Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 14 грудня 2017 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
Господарські суди України вирішують актуальні спори сьогодення 29.04.2009

Як повідомив аналітично-статистичний відділ ВГСУ, розглядаючи поточну ситуацію на початку року, протягом І кварталу 2009 року за результатами розгляду звернень суб'єктів господарювання та державних органів із спірних питань місцевими господарськими судами прийнято близько 62 тис. судових рішень.Загальна сума задоволених позовів майнового характеру склала 5,1 млрд. грн., що більше в 1,6 раза порівняно з аналогічним періодом 2008 року, 172,7 млн. з них - це кошти, що прямо або опосередковано пов'язані із наповненням доходної частини державного бюджету та державних цільових фондів.

Водночас в доход Державного бюджету України у зазначений період сплачено державного мита в сумі 38,2 млн. грн., що в 1,8 раза більше, ніж у І кварталі 2008 року.

У структурі вирішених спорів засвідчується стала тенденція до чисельної переваги справ, пов'язаних з майновими вимогами, частка яких становить 65% від загальної кількості справ. Більше половини з них (13,1 тис.) - це справи, що пов'язані з розрахунками за товари, послуги та продукцію, число яких збільшилося в 1,5 раза порівняно з січнем - березнем 2008 року.

Показово,...

Детальніше »
2 квітня 2009 року в приміщенні Вищого господарського суду України проведено "круглий стіл" з обговорення питань, пов’язаних із судовим захистом прав на об’єкти інтелектуальної власності УЄФА. 07.04.2009

2 квітня 2009 року в приміщенні Вищого господарського суду України проведено "круглий стіл" з обговорення питань, пов’язаних  із судовим захистом прав на об’єкти інтелектуальної власності УЄФА.

У роботі "круглого столу" взяли участь судді Судової палати Вищого господарського суду України з розгляду справ у господарських  спорах, пов’язаних із захистом прав на об’єкти інтелектуальної власності, фахівці Державного департаменту інтелектуальної власності  Міністерства освіти і науки України, юридичної фірми "Magisters", науково-дослідного інституту інтелектуальної власності Академії    правових наук України, науково-практичного журналу "Інтелектуальної власності" та деяких патентно-юридичних фірм.

       На засіданні "круглого столу" обговорено підготовлені Судовою палатою з розгляду справ у господарських спорах, пов’язаних із  захистом прав на об’єкти інтелектуальної власності, пропозиції до проекту Закону України "Про захист прав інтелектуальної власності  та комерційних прав УЄФА під час підготовки...

Детальніше »
Господарська юрисдикція однозначно підтримується трудовим українським загалом 24.03.2009

 

Наш динамічний і непередбачуваний час, окрім глобальних потрясінь у вигляді загальносвітових та не менш загадкових і тривожних локальних криз, у якісь окремі непевні дні (так і дивись, мовляв, не прогав!) приносить – з дивною провокаційною настійливістю – старі-нові звістки про якісь, буцімто, вкрай назрілі зміни в господарській юрисдикції вітчизняної судової системи. Що ось-ось грядуть. Як переполошено та "довірливо" твердять деякі "політичні флюгери" - "про зміни аж до ліквідації чи перепрофілювання господарських судів…"

Подібні чутки блукають в останні роки Україною не вперше. То затухаючи, то в’яло поновлюючись. Вочевидь, комусь вигідно їх плодити та пускати по світу, тому й реанімують безкінечно сам суспільний "процес бродіння".

Власне, серйозні люди могли б не звертати уваги на примітивно-профанаційні акції сумнівних "спеців" від правосуддя. Однак чутки (самі по собі, будь-якого змісту і спрямування) мають одну соціальну особливість: вони мимоволі – поволі чи швидко – оволодівають інформаційним вакуумом у соціумі. Викривлюють, спотворюють...

