Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 12 грудня 2017 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
Представники ВГСУ взяли участь у засіданні щодо огляду діяльності Координатора проектів ОБСЄ в Україні 09.12.2016

8 грудня 2016 року відбулося засідання щодо огляду діяльності Координатора проектів ОБСЄ в Україні за поточний рік.

У заході взяли участь представники Вищого господарського суду України, дипломатичних місій, громадських організацій та міжнародних ініціатив.

Під час заходу Координатор проектів ОБСЄ в Україні Посол Вайдотас Верба здійснив презентацію своєї діяльності за 2016 рік та розповів про плани на наступний рік. За його словами, в рамках проектів ОБСЄ організація продовжуватиме підтримку України у виконанні зобов'язань в усіх трьох вимірах діяльності, зокрема, політично-військовому та економіко-довкільному, а також координуватиме зусилля з іншими структурами ОБСЄ і міжнародними організаціями.

Довідково: Посол Вайдотас Верба розпочав свою діяльність в якості Координатора проектів ОБСЄ в Україні 1 вересня 2014 року. Координатор реалізує проекти, які стосуються широкого спектру питань: правова реформа; освіта в сфері прав людини; боротьба з організованою злочинністю, тероризмом та торгівлею людьми; контроль за озброєннями та реформування збройних сил;...

Детальніше »
Голова ВГСУ Богдан Львов провів робочу нараду з очільниками господарських судів 08.12.2016

8 грудня 2016 року на базі Одеського апеляційного господарського суду під головуванням очільника ВГСУ Богдана Львова відбулася робоча нарада з керівниками місцевих та апеляційних господарських судів України.

У ході наради Голова ВГСУ наголосив, що  пріоритетним завданням є  формування єдиної судової практики, якість та оперативність ухвалення судових рішень, дотримання принципу верховенства права. 

Учасники заходу обговорили перебіг судової реформи, зокрема, актуальні питання функціонування господарських судів, дотримання і захист прав громадян в умовах судової реформи, запровадження механізмів  забезпечення незалежності судів і суддів, уникнення втручання в усіх його проявах, соціальний захист суддів і працівників апаратів судів та стан матеріально-технічного забезпечення судів тощо.

Голова ВГСУ закликав колег звернути належну увагу на організацію роботи судів та відкритість, доступність і прозорість правосуддя.

Крім того, Богдан Львов доручив очільникам судів донести отриману інформацію до своїх колективів.

 

Детальніше »
У ВГСУ пройшов VI Всеукраїнський податковий форум 05.12.2016

Протягом 3-4 грудня 2016 року у приміщенні ВГСУ пройшов традиційний VI Всеукраїнський податковий форум Ліги студентів Асоціації правників України, в якому взяли участь близько 80 студентів юридичних факультетів провідних вищих навчальних закладів країни.

Метою заходу є об’єднання практикуючих юристів і студентів-правників, представників державних структур, податківців та представників бізнесу для ознайомлення з сучасними проблемами вітчизняного та зарубіжного оподаткування і можливими варіантами їх подолання, а також налагодження нових контаків з колегами та однодумцями.

Юні учасники Форуму заслухали та обговорили низку доповідей авторитетних спікерів на актуальні питання податкого права та законодавства, зокрема, щодо впливу реформи правосуддя на податкові питання; прогнози на 2017 рік щодо податкових спорів та реформування національного податкового законодавства; специфіку та функціонування електронних ПДВ; законодавче регулювання та практичне застосування податкового компромісу тощо.

Також студенти та лектори обмінялися думками...

Детальніше »
ВГСУ та Генеральна Дирекція Європейської Комiсiї з питань політики сусідства i розширення переговорів провели спільний семінар щодо захисту конкуренції органами правосуддя 02.12.2016

В рамках Інструменту TAIEX відбувся дводенний семінар щодо захисту конкуренції органами правосуддя, організований Генеральною Дирекцією Європейської Комiсiї з питань політики сусідства i розширення переговорів та Вищим господарським судом України. 

