Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 14 грудня 2017 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
ГОЛОВА ВГСУ СЕРГІЙ ДЕМЧЕНКО: "ПАРАДОКС ЧАСУ: СУДОВИЙ ЗАХИСТ УЧАСНИКІВ ЕКОНОМІЧНИХ ПРАВОВІДНОСИН В УМОВАХ КРИЗИ БУВ ЕФЕКТИВНІШИМ. ЦЕ – СВІДЧЕННЯ ДОСВІДУ, ПРОФЕСІОНАЛІЗМУ І ДОСЯГНУТОГО РІВНЯ У ГОСПОДАРСЬКОМУ СУДОЧИНСТВІ" 08.04.2010

ГОЛОВА ВГСУ СЕРГІЙ ДЕМЧЕНКО: "ПАРАДОКС ЧАСУ: СУДОВИЙ ЗАХИСТ УЧАСНИКІВ ЕКОНОМІЧНИХ ПРАВОВІДНОСИН В УМОВАХ КРИЗИ БУВ ЕФЕКТИВНІШИМ. ЦЕ - СВІДЧЕННЯ ДОСВІДУ, ПРОФЕСІОНАЛІЗМУ І ДОСЯГНУТОГО РІВНЯ У ГОСПОДАРСЬКОМУ СУДОЧИНСТВІ"

Діяльність господарських судів України протягом 2009 року здійснювалась у складних умовах, обумовлених економічно-фінансовою і політичною кризою в державі. Однак, попри всі негаразди, судовий захист учасників економічних правовідносин був і залишається одним з найважливіших факторів забезпечення стабільності в наших кордонах.

Протягом року розглянуто близько 285 тисяч звернень. Характерно, що на користь позивачів за рішеннями господарських судів присуджено до стягнення близько 41 млрд. грн., що практично втричі більше, ніж у 2008 році. Слід зазначити: майже півмільярда гривень з цієї суми - це кошти, що прямо або опосередковано пов'язані із наповненням доходної частини Державного бюджету та державних цільових фондів.

Коментує ситуацію - з коротким аналізом статистики...

Детальніше »
РАДА СУДДІВ ПРОВЕЛА ЧЕРГОВЕ ЗАСІДАННЯ 07.04.2010

Головним питанням порядку денного, винесеним на засідання Ради суддів господарських судів України, що відбулося 7 квітня 2010 року в актовому залі Вищого господарського суду України, було вироблення спільних пропозицій для підготовки Концепції судово-правової реформи в Україні.

В обговоренні зазначеної проблеми взяли участь багато присутніх, зокрема, запрошений як гість голова Вищої ради юстиції В. Колєсніченко, суддя ВГСУ В. Палій, голова Ради суддів О. Удовиченко, голова Одеського апеляційного господарського суду В. Балух, Перший заступник Голови ВГСУ М.Хандурін, голова господарського суду Львівської області Г. Гулик, народний депутат Д. Притика, Голова ВГСУ С. Демченко та інші авторитетні судді - члени Ради.

Вироблені пропозиції схвалено загальним голосуванням учасників зібрання.

Розглянуто також інші питання порядку денного.

На засіданні Ради був присутній заступник глави Адміністрації Президента України А. Портнов.

 

 Прес-служба ВГСУ

ЗАЯВА ПРЕС-СЛУЖБИ ВИЩОГО ГОСПОДАРСЬКОГО СУДУ УКРАЇНИ: "ЛИПОВА ОБСТРУКЦІЯ" ДЛЯ ВИЩИХ СУДІВ УКРАЇНИ, або ДО ЧОГО ПІДШТОВХУЮТЬ ПРАВОСУДДЯ ОКРЕМІ "А ЛЯ РЕФОРМАТОРИ"? 23.03.2010

На перший погляд, стурбованістю за стан вітчизняного правосуддя і пошуком згоди між "законодавцями та мантієносцями" просякнуті перші абзаци статті "Глухі кути на маршруті реформи" голови Апеляційного суду Харківської області Михайла Бородіна у березневому номері газети "Закон і бізнес". Але тільки - на перший погляд...

