Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 14 грудня 2017 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
У ВГСУ розпочалася підготовка суддів апеляційних господарських судів 21.11.2016

21 листопада 2016 року у Вищому господарському суді України за програмою Національної школи суддів України (далі – НШСУ) розпочалася підготовка суддів апеляційних господарських судів.

У заході взяли участь Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов та в. о. ректора НШСУ Наталія Шукліна. 

Звертаючись до своїх колег, Голова ВГСУ зазначив, що з огляду на суспільну важливість судової реформи, суддям необхідно максимально зосередитись під час проходження конкурсу до Верховного Суду. На завершення Богдан Львов побажав усім присутнім плідної і конструктивної роботи.

Як зазначила Наталія Шукліна, враховуючи вимоги статті 89 Закону України "Про судоустрій і статус суддів", в межах програми підготовки буде проведено тренінг на тему: "Суддівська етика. Доброчесність судді" з наступним оцінюванням суддів. 

Ознайомитися з програмою підготовки суддів апеляційних господарських судів можна тут

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва...

Детальніше »
Суддя ВГСУ Володимир Поліщук взяв участь у роботі ІІ Форуму з конкурсного права 18.11.2016

18 листопада 2016 року Асоціація правників України провела IІ Форум з конкурсного права, присвячений трьом основним аспектам конкурсного процесу: стягненню, банкрутству та реструктуризації.

Захід зарекомендував себе як унікальний майданчик для обміну думками та досвідом між адвокатами та суддями, арбітражними керуючими та представниками банків, боржниками та кредиторами.

Метою Форуму є розробка спільних позицій щодо внесення змін до чинного законодавства про банкрутство та суміжних інститутів.

Програма заходу складалася з чотирьох сесій:

- “Практика та актуальні питання у справах про банкрутство”;

- “Позасудові механізми врегулювання проблемної заборгованості”;

- “Приватні виконавці – перший досвід”;

- “Регулювання ринків токсичних активів”.

Зокрема, під час панельної дискусії “Практика та актуальні питання у справах про банкрутство” суддя-спікер ВГСУ Володимир Поліщук проаналізував відповідні Постанови Верховного Суду України та їх застосування суддями ВГСУ.

Учасники Форуму...

Детальніше »
Судді ВГСУ взяли участь у презентації Коментаря до Кодексу суддівської етики 17.11.2016

17 листопада 2016 року за підтримки програми USAID “Нове правосуддя” Рада суддів України презентувала Коментар до Кодексу суддівської етики.

У заході взяли участь заступник Директора Відділу сприяння розвитку демократії та врядування регіональної місії Агентства США з міжнародного розвитку в Україні, Молдові, Білорусі та на Кіпрі Деніел Райен, керівник Програми USAID “Нове правосуддя” Девід М. Вон, керівництво та члени Ради суддів України, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Національної школи суддів України, судді, науковці, представники юридичної спільноти та ЗМІ.

ВГСУ представляли суддя, член Вищої ради юстиції Наталя Волковицька, суддя, секретар Ради суддів України у 2010-2014 роках, член експертної групи з підготовки проекту Кодексу суддівської етики Тетяна Козир та суддя-спікер Володимир Поліщук. 

Зокрема, Тетяна Козир розповіла про історію розробки Кодексу суддівської етики та Коментаря до нього, а Наталія Волковицька - про його практичне застосування.

У свою чергу Девід М. Вон наголосив, що питання суддівської...

Детальніше »
Заступник Голови ВГСУ Геннадій Кравчук взяв участь у роботі круглого столу «Новий Верховний Суд - нові можливості для юридичної спільноти» 15.11.2016

15 листопада 2016 року у Дипломатичній академії України відбувся круглий стіл на тему: «Новий Верховний Суд - нові можливості для юридичної спільноти», ініційований Асоціацією правників України.

У заході взяли участь члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, судді, науковці-правники та практикуючі юристи. Вони обговорили низку актуальних питань, зокрема, перспективи наповнення нового Верховного Суду не лише суддями, а й адвокатами та науковцями; вимоги до таких кандидатів; майбутній статус Верховного Суду та забезпечення його суддів тощо.

