Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 12 грудня 2017 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
У ПОГОНІ ЗА ДЕШЕВОЮ СЕНСАЦІЄЮ? Нерозумні інтриги чи профанація. Що керувало журналістами при подачі недостовірної інформації довкола трагічної загибелі судді ВГСУ? 06.02.2009

З вівторка, 20 січня 2009 р., по четвер, 29 січня 2009 р., у друкованих та електронних ЗМІ (загальною кількістю близько 50) з’являлася інформація щодо подій, пов’язаних із суддею ВГСУ М. Михайлюком та згорілим у передмісті Києва автомобілем "Ніссан Теана", котрий було зареєстровано на ім’я останнього. На очах у шокованої багатомільйонної публіки робилася "сенсація".

Проаналізуємо ситуацію, почнемо з хронології.

Спочатку з’явилася інформація (ЛІГА. Новини, 20.01.2009), що на 25-му кілометрі Бориспільської траси знайдено згорілий автомобіль "Ніссан", на водійському сидінні якого знайдено труп невідомої особи. Автомобіль, за повідомленням джерела у правоохоронних органах, належить судді ВГСУ М. Михайлюку. /pЦя ж інформація, із посиланням на першоджерело, з часом з’явилася ще приблизно у 30 електронних ЗМІ.

Потім пішли "подробиці". Їхня доречність вельми і вельми сумнівна.

У вечірньому повідомленні начальника прес-служби МВС України (за інформацією Інтернет-видання СЕГОДНЯ.ua) йшлося, наприклад, про намагання встановити особу загиблого.

Водночас, тим же інтернет-виданням,...

Детальніше »
Критична ситуація з бюджетним фінансуванням Вищого господарського суду України, зокрема на поштові видатки може призвести до порушення термінів розгляду судових справ 04.02.2009

Вищий господарський суд України повідомляє, що починаючи з 01.01.2009 року суд працює в надзвичайно складних умовах, бо рівень бюджетного фінансування явно недостатній для своєчасного оформлення і відправки процесуальних документів учасникам судового процесу.

Так, Державним казначейством України виділено Вищому господарському суду України на І квартал 2009 року 49 000 грн. на послуги зв'язку. В той час, як для відправлення поштової кореспонденції (телеграм, ухвал, постанов, листів, бандеролей та посилок) лише на місяць потрібно не менше 50 000 грн.

Зважаючи на те, що обсяг поштових відправлень постійно збільшується, недостатнє фінансування послуг зв'язку дезорганізує роботу суду, що призводить до порушення процесуальних строків.

21.01.2009 року Державним казначейством України перераховано Вищому господарському суду України на поштові послуги 8 500 грн. В результаті, того що з 01.01.2009 грошові кошти були відсутні, відбулося накопичення вихідної кореспонденції, у зв'язку з цим виділених Держказначейством коштів вистачило лише на три дні роботи.

30.01.2009 року Держказначейством перераховано...

Детальніше »
Коли вилікується суспільство?! 30.01.2009

[tab]В державі, яку ми намагаємося будувати правовою, здійснюються жорстокі вбивства людей, в тому числі, відомих політиків, бізнесменів, журналістів, суддів… [tab]В домівку нашого колеги, судді Вищого господарського суду України Михайла Васильовича Михайлюка, прийшла біда. [tab]І поки правоохоронні органи здійснюють слідчі дії, з`ясовують обставини та досліджують докази вчиненого 20 січня 2009 року страшного злочину, наше суспільство демонструє, хочеться вірити, виліковну хворобу. [tab]Преса, телебачення, Інтернет майорять бездоказовими висновками, нічим не підтвердженою інформацією, що порочать честь та гідність людини, і просто цинічним ставленням до людського горя… [tab]Таким чином проявляється байдужість до злочину, викривляється свідомість людей, породжується впевненість злочинців у безкарності… [tab]Професіоналізм і високі моральні якості судді Михайла Васильовича Михайлюка ніколи не ставилися під сумнів суддями Вищого господарського суду України і юридичною спільнотою. [tab]Сподіваємося, що суспільство в ім'я справедливості і майбутніх поколінь прокинеться від...

Детальніше »
Лист до Генерального прокурора України, Міністра внутрішніх справ України та В.о. Голови Служби безпеки України 30.01.2009

Генеральному прокурору України

Медведьку О.І.

 

Міністру внутрішніх справ України

Луценку Ю.В.

 

В.о. Голови Служби безпеки України

Наливайченку В.О.

 

від 27.01.2009 № 01-09/11

 

Збори суддів Вищого господарського суду України, які відбулись 23 січня 2009 року звертаються до вас з приводу ситуації, яка склалася у зв’язку із зникненням судді Вищого господарського суду України Михайлюка Михайла Васильовича.

З прикрістю змушені констатувати, що відповідна подія висвітлюється у багатьох засобах масової інформації з наведенням нічим не підтверджених відомостей, які зачіпають честь, гідність і репутацію судді Михайлюка М.В. як громадянина та судді – високопрофесійного фахівця, дисциплінованого та відповідального працівника і скромної людини. До того ж недостовірно подається діяльність господарських судів України та суддів цих судів.

У зв’язку з підвищеним інтересом суспільства, великою кількістю негативної...

Детальніше »
Звернення зборів суддів Вищого господарського суду України до засобів масової інформації щодо подій, які стосуються судді Вищого господарського суду України щодо Михайлюка Михайла Васильовича 23.01.2009

(прийнято на зборах суддів Вищого господарського суду України 23 січня 2009 року)

 

 

З 20 січня 2009 року в засобах масової інформації публікуються відомості про нашого колегу - суддю Вищого господарського суду України Михайлюка Михайла Васильовича, про знайдений біля смт Проліски Бориспільського району Київської області обгорілий автомобіль, що належить йому, і тіло людини в ньому.