Мета зустрічі – запозичення європейського досвіду з імплементації та практичного застосування судами законодавства, пов'язаного із захистом конкуренції, ознайомлення із судовою практикою розгляду справ зазначеної категорії.

Генеральну Дирекцію Європейської Комiсiї з питань політики сусідства i розширення переговорів представляли Діана Унгуряну (Національний інститут магістратури, Румунія), Мірта Kaпурал (Агентство із захисту конкуренції, Хорватія), Міхаіл Бусу (Рада з питань конкуренції, Румунія), Якоб де Вільде (старший суддя, Суд м. Роттердам, Нідерланди).

Від Вищого господарського суду у заході взяли участь Голова ВГСУ Богдан Львов, заступник Голови ВГСУ Сергій Могил, судді ВГСУ Володимир Поліщук, Валентин Палій, керівник апарату ВГСУ Наталія Пляс, начальник відділу забезпечення роботи Голови та заступників...

Детальніше »
Сучасні тенденції вирішення корпоративних спорів 01.12.2016

30 листопада 2016 року під егідою Київського регіонального центру Національної академії правових наук України та Асоціації цивілістів України у приміщенні Вищого господарського суду України відбулося виїзне засідання студентського гуртка з цивільного права. Захід було присвячено обговоренню сучасних тенденцій вирішення корпоративних спорів.

Про проблемні аспекти теорії та судової практики з корпоративних правовідносин розповіла начальник відділу забезпечення роботи секретаря судової палати управління забезпечення роботи першої судової палати Вищого господарського суду України Олеся Лукомська.

О. Лукомська ознайомила присутніх з принципами роботи Вищого господарського суду України та навела статистику розгляду господарських спорів. Зокрема, підкреслено, що єдиною категорією спорів, щодо якої спостерігається зростання, є корпоративні спори. Так, кількість спорів цієї категорії за 9 місяців 2016 року зросла на 13,9% порівняно з тим самим періодом 2015 року. Проте, незважаючи на зростання числа таких спорів, на 13,2% зменшилася кількість скасованих судових рішень під...

Детальніше »
Звіт щодо розгляду Вищим господарським судом України звернень і запитів на інформацію за листопад 2016 року 01.12.2016

У листопаді 2016 року до Вищого господарського суду України надійшло від фізичних та юридичних осіб 98 звернень і 3743 запити на інформацію, зокрема:

- 98 письмових звернень стосовно надходження та реєстрації касаційних скарг, розгляду касаційних скарг, надання копій судових рішень, виконання судових доручень, порядку повернення судового збору, розміщення оголошень про проведення аукціону тощо;

- 19 письмових запитів на інформацію та 283 онлайн запити щодо розгляду касаційних скарг;

- 3460 усних запитів щодо розгляду касаційних скарг Вищим господарським судом України, надання інформації про місцезнаходження, керівництво, розклад роботи Вищого господарського суду України, платіжні реквізити для перерахування судового збору тощо.

На всі запити і звернення, що надійшли до суду, надано відповіді згідно із Законами України "Про доступ до публічної інформації", "Про інформацію", "Про захист персональних даних", "Про звернення громадян", "Про доступ до судових рішень" та іншими нормативно-правовими актами.

Суддя ВГСУ Борис Грек взяв участь у роботі Legal Energy Forum 30.11.2016

30 листопада 2016 року відбувся Legal Energy Forum – перший захід із серії галузевих форумів, які проводить газета «Юридическая практика».

Участь у заході взяли власники, керівники та начальники юридичних департаментів провідних енергетичних компаній, юристи, які практикуються у сфері енергетики, та судді.