Секретар кваліфікаційної палати ВККСУ Станіслав Щотка у своєму виступі закликав адвокатів і науковців скористатися нагодою та активніше долучатися до участі у конкурсі: «Не варто його боятися. Якщо навіть кандидат не пройде відбір, це не матиме жодних наслідків, але участь у ньому для юриста є дуже престижною».

У свою чергу, заступник Голови ВГСУ Геннадій Кравчук заявив, що переважна більшість суддів ВГСУ, крім основної роботи, готуються до участі у конкурсі на посаду судді Верховного Суду....

Детальніше »
Представники Вищого господарського суду України взяли участь у Х щорічному форумі з корпоративного права 03.11.2016

28.10.2016 відбувся Х ювілейний щорічний форум з корпоративного права. Програма заходу складалася із чотирьох сесій, присвячених правовому регулюванню діяльності господарських товариств та судовій практиці з вирішення корпоративних спорів. Крім того, значну увагу було присвячено нещодавнім та перспективним змінам до законодавства, яке регулює відповідні правовідносини.

Учасниками форуму стали провідні юристи, науковці у сфері корпоративних правовідносин, представники господарських товариств, а також органів законодавчої, виконавчої та судової влади.

Від Вищого господарського суду України участь у Форумі взяли представники першої судової палати, за якою закріплено, зокрема, спеціалізацію з розгляду корпоративних справ, а саме: секретар першої судової палати, суддя Валерій Картере, суддя Тетяна Козир, начальник відділу забезпечення роботи секретаря судової палати Олеся Лукомська, головний консультант Інна Криштак, головний спеціаліст Костянтин Мірошниченко та помічник судді Тетяна Зварич, а також начальник відділу вивчення та узагальнення судової практики Олександра...

Детальніше »
Звіт щодо розгляду Вищим господарським судом України звернень і запитів на інформацію за жовтень 2016 року 01.11.2016

У жовтні 2016 року до Вищого господарського суду України надійшло від фізичних та юридичних осіб 110 звернень і 2883 запити на інформацію, зокрема:

- 110 письмових звернень стосовно надходження та реєстрації касаційних скарг, розгляду касаційних скарг, надання копій судових рішень, виконання судових доручень, порядку повернення судового збору, розміщення оголошень про проведення аукціону тощо;

- 28 письмових запитів на інформацію та 622 онлайн запити щодо розгляду касаційних скарг;

- 2233 усних запити щодо розгляду касаційних скарг Вищим господарським судом України, надання інформації про місцезнаходження, керівництво, розклад роботи Вищого господарського суду України, платіжні реквізити для перерахування судового збору тощо.

На всі запити і звернення, що надійшли до суду, надано відповіді згідно із Законами України "Про доступ до публічної інформації", "Про інформацію", "Про захист персональних даних", "Про звернення громадян", "Про доступ до судових рішень" та іншими нормативно-правовими актами.

Вийшов з друку навчально-практичний посібник "ПРАВОВІ ПОЗИЦІЇ У ЗАСТОСУВАННІ ЦИВІЛЬНОГО ТА ГОСПОДАРСЬКОГО ЗАКОНОДАВСТВА УКРАЇНИ ЗА МАТЕРІАЛАМИ СУДОВОЇ ПРАКТИКИ" 21.10.2016

З метою забезпечення єдності судової практики, реалізації принципу правової визначеності Вищим господарським судом України спільно з Київським національним університетом імені Тараса Шевченка підготовлено навчально-практичний посібник "ПРАВОВІ ПОЗИЦІЇ У ЗАСТОСУВАННІ ЦИВІЛЬНОГО ТА ГОСПОДАРСЬКОГО ЗАКОНОДАВСТВА УКРАЇНИ ЗА МАТЕРІАЛАМИ СУДОВОЇ ПРАКТИКИ".

