Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 14 грудня 2017 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
У Вищому господарському суді України відбулися оглядові екскурсії 03.03.2017

У Вищому господарському суді України відбулися оглядові екскурсії для студентів: 1 березня 2017 року – факультету міжнародної торгівлі та права, що навчаються за спеціальністю "Право" Київського національного торговельно-економічного університету, 2 березня 2017 року – першого курсу спеціальності "Музеєзнавство, пам'яткознавство" факультету культурології Київського національного університету культури,    3 березня 2017 року – для студентів Київського університету культури.

    Під час екскурсії студенти відвідали зали судових засідань, конференц-зал, атріум, бібліотеку суду.

    В музеї історії господарських судів України відвідувачі ознайомилися з документально-речовими матеріалами, які розповідають про створення, становлення і розвиток господарських судів України, показують роль у їх становленні головних державних арбітрів, голів Вищого господарського суду України Притики Д.М., Демченка С.Ф., Львова Б.Ю., їх заступників, державних арбітрів і суддів у відставці.

    Студенти оглянули стенди, фотоальбоми, альбоми публікацій та вітрини...

Детальніше »
У ВГСУ відбулася підготовка для підтримання кваліфікації голів та заступників голів місцевих господарських судів 03.03.2017

1-3 березня 2017 року у Вищому господарському суді України за програмою Національної школи суддів України (далі – НШСУ) відбулася підготовка для підтримання кваліфікації голів та заступників голів місцевих господарських судів.

Вітальною промовою підготовку відкрили Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов та ректор НШСУ Микола Оніщук.

Під час навчальної програми суддівська аудиторія розглянула низку актуальних питань, зокрема, щодо судового адміністрування, запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, антикорупційного законодавства, суддівської етики і доброчесності судді, дисциплінарної відповідальності судді, комунікації в судовій владі, застосування Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та практики Європейського суду з прав людини при здійсненні правосуддя судами господарської юрисдикції, основних положень Закону України "Про судовий збір", перспективи подальшого реформування судової системи України.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

У Вищому господарському суді України відбулася оглядова екскурсія 01.03.2017

    28 лютого 2017 року у Вищому господарському суді України відбулася оглядова екскурсія для студентів четвертого курсу Навчально-наукового гуманітарного інституту Таврійського національного університету імені    В.І. Вернадського, під час якої вони відвідали музей історії господарських судів України, конференц-зал, атріум, бібліотеку.

    Під час екскурсії в музеї історії господарських судів України відвідувачі дізналися про основні етапи становлення арбітражно-судової системи України, оглянули персональні стенди та вітрини головних державних арбітрів, голів Вищого господарського суду України Притики Д.М., Демченка С.Ф., Львова Б.Ю. та їх заступників, державних арбітрів і суддів у відставці.

    Студенти ознайомилися з копіями архівних документів, які відображають діяльність господарських (арбітражних) судів починаючи з 1942 року. Із стендів-горталок та альбомів дізналися про їх сьогодення – професійну та наукову діяльність суддів та працівників апаратів Вищого господарського суду України, апеляційних та місцевих господарських судів, благодійницьку...

Детальніше »
Звіт щодо розгляду Вищим господарським судом України звернень і запитів на інформацію за лютий 2017 року 01.03.2017

У лютому 2017 року до Вищого господарського суду України надійшло від фізичних та юридичних осіб 61 звернення і 4094 запити на інформацію, зокрема:

- 61 письмове звернення стосовно надходження, реєстрації та розгляду касаційних скарг, надання копій судових рішень, виконання судових доручень, порядку повернення судового збору, розміщення оголошень про проведення аукціону тощо;

- 35 письмових запитів на інформацію та 187 онлайн запитів щодо розгляду касаційних скарг;

- 3872 усних запити щодо розгляду касаційних скарг Вищим господарським судом України, надання інформації про місцезнаходження, керівництво, розклад роботи Вищого господарського суду України, платіжні реквізити для перерахування судового збору тощо.

На всі запити і звернення, що надійшли до суду, надано відповіді згідно із Законами України "Про доступ до публічної інформації", "Про інформацію", "Про захист персональних даних", "Про звернення громадян", "Про доступ до судових рішень" та іншими нормативно-правовими актами.

У Вищому господарському суді України відбулися оглядові екскурсії 28.02.2017

Протягом п'яти днів – з 17 лютого по 24 лютого 2017 року – Вищий господарський суд України відвідали групи студентів Ірпінського державного коледжу економіки та права.

Під час екскурсій студенти побували в музеї історії господарських судів України, залах судових засідань, конференц-залі, атріумі, бібліотеці.

Відвідувачі оглянули сотні різноманітних документально-речових матеріалів, які відображають основні віхи історії становлення арбітражно-судової системи та дізналися про особливості найбільш важливих її етапів, починаючи зі створення 21 листопада 1922 року арбітражних комісій і до сьогодення. 

Студенти почерпнули інформацію про плідну діяльність головних державних арбітрів Красноступа І.Я., Корчака І.І., Матвєєва Ю.Г. та голів Вищого господарського суду України Притики Д.М., Демченка С.Ф., Львова Б.Ю., їх заступників, державних арбітрів та суддів у відставці, персональні стенди та вітрини яких розміщено в одному із залів музею.