Відповідна подія широко висвітлюється як на шпальтах друкованих засобів масової інформації, так і в Інтернеті на веб-сайтах різних інформаційних видань.

Судді Вищого господарського суду України глибоко обурені і стурбовані тим, що автори статей та інших повідомлень з метою оперативної подачі "свіжої і гарячої" інформації у багатьох випадках наводять нічим не підтверджені відомості, намагаючись створити негативний образ судді, якому не варто навіть співчувати. При цьому допускається довільна оцінка діяльності судді, що завдає душевного болю рідним, близьким та колегам Михайла Васильовича.

Проте на сьогодні жоден офіційний орган, який займається встановленням виявленої...

Детальніше »
Заява прес-служби Вищого господарського суду України «Довільне трактування трагічних подій не робить честі ні Інтернету, ні окремим ЗМІ України» 23.01.2009

У зв’язку з чисельними фактами розповсюдження в останні дні через Інтернет та окремі ЗМІ недостовірної інформації (цинічних чуток, вигадок, домислів) довкола трагічних подій, пов’язаних з особою та автомобілем судді Вищого господарського суду України Михайлюка М.В. і тілом, знайденим у цьому авто неподалік Києва, прес-служба Вищого господарського суду України зобов’язана звернутися до вітчизняних ЗМІ з наступним:

зважаючи на те, що в даний час проводяться відповідні експертизи знайденого тіла на предмет ідентифікації та триває слідство у кримінальній справі, ЗМІ варто утриматися, до оголошення офіційних висновків слідчими органами, від розповсюдження неперевіреної інформації, передчасних заяв, різних інсинуацій, та довільних коментарів з цього приводу.

Рішення про необхідність такого звернення до вітчизняних ЗМІ прийнято спільно керівництвом Вищого господарського суду України та Ради суддів господарських судів України.

Прес – реліз Вищого господарського суду України 23.01.2009

Сьогодні, 23 січня 2009 року, відбулися збори суддів Вищого господарського суду України. На зборах прийнято спеціальне Звернення до ЗМІ у зв'язку з подіями, що стосуються судді ВГСУ Михайлюка М.В. та публікаціями у мас-медіа з цього приводу.

 

Прес – служба ВГСУ

Відповідь опоненту: ГОСПОДАРСЬКИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ: РУЙНУВАТИ – НЕ БУДУВАТИ 19.12.2008

Авторська заувага – замість преамбули. Дотримуючись принципів свободи слова та сучасних демократичних підходів, редакція журналу "Підприємництво, господарство і право" у вересневому номері за 2008 рік надала місце для висловлення своїх думок молодому вченому, кандидату юридичних наук, доценту з Рівного Сергію Оверчуку, запросивши таким чином до дискусії на актуальну тему всіх читачів щомісячника. Однак, не поділяючи тих думок, як суддя-практик, як Голова Вищого господарського суду України і, врешті, як член редколегії журналу, прошу донести до читачів також свою позицію із зазначеної вище проблеми – оскільки вважаю її вкрай важливою та злободенною для вітчизняного правосуддя. На цю тему останнім часом мені довелося виступати у ЗМІ України вже не один раз. Однак ситуація вимагає повернення до теми.

З повагою, Сергій Демченко

 

 

У статті під назвою "ГОСПОДАРСЬКИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ: скасувати не можна залишити" її автор - кандидат юридичних наук Сергій Оверчук наголошує на необхідності скасування Господарського кодексу України (далі - ГК України), а подальший...

Детальніше »
Спільно протидіяти корупції 11.12.2008

Спільно протидіяти корупції На засіданні президії Вищого господарського суду України, що відбулося 10 грудня, було, зокрема, приділено увагу ситуації, що донесена в останні дні до відома громадськості через ЗМІ України та Інтернет – щодо недавніх подій в апеляційному адміністративному суді у Львові. Мається на увазі спецоперація, проведена СБУ та Генпрокуратурою країни проти декількох місцевих суддів, запідозрених у корумпованих діях. У цьому зв’язку керівництво ВГСУ звернуло увагу суддів на необхідність постійної спільної протидії корумпованим вчинкам та корупції як явищу – ким би вони не чинилися чи не провокувалися. Прес-служба ВГСУ

ІХ з’їзд суддів України змінив квоти представництва у Раді суддів України 26.11.2008

Питання про визначення нових норм представництва від суддів залежно від юрисдикції та спеціалізації судів у Раді суддів України обговорювалися напередодні ІХ з’їзду суддів України. Не змінюючи чисельного складу – 77 членів, Рада суддів підтримала пропозицію переглянути норми представництва від суддів спеціалізованих судів і ухвалила рішення (після відповідної наради з представниками цих судів) рекомендувати з’їзду встановити нові норми представництва – з урахуванням того, що останнім часом значно збільшився кількісний склад суддів адміністративних судів. З’їзд змінив зазначені норми, обравши, зокрема, до Ради суддів України від суддів господарських судів 15 членів – замість 18-ти, обраних раніше. Від суддів адміністративних судів у Раду суддів з’їздом обрано 13 представників; від суддів апеляційних і місцевих загальних судів – 36; від суддів військових судів – 3; від суддів Верховного Суду України – 9; від суддів Конституційного Суду України – 1. До складу Вищої Ради юстиції з’їзд проголосував обрати від Верховного Суду України В. Барбару, раніше...

Детальніше »