Більш прискіпливий, уважніший погляд відразу зачіплюється за відверто антиконституційну позицію автора. Поспекулювавши - пофілософствувавши, для годиться, загальновідомими висновками щодо рекомендацій Венеціанської комісії та вкрай обурливого недофінансування в Україні судової системи, М. Бородін категорично заявляє: "Насамперед слід ліквідувати, як непотрібні, вищі суди. Робота Вищого господарського та Вищого адміністративного судів, проблеми з їхніми керівниками наочно показують, що законодавець породив конфлікт між ними і Верховним Судом (?). З утворенням Вищих цивільного та кримінального судів цей процес тільки погіршиться (?!)."

Наведений абзац однозначно свідчить, що найбільше автора статті турбують "на маршруті реформи", виявляється......

Детальніше »
ХТО І ЯК ГАРАНТУЄ СЬОГОДНІ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ СУДДІВ? АБО ДЕЩО ПРО "АДЕКВАТНІСТЬ" РОЗУМІННЯ СИТУАЦІЇ 15.03.2010

Незважаючи на безліч чуток та пліток останнім часом стосовно судової влади в Україні, варто нагадати і про реальний стан речей щодо фінансового забезпечення та здійснення гарантій соціального захисту вітчизняної Феміди.

Як свідчать щоденні факти, воно зовсім не таке, як мусило б бути. Як задекларовано державою.

І це - досить серйозний поворот теми, пов'язаної із нормальним (читайте - державним) забезпеченням суддівської фінансової та професійної незалежності в нинішніх умовах. А ще - своєрідна гарантія, такий собі "лакмусовий папірець", що процес "клонування" корупціонерів або може припинитися, або ж буде й далі продовжуватися.

Для українського суспільства це - величезна і серйозна, надто актуальна і гостра сучасна проблема. Незалежно від того, хочемо ми це, як звичайні обивателі, розуміти, чи - не хочемо...

Саме про ці та інші злободенні проблеми йшла мова на конференції суддів господарських судів України (і не менш пристрасніше в її кулуарах!), що завершила свою роботу 18 лютого 2010 року.

В сентенціях окремих делегатів не раз проскакували навіть трохи дивні побоювання...

Детальніше »
ЗАСІДАННЯ ПРЕЗИДІЇ ВИЩОГО ГОСПОДАРСЬКОГО СУДУ УКРАЇНИ 10.03.2010

10 березня відбулося розширене засідання президії Вищого господарського суду України, в якому взяли участь голови апеляційних господарських судів країни.

На порядок денний було винесене одне питання: про проект Господарського процесуального кодексу України.

Це питання - прийняття ГПК України - є нині надзвичайно важливим для системи господарського судочинства. Саме активній участі суддівського корпусу у створенні оновленого Господарського процесуального кодексу була присвячена детальна й аргументована розмова досвідчених професіоналів - служителів Феміди, котрі щодня на власному досвіді застосовують та аналізують законодавство, його вплив на об'єктивну діяльність спеціалізованих судів, його ефективність у вирішенні тисяч і тисяч вітчизняних економічних проблем.

Президія ВГСУ виробила узгоджені й актуальні рекомендації щодо активізації роботи над законопроектом на заключному етапі його підготовки і наступної передачі у профільний комітет парламенту.

Прес-служба ВГСУ

ВІДБУВСЯ ПЛЕНУМ ВИЩОГО ГОСПОДАРСЬКОГО СУДУ УКРАЇНИ 26.02.2010

25 лютого 2010 року відбувся черговий пленум Вищого господарського суду України.

Аналіз підсумків роботи ВГСУ та системи господарських судів України в цілому за 2009 рік зробив у своїй доповіді голова ВГСУ С. Демченко.

В обговоренні доповіді взяли участь заступники голови ВГСУ А.Осетинський та В.Москаленко, голова Донецького апеляційного господарського суду В.Татьков, голова Харківського апеляційного господарського суду В.Кухар, суддя ВГСУ Т. Козир, заступник голови судової палати з розгляду справ про банкрутство ВГСУ, голова Ради суддів господарських судів України О.Удовиченко, котрі висловили ряд важливих ділових пропозицій щодо поліпшення організаційної діяльності суду, спрямованої на підвищення незалежності, ефективності та об'єктивності правосуддя.

Учасники пленуму підтримали висловлені пропозиції і одноголосно проголосували за рішення пленуму ВГСУ. 

Прес-служба ВГСУ

ЗАВЕРШИЛАСЬ КОНФЕРЕНЦІЯ СУДДІВ ГОСПОДАРСЬКИХ СУДІВ УКРАЇНИ 22.02.2010

18 лютого у приміщенні Вищого господарського суду України завершила свою роботу (другу частину) конференція суддів господарських судів України (перша частина відбулася 27 березня 2009 року).