Детальніше »
До парламентських слухань. Огляд ситуації. ПРАВОСУДДЯ – 2009: БЕЗ НОМІНАЛЬНОГО ФІНАНСОВОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ З БОКУ ДЕРЖАВИ. Хто в цьому винен; що з цього вийде; який шукати вихід? 16.03.2009

Замість довідки: Законом України "Про Державний бюджет України" на діяльність вітчизняної судової системи "відпущено" 1984,2 млн. грн. – замість потрібних 9063,0 млн. грн. Тобто, майже в п’ять разів менше від необхідного.
     Таким чином, "у середньому" на розгляд однієї справи в суді сьогодні можна потратити 4 грн. 67 коп. – а вартість лише поштового відправлення судових повісток для сторін буває суттєво вищою.
     Чи буде при таких реаліях справедливим та об’єктивним, незалежним і своєчасним наше правосуддя?
     Питання в преамбулі, звичайно ж, риторичне, воно не потребує відповіді. Вона і так для всіх зрозуміла. Лише наївні та повні профани, а ще злі, недобрі люди можуть дати ствердну відповідь за таких обставин. І буде вона, до того ж, обов’язково або злостиво-єхидною, або ж просто абсурдною по своїй суті…
     А що кажуть з цього приводу досвідчені державні спеціалісти? Зокрема, ті, хто із службового обов’язку відповідає за фінансування українських судів? Які перспективи прогнозують вони?
     -Ситуація в...

Детальніше »
Суди не повинні бути залежними від органів виконавчої влади 12.03.2009

Пленум Вищого господарського суду України, що відбувся наприкінці лютого, прийняв постанову про конституційне подання до Конституційного Суду України щодо офіційного роз’яснення окремих положень Конституції – у зв’язку з існуючою практикою організаційно-фінансового забезпечення Державною судовою адміністрацією України (ДСАУ) діяльності судів загальної юрисдикції, в тому числі місцевих та апеляційних господарських, що здійснюється згідно з Законом України "Про судоустрій України" та Положенням про Державну судову адміністрацію України (як центральний орган виконавчої влади).
      Про мету цього подання, його причини та мотиви звернення до Конституційного Суду України на прохання вітчизняних ЗМІ розповідає Голова ВГСУ Сергій Демченко.
      -Загальна мета конституційного подання – одержання офіційного роз’яснення окремих положень статей 6, 126, 130 Конституції України.
      Чим викликана необхідність цього роз’яснення?
      Як пам’ятає українська громадськість, ще десять років тому, Конституційний...

Детальніше »
Відбувся Пленум Вищого господарського суду України 02.03.2009

26 лютого відбувся Пленум Вищого господарського суду України, на якому, крім аналізу підсумків роботи господарських судів України у 2008 році, доповідь про яку зробив Голова ВГСУ С. Демченко, розглянуто інші важливі питання життєдіяльності системи спеціалізованих вітчизняних судів – зокрема, про хід виконання постанов минулорічного лютневого Пленуму та про зміни у складі редакційної колегії "Вісника господарського судочинства".

      Уважно проаналізувавши практику здійснення судочинства та стан правосуддя в цілому у системі господарських судів, учасники Пленуму прийняли розгорнуту постанову з чіткими рекомендаціями головам місцевих та апеляційних господарських судів, Вищому господарському суду та його президії щодо повсюдного критичного узагальнення практики, що склалася, та проведення низки ефективних заходів, спрямованих на опрацювання разом з відповідними державними органами проблеми розмежування...

Детальніше »
У Вищому господарському суді України проведено національний раунд конкурсу з міжнародного права ім. Філіпа Джессопа 23.02.2009

      Безпрецедентно велика кількість студентських команд з України – тринадцять – взяли участь протягом 20-22 лютого 2009 року у найпрестижнішому у світі судовому змаганні з міжнародного права, що відбулося в приміщенні ВГСУ. Щороку в цьому конкурсі на планеті бере участь понад 2 тисячі студентів із більш ніж шестиста юридичних вищих навчальних закладів – загалом із 90 країн світу.

