Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 12 грудня 2017 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
З НАГОДИ ДНЯ ПРАЦІВНИКІВ СУДУ 15.12.2009

15 грудня у Вищому господарському суді України відбулися загальні урочисті збори суддів, працівників апарату та ветеранів ВГСУ з нагоди професійного свята.

Від керівництва суду присутніх тепло привітав заступник Голови  ВГСУ А.Й.Осетинський, від ветеранів колективу поділилися спогадами  та поздоровили учасників зборів колишній Голова ВГСУ, нині народний депутат України Д.М.Притика і Л.П.Кузьмічова.

Згідно з наказом Голови суду одержала заохочення велика група працівників ВГСУ.

                                                                          Прес-служба ВГСУ

 

Рада суддів провела чергове засідання 10.12.2009

10 грудня, в Міжнародний День прав людини, у конференц-залі Вищого господарського суду України відбулося чергове засідання Ради суддів господарських судів України, на якому, зокрема, розглянуто звіт голови Ради О. Удовиченка про роботу Ради суддів у 2009 році та питання щодо призначення суддів на адміністративні посади в господарських судах країни.

Прес-служба ВГСУ

УЧАСНИКИ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ТАБОРУ ЛІДЕРІВ "СТУДЕНТ-ПРАВНИК" ПОБУВАЛИ НА ЕКСКУРСІЇ У ВГСУ 27.11.2009

Учасники Всеукраїнського табору лідерів "Студент-правник" відвідали 27 листопада будинок Вищого господарського суду України, де, зокрема, познайомилися з історією створення системи господарських судів Української держави, побувавши у спеціалізованому музеї, що розташований у ВГСУ.

-Загальне знайомство з Вищим судом, принципами та умовами його діяльності, предметний екскурс в історію розвитку господарського судочинства та створення спеціалізованої судової системи викликали непідробний інтерес і сподобалися студентам, серед яких, цілком можливо, були й ті, хто згодом буде здійснювати правосуддя у нашому ж суді, - коротко прокоментував подію керівник апарату ВГСУ А. Івченко.

На адресу керівництва ВГСУ студенти висловили щиру вдячність за прилучення в такий спосіб до реалій майбутньої професії юриста.

                          Прес-служба ВГСУ

Про заходи щодо запобігання поширенню грипу типу A/H1N1/Каліфорнія/04/09 і гострих респіраторних захворювань серед працівників Вищого господарського суду України 09.11.2009

ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

НАКАЗ

09.11.2009                                                             КИЇВ                                                                     № 45

Про заходи щодо запобігання поширенню
грипу типу A/H1N1/Каліфорнія/04/09 і гострих
респіраторних захворювань серед працівників
Вищого господарського суду України

 

На виконання вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2009 року № 1152 "Про запобігання поширенню грипу типу А/Н1N1/Каліфорнія/04/09 і гострих респіраторних захворювань серед населення" та з метою недопущення поширення епідемії грипу та гострих респіраторних захворювань, відповідно до Законів України "Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення", "Про захист населення від інфекційних хвороб" на період епідемії грипу,

НАКАЗУЮ:

1. Затвердити у Вищому господарському суді України План заходів, спрямованих на профілактику та боротьбу з поширенням пандемічного грипу та інших гострих респіраторних захворювань.

2. Начальнику управління...

Детальніше »
"ГОСПОДАРСЬКИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ ЯВЛЯЄ ІНТЕРЕС ДЛЯ СУБ’ЄКТІВ ГОСПОДАРЮВАННЯ РЕСПУБЛІКИ БЄЛАРУСЬ", - авторитетно заявляє Голова Вищого господарського суду Республіки Бєларусь, доктор юридичних наук, професор В. Каменков 20.10.2009

Показовий прецедент на міжнародному рівні відбувся нещодавно у царині правової літератури: у Вищому господарському суді України одержали приємну несподіванку від білоруських колег - Господарський кодекс України на трьох мовах, зокрема, у перекладі на білоруську та російську.

Такий зовсім неочікуваний "подарунок" колегам зробив Голова Вищого господарського суду Республіки Бєларусь, доктор юридичних наук, професор, заслужений юрист В.Каменков, який і переклав наш Кодекс, випустивши його у світ єдиним тримовним виданням. У супровідному листі, зокрема, зазначається: "Господарський кодекс України являє інтерес, передовсім, для керівників і юристів суб'єктів господарювання Республіки Бєларусь, котрі мають комерційні і некомерційні відносини з українськими партнерами. Цей кодифікований акт буде корисний для законодавців, які працюють над створенням і вдосконаленням діючого законодавства, що регулює господарські відносини. Він також інтересний для вчених, які досліджують взаємовідносини таких галузей права, як цивільне і господарське..."

- З оцінками нашого Кодексу,...

Детальніше »
З МЕТОЮ ПРОТИДІЇ КОРУПЦІЇ 19.10.2009

На останньому своєму засіданні (25 вересня 2009 року) Рада суддів господарських судів України, заслухавши та обговоривши доповідь експерта Інституту прикладних гуманітарних досліджень щодо нового антикорупційного законодавства України, а також виступи членів Ради, зокрема, вирішила:

а) рекомендувати головам місцевих та апеляційних господарських судів організувати вивчення в колективах судів положень Законів України "Про засади запобігання та протидії корупції", "Про відповідальність юридичних осіб за вчинення корупційних правопорушень", "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за корупційні правопорушення", що вводяться в дію з 1 січня 2010 року;

б) до кінця 2009 року розробити та підготувати до розгляду на засіданні Ради суддів господарських судів України систему заходів щодо запобігання та протидії корупції у господарських судах.