Цьому засіданню передували дивні події. 12 лютого ц.р. делегатам конференції було розіслано лист за підписом в.о. голови Ради суддів України О.Ф. Волкова, в якому - з посиланням на голову Одеського апеляційного господарського суду Балуха В.С. (як на члена Ради суддів України, від котрого стало відомо про намічене продовження 18 лютого 2010 року роботи минулорічної конференції суддів господарських судів, що була перервана) - він зробив довільний висновок, що, нібито "за наявною інформацією, рада суддів господарських судів ні на 15, ні на 18 лютого 2010 року конференцію суддів не скликала. Питання порядку денного 27 березня 2009 року на конференції суддів господарських судів були розглянуті повністю." І, звинувативши попутно для чогось голову Ради суддів господарських судів України у "самочинності", відкрито і прямо попрохав делегатів "утриматися від участі у заходах, визначених як продовження роботи конференції...

Детальніше »
ХТО ЗАХИСТИТЬ СУДДІВСЬКІ ГАРАНТІЇ, ЯКЩО ЇХ ПОРУШУЄ КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ? 17.02.2010

 У Вищому адміністративному суді України чекає розгляду у касаційному порядку надзвичайно показова для судової гілки влади справа за позовом судді у відставці Горелої Н.Н. Відповідачем за її адміністративним позовом є Кабінет Міністрів України, котрий і добивається тепер касації. Щодо суті означеної проблеми і причин її виникнення згодився поділитися своїми міркуваннями та коментарями Голова Вищого господарського суду України Сергій Демченко.

 

 

-Сергію Федоровичу, юридичній громадськості давно відомі деякі дивні (просто непояснимі з точки зору здорового глузду і права) факти, що передували виникненню цього закономірного спору. Йдеться про кілька постанов Кабінету Міністрів України майже п'ятирічної давності, згідно з якими легко "розсипалися"  гарантії матеріального забезпечення суддів, що однаково поширюються відповідно до Закону "Про статус суддів" як на працюючих суддів, так і на тих, які перебувають у відставці (зокрема - стосовно ситуації з Н. Горелою). Як таке могло статися, що підзаконні акти, якими завжди були і залишаються...

Детальніше »
А ларчик просто открывается! 11.01.2010

 

К ФЕМИДЕ В ФАВОРИТЫ, ИЛИ КОМУ И ПОЧЕМУ НЕВТЕРПЕЖ ЗАНЯТЬ ДОЛЖНОСТЬ ПРЕДСЕДАТЕЛЯ ВЫСШЕГО ХОЗЯЙСТВЕННОГО СУДА?

В качестве преамбулы к данной теме: как оказалось, Конституционный Суд Украины еще 30 июня 2004 года принял решение, связанное с предельным (65 лет) возрастом украинских судей, в котором, в частности, говорится: "Згідно з частиною п'ятою статті 126 Конституції України суддя звільняється з посади органом, що його обрав або призначив, зокрема, у разі досягнення суддею шістдесяти п'яти років. Досягнення суддею граничного віку перебування на посаді не означає автоматичного припинення його повноважень, а відповідно до частини п'ятої статті 126 Конституції України, статті 23 Закону України "Про Конституційний Суд України", статті 15 Закону України "Про статус суддів" є лише підставою для прийняття відповідного рішення компетентним органом. До прийняття рішення про припинення його повноважень суддя здійснює свої повноваження на загальних підставах і користується статусом судді у повному обсязі".

 

А в парламенте и медиа-пространстве...

Детальніше »
Науково-практична конференція "Медіація в Україні: практика застосування світових тенденцій" 23.12.2009

22 грудня 2009 року у місті Києві відбулася Науково-практична конференція "Медіація в Україні: практика застосування світових тенденцій".  Конференцію було організовано Міжнародною торговельною палатою України за підтримки державних органів України, галузевих асоціацій та міжнародних організацій.

Учасниками Конференції обговорено питання, пов'язані з перспективами використання медіації в Україні (законодавча база, практика вирішення спорів, місцеві особливості та інш.)

В роботі Конференції взяв участь заступник Голови Вищого господарського суду України Москаленко В.С., який виступив з доповіддю, присвяченою перспективам впровадження медіації в господарське судочинство.