      Ми надали студентам на 2 вихідні дні свої зали судових засідань, а також конференц-зал, щоб підтримати у завтрашніх юристів, наших правонаступників у царині юриспруденції та правосуддя, високий і благородний дух істинної змагальності у серйозних колізіях права в сучасних, абсолютно адекватних умовах реального суду, - сказав з цього приводу Голова ВГСУ Сергій Демченко....

Детальніше »
Краще "поганий" мир, аніж "хороша" війна? 17.02.2009

Як повідомили багато вітчизняних ЗМІ, на засіданні колегії МВС Міністр Ю.Луценко, визначаючи завдання відомства на нинішній рік, серед іншого, заявив, що він є роком "війни з судами" і що, крім міліції, нікому поставити суддів "в законне стійло"…

Зазначені висловлювання міністра доволі неоднозначно сприйняті в українському соціумі. На них уже відреагувала в пресі громадськість, багато відомих особистостей, зокрема – Голова Верховного Суду України В. Онопенко, котрий виступив із заявою, та інші.

Немало ЗМІ звернулося у зв’язку з цими висловлюваннями міністра, зокрема, і до Голови Вищого господарського суду України С. Демченка – з проханням донести свою позицію, громадянську і професійну.

-Не був присутнім при цьому, не бачив і не чув Міністра. На віру нічого не сприймаю, – зауважив Голова ВГСУ Сергій Демченко. – Припускаючи, в той же час, що пресі цього разу можна довіряти в більшій мірі, аніж в інших, добре відомих громадськості, фактах справжньої "розгнузданості" та дезінформації, коли ЗМІ просто ганяються за дешевими сенсаціями.

Слід пам’ятати,...

Детальніше »
У ВГСУ проведено фінальний тур українського відбіркового раунду конкурсу з міжнародного права імені Бена Телдерса 16.02.2009

14 лютого у приміщенні Вищого господарського суду України проведено фінальний тур українського відбіркового раунду Конкурсу з міжнародного права імені Бена Телдерса. Цей конкурс вважається найпрестижнішим конкурсом із судових дебатів з міжнародного права у Європі, він заснований понад три десятиліття тому, у 1977 році.

Нинішнього року в авторитетному та бажаному серед правників конкурсі взяли участь 7 студентських команд з відомих вузів України – зокрема, Київського національного університету ім. Т. Шевченка, Києво-Могилянської академії, Одеської національної юридичної академії та Харківської юридичної академії ім. Ярослава Мудрого, Острозької академії та інших. Загалом – понад 40 студентів-юристів.

-Майбутні правники вирішували у фінальному турі цікаву "судову справу", в основу якої покладено вигаданий міждержавний спір, який "передається" на розгляд до Міжнародного суду ООН, - коментує проведення конкурсу Андрій Манорик, виконавчий директор Асоціації правників України, під егідою якої в Києві і був організований...

Детальніше »
Лист Президенту України, Голові Верховної Ради України, Голові Верховного Суду України 13.02.2009

Президенту України
Ющенку В.А.

Голові Верховної Ради України 
Литвину В.М.

Голові Верховного Суду України 
Онопенку В.В.


від 12.02.2009 № 01-02.4/25

Повідомляю Вас про те, що у зв'язку з відсутністю фінансування видатків за КЕКВ 1138 "Послуги зв'язку", зокрема на поштові витрати, Вищий господарський суд України з 12.02.2009 припиняє відправлення правосуддя у судових справах через неможливість надсилання процесуальних документів учасникам судового процесу

Відповідно до тимчасового розпису асигнувань Державного бюджету України на І квартал 2009 року Вищому господарському суду України передбачено видатки на послуги зв'язку в сумі 49,2 тис. грн.

При цьому, потреба суду в коштах для відправки процесуальних документів на місяць становить 50,0 тис. грн.

21.01.2009 Державним казначейством України виділено Вищому господарському суду України кошти на поштові витрати в сумі 8,5 тис. грн. В результаті того, що з 01.01.2009 фінансування було відсутнє, виділених...

Детальніше »