Зокрема, у рамках четвертої сесії «Енергетичні спори» з доповіддю на тему: «Останні тенденції розгляду енергетичних спорів» виступив суддя четвертої судової палати ВГСУ Борис Грек, який нагадав, що електроенергія є товаром, який може продаватися виключно за договором, а відтак у процесі її продажу між енергопостачальниками та споживачами виникають різного роду спірні ситуації, що регулюються законодавством та нормативними галузевими документами.

«Якщо з боку енергопостачальника його позицію, як в процесі досудового врегулювання спору, так і в суді, захищають штатні фахівці з електротехнічною або юридичною освітою, то споживач у таких випадках залишається сам на сам з проблемою», - наголосив суддя ВГСУ.

Борис Грек...

Детальніше »
Судді господарських судів взяли участь в експертному обговоренні перспектив розгляду судами конкуренційних спорів 28.11.2016

25 листопада 2016 року Фонд розвитку конкуренції спільно з Вищим господарським судом України в Американському домі провели круглий стіл “Судова реформа та перспективи розгляду судами конкуренційних спорів”.

Захід організовано у рамках Угоди про співпрацю між Фондом розвитку конкуренції, Федеральною торговою комісією США та Агентством США з міжнародного розвитку.

Метою круглого столу було експертне обговорення з подальшим напрацюванням спільних рекомендацій органам державної влади щодо ефективного реформування системи судового розгляду конкуренційних спорів в Україні.

У заході взяли участь очільники Вищої ради юстиції, Вищого господарського суду України, Антимонопольного комітету України, Фонду розвитку конкуренції, народні депутати України, судді господарських судів, експерти, науковці та практикуючі юристи.

Співголова Експертної ради Фонду розвитку конкуренції Олександр Мельниченко у вступному слові, зокрема, нагадав, що на сьогодні судові спори, що виникають з конкуренційних правовідносин, вирішуються як господарськими, так і адміністративними...

Детальніше »
Голова ВГСУ Богдан Львов взяв участь у "круглому столі" щодо ролі та повноважень голів судів в контексті нового Висновку № 19 Консультативної ради європейських суддів 24.11.2016

23 листопада 2016 року відбувся "круглий стіл" на тему: "Роль та повноваження голів судів: новий Висновок Консультативної ради європейських суддів та досвід судової реформи в Україні", організований проектом Ради Європи "Підтримка впровадженню судової реформи в Україні".

У заході взяли участь заступник Глави Адміністрації Президента України Олексій Філатов, Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов, Голова Верховного Суду України Ярослав Романюк, Голова Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Борис Гулько, заступник Голови Вищого адміністративного суду України Михайло Смокович, Голова Ради суддів України Валентина Сімоненко, Голова Департаменту правосуддя та правового співробітництва Ради Європи Ханне Юнкер, співголова Секретаріату Консультативної ради європейських суддів та Консультативної ради європейських прокурорів, Голова відділу з реформи сектору правосуддя Департаменту правосуддя та правового співробітництва Ради Європи Ліліт Данегян, судді місцевих і апеляційних судів України, а також представники громадських...

Детальніше »
Представники ВГСУ взяли участь в обговоренні національних механізмів виконання рішень Європейського суду з прав людини в Україні 23.11.2016

22 листопада 2016 року відбувся "круглий стіл" на тему: "Національні механізми виконання рішень Європейського суду з прав людини в Україні: роль судової гілки влади", організований спільно Комітетом Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя, Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини та проектом Ради Європи "Підтримка впровадженню судової реформи в Україні".

У заході взяли участь судді Верховного Суду України та вищих спеціалізованих судів, представники Адміністрації Президента України, Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя, Міністерства юстиції України, Вищої ради юстиції, Ради суддів України, а також міжнародні експерти.

Від Вищого господарського суду України у заході взяли участь заступник Голови ВГСУ Геннадій Кравчук, начальник відділу міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ Максим Нарольський та головний спеціаліст відділу по роботі з актами законодавства Юлія Вавренюк.

Під час зустрічі учасники розглянули питання щодо національних механізмів та інституцій...

Детальніше »