Видання у систематизованому вигляді містить основні правові позиції Конституційного Суду України, Верховного Суду України, а також вищих спеціалізованих судів щодо застосування норм цивільного та господарського законодавства станом на 31.08.2016. Особливу увагу приділено правовим позиціям, викладеним у постановах Верховного Суду України, що прийняті за результатами розгляду господарських, цивільних та адміністративних справ. 

Посібник може бути корисним як в навчальній, так і в практичній діяльності; сприяє полегшенню вивчення та аналізу існуючої судової практики, а відтак і приведенню судової практики у сфері цивільних та господарських правовідносин у відповідність до правових позицій Верховного Суду України;...

Детальніше »
Заступник Голови ВГСУ Сергій Могил взяв участь у Міжнародному правничому конгресі 19.10.2016

17-19 жовтня 2016 року у місті Стамбул (Туреччина) відбувся Міжнародний правничий конгрес, організований Міністерством юстиції Турецької Республіки та Турецької академії юстиції під патронатом Президента Туреччини Реджепа Ердогана.

Мета заходу – ознайомлення з правовими системами країн-учасниць, налагодження міжнародного співробітництва, обмін досвідом в судовій сфері та підготовка суддівських кадрів.  

Вищий господарський суд України представляв заступник Голови ВГСУ Сергій Могил, який виступив з доповіддю "Актуальні питання запровадження інституту медіації під час розгляду справ господарськими судами України". Під час виступу було здійснено порівняльний аналіз застосування альтернативних способів вирішення спорів в країнах Європейського Союзу та окреслено перспективи національного законодавства в цьому контексті.

Як зазначив заступник Голови ВГСУ, серед альтернативних способів вирішення спорів переваги медіації очевидні, однак, щоб звернення громадян та юридичних осіб за допомогою до медіатора стало нормою життя, в Україні необхідно закріплення...

Детальніше »
Представники ВГСУ взяли участь у засіданні робочої групи з підготовки законопроекту щодо вирішення проблемних питань, пов'язаних із здійсненням правосуддя 19.10.2016

13 жовтня 2016 року у Міністерстві юстиції України відбулося засідання робочої групи з підготовки законопроекту щодо вирішення проблемних питань, пов'язаних із здійсненням правосуддя, у зв'язку з тимчасовою окупацією Автономної Республіки Крим та проведенням антитерористичної операції в окремих районах Донецької і Луганської областей.

Від Вищого господарського суду України у заході взяла участь начальник відділу вивчення та узагальнення судової практики Олександра Сколота.

У засіданні робочої групи також взяли участь представники Верховного Суду України, Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, Державної судової адміністрації України. 

Під час зустрічі обговорено питання щодо порядку повідомлення про виклик до суду учасників судового процесу, які перебувають на тимчасово окупованій території, набрання законної сили судовими рішеннями у справах, якщо учасникам судового процесу неможливо направити копію судового рішення, порядку виконання доручень іноземних судів у справах стосовно юридичних та фізичних осіб,...

Детальніше »
Інформація за результатами надання Господарському суду Харківської області методичної допомоги з питань застосування банківського та корпоративного законодавства 12.10.2016

З 03 по 07 жовтня 2016 року з метою надання методичної допомоги у Господарському суді Харківської області перебувала робоча група Вищого господарського суду України у складі: заступника секретаря першої судової палати, судді Олексія Євсікова – керівника робочої групи, суддів Світлани Самусенко і Світлани Шевчук, начальника управління забезпечення роботи першої судової палати Вищого господарського суду України Дмитра Умрихіна та начальника відділу забезпечення роботи секретаря судової палати управління забезпечення роботи першої судової палати Олесі Лукомської.

Захід відбувся на виконання пункту 3.26 розділу ІІІ плану роботи Вищого господарського суду України на 2016 рік.

За підсумками надання методичної допомоги у приміщенні Господарському суду Харківської області 06 жовтня 2016 року проведено круглий стіл.

У рамках круглого столу судді місцевого та касаційного судів  обговорили питання, які виникають у суддів місцевого суду під час вирішення спорів з банківської діяльності та спорів з корпоративних відносин. Зокрема, пов'язаних із застосуванням банківського...

Детальніше »