Три закони, що запроваджують новий порядок запобігання і протидії корупції, встановлюють нові види корупційних правопорушень і злочинів, а також вводять відповідальність юридичних осіб за корупційні...

Детальніше »
ДЕРЖАВА ЗОБОВ’ЯЗАНА ЗА СВОЄЮ КОНСТИТУЦІЄЮ ДОТРИМУВАТИСЯ ОСОБЛИВОГО ПОРЯДКУ ФІНАНСУВАННЯ СУДІВ, або ЗАМІСТЬ ПІСЛЯМОВИ ДО КОНСТИТУЦІЙНОГО ПОДАННЯ ВГСУ 06.10.2009

У зв'язку з численними зверненнями засобів масової інформації та окремих журналістів до прес-служби ВГСУ з приводу Конституційного подання Вищого господарського суду, ухваленого постановою пленуму суду від 30 липня та підтриманого Радою суддів господарських судів 25 вересня 2009 року, інформуємо:

Враховуючи вкрай незадовільне фінансування вітчизняного судочинства (всього на 22 відсотки від потреби українських судів на 2009 рік), ВГСУ просить Конституційний Суд України відкрити конституційне провадження щодо офіційного тлумачення окремих положень Конституції України, а також деяких статей Закону України "Про судоустрій України" та Закону України "Про статус суддів" у їх взаємозв'язку і роз'яснити, зокрема:

1) чи означають приписи другого речення частини першої статті 130 Конституції України, згідно яких у Державному бюджеті України окремо визначаються видатки на утримання судів, що ці видатки у Державному бюджеті України повинні визначатися окремими рядками по кожному суду;

2) чи можуть бути закладені у Державному бюджеті України видатки на утримання судів у меншому...

Детальніше »
"ШЛЕЙФ" ОТ ЯЛТИНСКОГО КУРАЖА 01.10.2009

 После рассмотрения на сентябрьском заседании Совета судей хозяйственных судов Украины вопроса об инциденте председателя Запорожского апелляционного хозяйственного суда Ивана Федорова с обслуживающим персоналом и постояльцами в ялтинском санатории "Россия" (в конце июня этого года) пресс-служба ВХСУ вынуждена была связаться со свидетелями этого злополучного случая в г. Рига (Латвия), чтобы расставить некоторые точки над "і". В этом пресс-службе помогли коллеги-корреспонденты ИТАР-ТАСС.

Вот что удалось уточнить о тех событиях.

"Впечатления от отдыха в Ялте нам испортил за одну ночь... украинский судья!" 

Именно такой фразой характеризовала события ночи 25 июня 2009 года 65-летняя рижанка Антонина Ж., проживавшая в курортно-оздоровительном комплексе "Россия" по соседству с судьей И. Федоровым и его "неопознанными" (неустановленные личности) шумными гостями, беспардонно веселящимися в ту ночь.

-Мы не могли подумать, что так вызывающе вел себя в соседнем номере украинский судья, как объяснил нам на...

Детальніше »
НА ЗАСІДАННІ РАДИ СУДДІВ ГОСПОДАРСЬКИХ СУДІВ УКРАЇНИ РОЗГЛЯНУТО АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ СУДОЧИНСТВА 28.09.2009

Найбільш важливим і вкрай актуальним сьогодні проблемам у вітчизняному господарському судочинстві - зокрема, розвитку господарського законодавства та незадовільному фінансуванню спеціалізованих судів - була присвячена тривала, предметна і гостра розмова на засіданні Ради суддів господарських судів України, що відбулося в останні дні вересня у конференц-залі Вищого господарського суду України.

Після зацікавленого обговорення першого питання порядку денного Рада суддів прийняла спеціальне рішення, в якому констатувалося, що спроби декодифікації господарського законодавства несуть загрозу економічній безпеці України, а тому процес усунення колізій між нормами Цивільного кодексу України та Господарського кодексу України має відбуватися шляхом зваженого, кваліфікованого і ретельного узгодження їх положень через внесення змін та доповнень до відповідних законів.

З цією метою, зокрема, визнано за доцільне провести науково-практичну конференцію з проблем подальшого розвитку господарського законодавства - із залученням провідних наукових установ, представників...

Детальніше »
ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ ВВІВ ДОДАТКОВЕ ІНФОРМУВАННЯ СТОРІН НА СВОЄМУ САЙТІ 24.09.2009

У зв'язку з недостатнім бюджетним фінансуванням та його несвоєчасністю Вищий господарський суд України, не маючи постійної  можливості надсилати учасникам судового процесу поштові відправлення (що передбачено ст. 64 ГПК України), як вимушений і додатковий тимчасовий захід, інформацію про рух справ у ВГСУ розміщує віднедавна на  сайті суду.

Зокрема, інформація щодо ухвал про порушення касаційного провадження, в яких повідомляється про час і місце розгляду справи (та фактична дата відправки ухвал адресатам), регулярно вводиться в базу даних АС "Діловодство".

Прохання до сторін та учасників спорів з метою своєчасного одержання такої інформації звертатися на сайт ВГСУ (www. arbitr. gov. ua).

При стабілізації фінансування суду інформування сторін та прокурорів, котрі беруть участь у розгляді справи, буде здійснюватися, як і раніше, у повній відповідності з вимогами Господарського процесуального кодексу України.

Прес-служба ВГСУ