Відвідувачі переглянули стенди-горталки та фотоальбоми, присвячені діяльності місцевих та апеляційних господарських судів,...

Детальніше »
Представники першої судової палати Вищого господарського суду України взяли участь у III LEGAL BANKING FORUM 23.02.2017

21 лютого 2017 року відбувся III LEGAL BANKING FORUM, організований редакцією газети «Юридическая практика».

Участь у заході від Вищого господарського суду України взяли представники першої судової палати, до спеціалізації якої належить розгляд спорів, що виникають з банківської діяльності – суддя, заступник секретаря першої судової палати Олексій Євсіков та начальник відділу забезпечення роботи секретаря судової палати Олеся Лукомська.

У фокусі уваги учасників Форуму опинилися такі питання:

- стабілізація банківського сектору

- робота з проблемними активами

- ключові напрямки розвитку системи гарантування вкладів

- моніторинг в банках

- валютне регулювання

- інвестування в банківський сектор

Окремо учасники заходу зупинилися на захисті інтересів кредиторів. Представники банківського сектору відзначили, що серед зловживань процесуальними правами все ще існує проблема призначення необґрунтованих експертиз та, відповідно, зупинення провадження у справі на підставі п. 2 ч. 1 ст. 79 ГПК України. Водночас невизначеним залишається питання...

Детальніше »
У Вищому господарському суді України відбулися оглядові екскурсії 23.02.2017

20 лютого 2016 року у Вищому господарському суді України відбулася оглядова екскурсія для студентів другого курсу факультету Економіки та права Національного транспортного університету.

Під час екскурсії в музеї історії господарських судів України студенти дізналися про етапи становлення арбітражно-судової системи та сьогодення господарських судів України, оглянули персональні стенди та вітрини, присвячені діяльності головних державних арбітрів Красноступа І.Я., Корчака І.І., Матвєєва Ю.Г. та голів Вищого господарського суду України Притики Д.М., Демченка С.Ф., Татькова В.І., Львова Б.Ю. та їх заступників, ветеранів – державних арбітрів і суддів у відставці.   

Гортаючи альбоми фотокопій документів з фондів Центрального державного архіву вищих органів влади "Історія господарських судів України в документах", відвідувачі поринули в історичне минуле арбітражно-судової системи та за допомогою альбомів "Видатні судді господарських судів України" ознайомилися з кращими її представниками. 

Із стенду-ширми "Миттєвості сьогодення господарських судів України",...

Детальніше »
Оглядова екскурсія в музеї історії господарських судів України 15.02.2017

14 лютого 2017 року у Вищому господарському суді України відбулася оглядова екскурсія для студентів першого курсу денної форми навчання спеціальності "Інформаційна, бібліотечна та архівна справа" факультету культурології Київського національного університету культури.

Під час екскурсії студенти відвідали музей історії господарських судів України, зали судових засідань, конференц-зал, бібліотеку суду.

В музеї історії господарських судів України студенти ознайомилися з матеріалами, які розповідають про історичні етапи становлення господарського (арбітражного) судочинства, оглянули персональні стенди, виставкові вітрини, які вміщують фотографії, біографічні дані, архівні документи, оригінали і копії державних та відомчих нагород Головних державних арбітрів Красноступа І.Я., Корчака І.І., Матвєєва Ю.Г., голів Вищого господарського суду України Притики Д.М., Демченка С.Ф. та їх заступників та ветеранів – державних арбітрів та суддів у відставці, дізналися про діяльність суду на сучасному етапі під керівництвом Голови Вищого господарського суду України Львова Б.Ю....

Детальніше »
Підрозділ "Пленум ВГСУ" веб-сайту Вищого господарського суду України поповнено новими постановами пленуму 14.02.2017

3 лютого 2017 року на черговому засіданні пленуму Вищого господарського суду України прийнято такі постанови:

№ 1 "Про підсумки роботи господарських судів України в 2016 році та завдання на 2017 рік";

№ 2 "Про хід виконання постанови пленуму Вищого господарського суду України від 25.02.2016 № 1 "Про підсумки роботи господарських судів України у 2015 році та завдання на 2016 рік".

У ВГСУ відбувся національний раунд міжнародного студентського Конкурсу з міжнародного публічного права імені Філіпа Джессапа 13.02.2017

Протягом 10-12 лютого 2017 року традиційно у приміщенні Вищого господарського суду України проходив відбірковий національний раунд міжнародного студентського Конкурсу з міжнародного публічного права імені Філіпа Джессапа, який був започаткований в Гарвардській школі права ще у 1960 році.

Основною метою конкурсу є розвиток праворозуміння студентів у застосуванні норм міжнародного права, принципу верховенства права, обмін досвідом між правовими школами світу та зосередження уваги на гострих правових проблемах сучасності.

Щорічно в конкурсі змагаються більше 600 студентських команд із 90 країн світу. Змагання відбуваються у формі усних дебатів та письмових подань, імітуючи процедуру Міжнародного Суду ООН.

В цьогорічному національному відбірковому раунді взяли участь студентські команди з провідних вищих навчальних закладів України, зокрема, з:

- Академії адвокатури України;

- Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка;

- Київського національного університету імені Тараса Шевченка

- Харківського...

Детальніше »