ КОРЕСПОНДЕНЦІЇ

ПРОШУ ВАШОЇ ДОПОМОГИ У ВИРІШЕННІ ПИТАНЬ ФІНАНСУВАННЯ ДІЯЛЬНОСТІ ВИЩОГО ГОСПОДАРСЬКОГО СУДУ УКРАЇНИ

З ПОВАГОЮ

ГОЛОВА ВИЩОГО ГОСПОДАРСЬКОГО...

Детальніше »
СУДДЯ-ПІДБУРЮВАЧ ПАРЛАМЕНТАРІЇВ ЗНОВУ "АКТИВІЗУЄ" СИТУАЦІЮ? 13.05.2010

Суддя Верховного Суду В. Барбара, котрий став відомим широкому загалу після того як у квітні ц.р. направив до всіх народних депутатів спеціального листа із закликом не голосувати за законопроект щодо внесення змін до Господарського процесуального кодексу України (і яке він мав на це право?), схоже, цим не вгомонився.

Спочатку його, як відомо, зачепило за живе рішення Конституційного Суду, котрий визнав у березні повторну касацію рішень Вищого господарського суду України, що її здійснював протягом майже десяти років Верховний Суд (точніше - Судова палата у господарських справах під керівництвом В. Барбари), неконституційною. Тобто, зовсім непотрібними і професійно нікчемними виявилися старання цього судді та його колег, котрі саме на повторній касації нажили собі серед легковірних обивателів дутий авторитет.

Коли ж служитель Феміди дізнався, що зазначений вище законопроект, котрий уже пройшов перше читання, одержав підтримку народних депутатів (якраз у тому, щоб видалити з законодавства статтю про можливість антиконституційної...

Детальніше »
"БОМБА" ВІД КУМА – ПІД ВЕРХОВНИЙ СУД… 13.05.2010

На початку березня цього року в одному з юридичних вітчизняних видань голова Апеляційного суду Харківської області М. Бородін у статті "Глухі кути на маршруті реформи" вочевидь знущально писав, пропонуючи негайно ліквідувати вищі суди України: "Та й навіщо нам вищі суди, які фактично, образно кажучи, женуть суцільний брак? Наприклад, у 2007 р. з перевірених 351 постанов та ухвал ВГС Верховним судом скасовано 295, або 84% тих, що перевірялись (у 2006 р. - 90,9%; у 2005 р. - 87,7; у 2004-му - 86; у 2003 р. - 91,6%)". Наведена автором (як стверджують люди знаючі, кумом В. Онопенка, голови Верховного Суду) "компроматна" статистика щодо Вищого господарського суду, без сумніву, повинна була спрацювати як потужна бомба. І швидко сформувати громадську думку в українському суспільстві та у владі (зокрема, законодавчій) в тому ж єдиному руслі, що визначене самим М. Бородіним: справді, навіщо нам такі вищі суди, що женуть суцільний брак? Ліквідувати їх - і кінець! І нехай торжествує Верховний Суд!

Однак уже через тиждень життя внесло несподівані, майже сенсаційні, корективи. 11 березня 2010 року Конституційний...

Детальніше »
ЗАЯВА ПРЕС-СЛУЖБИ ВИЩОГО ГОСПОДАРСЬКОГО СУДУ УКРАЇНИ: "БРЕХНЕЮ СВІТ ПРОЙДЕШ, ТА НАЗАД НЕ ВЕРНЕШСЯ…" 13.05.2010

Гострі й злободенні розмови в соціумі та реальне наближення судово-правової реформи внесли сум'яття - інколи справжній переполох! - у свідомість і поведінку деяких суддів, зокрема - Верховного Суду України .

Особливо показовим у цьому плані є лист усім народним депутатам країни Голови судової палати у господарських справах ВСУ Валентина Барбари, спричинений, як виявилося, підготовленим до другого читання й рекомендованим 31 березня цього року Комітетом Верховної Ради з питань правосуддя до прийняття парламентом проекту Закону "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України" (реєстр. № 0893).

Чому така реакція, якої раніше ніколи не було - ні за масштабністю, ні за агресивністю, ні за оперативністю, ні за нечесністю? І все заради одного - за всяку ціну врятувати службовий авторитет ВСУ (читайте - згаданої вище палати) щодо так званої "повторної касації" у Верховному Суді постанов та ухвал Вищого господарського суду України.

Про те, що повторна касація була неконституційною, чітко й однозначно заявив у своєму...

Детальніше »
ЗАЯВА ПРЕС-СЛУЖБИ ВИЩОГО ГОСПОДАРСЬКОГО СУДУ УКРАЇНИ : "ГАРАНТУВАТИ СУДДЯМ ГІДНУ Й ЗАКОННУ ОПЛАТУ ПРАЦІ – ЦЕ І Є ЦИВІЛІЗОВАНИЙ ШЛЯХ ДЕМОКРАТІЇ…" 27.04.2010

ЗАЯВА ПРЕС-СЛУЖБИ ВИЩОГО ГОСПОДАРСЬКОГО СУДУ УКРАЇНИ :

"ГАРАНТУВАТИ СУДДЯМ ГІДНУ Й ЗАКОННУ ОПЛАТУ ПРАЦІ - ЦЕ І Є ЦИВІЛІЗОВАНИЙ ШЛЯХ ДЕМОКРАТІЇ..."

Ні для кого в Україні сьогодні не секрет: держава сильно заборгувала суддям за останні роки. Втім, як і багатьом іншим категоріям працівників - із різних соціально-економічних сфер...

Якщо ж говорити про конкретний борг суддівському корпусу в абсолютних цифрах, що утворився, м'яко кажучи, через відверто волюнтаристський підхід урядових чиновників до оцінки праці в суддівській системі, котрий існує з 2005 року (зокрема, визначення посадових окладів виходячи з розміру тодішньої мінімальної зарплати 332 грн. - без подальшого перерахунку зарплат при підвищенні "мінімалки"), то цей борг становить нині, за офіційними підрахунками Державної судової адміністрації України, близько 2,8 млрд. гривень! Такий результат волюнтаризму колишніх урядовців, які постановами Кабміну (підзаконними актами) "підкорегували" абсолютно протиправно на п'ять минулих років поспіль державні оклади та зарплатний фонд у цілому судової гілки...

Детальніше »
Повідомлення Вищого господарського суду України 12.04.2010

Рішенням Конституційного Суду України від 11 березня 2010 року № 8-рп/2010 визначено, що конституційний статус Верховного Суду України не передбачає наділення його законодавцем повноваженнями суду касаційної інстанції щодо рішень вищих спеціалізованих судів, які реалізують повноваження касаційної інстанції.

У зв'язку з цим, постанови (ухвали) Вищого господарського суду України касаційному оскарженню не підлягають.

Касаційні скарги на постанови (ухвали) Вищого господарського суду України до Верховного Суду України не направляються і будуть повертатися заявникам з відповідним повідомленням та довідкою про повернення сплаченого державного мита по мірі надходження бюджетних коштів на поштові витрати.