Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 14 грудня 2017 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
Відбулося засідання тематичної групи по обговоренню Методології з виміру прогресу здійснення реформ у сфері юстиції в Україні 11.10.2016

10 жовтня 2016 року відбулося засідання тематичної групи по обговоренню Методології з виміру прогресу здійснення реформ у сфері юстиції в Україні. 

У заході взяли участь представники Вищого господарського суду України, установ сфери юстиції, громадських організацій та міжнародних ініціатив.

Під час засідання презентовано попередній проект Методології, розробленої командою міжнародних консультантів Ради Європи, і обговорено ряд питань щодо забезпечення незалежності суддів, оптимізації суддівського врядування та системи кар'єрного росту суддів, підвищення професійного рівня суддів, відповідальності суддів, ефективності правосуддя, зростання прозорості та відкритості правосуддя.

Довідково: Починаючи з лютого 2016 року в рамках спільного проекту Європейського Союзу та Ради Європи "Консолідація розробки реформ у сфері юстиції в Україні" розпочато розробку Методології з метою виміру прогресу в імплементації реформ у сфері юстиції та надання даних для виміру прогресу та впливу реформ.

 

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків...

Детальніше »
ВГСУ та Генеральна Дирекція Європейської Комiсiї з питань політики сусідства i розширення переговорів провели спільний семінар щодо колективних (масових) позовів 10.10.2016

7 жовтня 2016 року в рамках Інструменту TAIEX відбувся семінар щодо колективних (масових) позовів, організований Генеральною Дирекцією Європейської Комiсiї з питань політики сусідства i розширення переговорів та Вищим господарським судом України. 

Мета зустрічі – проаналізувати становлення інституту колективного позову в Європі, досвід функціонування цього інституту в країнах ЄС, види масових позовів, а також обговорити необхідність введення інституту масового позову в Україні.

Від Вищого господарського суду у заході взяли участь заступник Голови ВГСУ Сергій Могил, суддя, секретар Пленуму ВГСУ Лариса Рогач, суддя секретар першої судової палати ВГСУ Валерій Картере, судді ВГСУ Інна Алєєва, Іван Вовк, Володимир Поліщук, Валентин Палій, Олена Яценко, суддя ВГСУ, член Вищої ради юстиції Наталя Волковицька, керівник апарату ВГСУ Наталія Пляс, начальник відділу забезпечення роботи Голови та заступників Голови ВГСУ Тетяна Воляновська, начальник відділу міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ Максим Нарольський, а також інші працівники апарату ВГСУ.

Генеральну...

Детальніше »
Привітання Голови ВГСУ з нагоди професійного свята - Дня юриста! 07.10.2016

Шановні колеги!

Щиро вітаю Вас із професійним святом – Днем юриста!

 

Зі здобуттям незалежності Українською державою професія юриста стає все більш вагомою і необхідною. Обравши цей нелегкий, але відповідальний шлях, Ви самовіддано стоїте на захисті прав, свобод громадян і юридичних осіб, гарантованих Основним Законом України.

Переконаний, що Ваші фахові знання, професійна майстерність, творчий підхід та інтелектуальний потенціал стануть запорукою здійснення і забезпечення демократичних реформ в нашій державі, гарантом її впевненого поступу вперед.

У цей святковий день щиро зичу Вам з честю примножувати славетні традиції своєї професії, успіхів у зміцненні законності і правопорядку, особистого щастя, родинного добробуту, життєвої наснаги, нових здобутків, миру та злагоди.

 

З повагою

Голова Вищого господарського суду України                                                          Б. Львов

Голова ВГСУ Богдан Львов узяв участь у заході з нагоди 20-ї річниці Конституційного Суду України 07.10.2016

7 жовтня 2016 року у місті Києві проходить Міжнародна конференція “Конституційний контроль і процеси демократичної трансформації у сучасному суспільстві”, присвячена 20-й річниці Конституційного Суду України, організована спільно з Європейською Комісією “За демократію через право” (Венеціанська Комісія), Координатором проектів ОБСЄ в Україні та Німецьким фондом міжнародного правового співробітництва (IRZ).

У роботі заходу взяли участь Президент України Петро Порошенко, судді Конституційного Суду України, судді КСУ у відставці, представники Ради Європи, Європейського Союзу, Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ), проекту USAID “Справедливе правосуддя”, судді Європейського суду з прав людини, конституційних судів багатьох країн, представники Федерального товариства з дослідження права та публічної політики США, судових та державних органів влади України, народні депутати України, науковці вищих навчальних вітчизняних та зарубіжних закладів.

Вищий господарський суд України представляв Голова ВГСУ Богдан Львов.

...

Детальніше »
Суддя ВГСУ Борис Грек узяв участь у роботі Міжнародного форуму з виконавчого провадження 06.10.2016

6 жовтня 2016 року газета «Юридическая практика» у співпраці з Міністерством юстиції України та Національною асоціацією адвокатів України провела Міжнародний форум з виконавчого провадження (далі – Форум), у роботі якого взяв участь суддя четвертої судової палати ВГСУ Борис Грек.

У рамках третьої сесії “Окремі виконавчі провадження” суддя ВГСУ  Борис Грек виступив з доповіддю на тему: “Виконання рішень про звернення стягнення на нерухоме майно: процесуальні тонкощі та актуальна судова практика”, у якій він детально зупинився, зокрема, на причинах затримок у виконанні судових рішень; правовому регулюванні звернення стягнення на предмет іпотеки; підставах для звернення стягнення; захисті іпотекодавцем предмету іпотеки від звернення стягнення.

Суддя ВГСУ у своїй доповіді наголосив, що право на звернення до суду було б ілюзорним, якби національна правова система дозволила, щоб остаточне обов'язкове до виконання судове рішення залишилося б не виконаним на шкоду для одній із сторін. «Виконання рішення, винесеного будь-яким судом,...

Детальніше »
Здійснення тиску на суддів України 05.10.2016

Одеським апеляційним господарським судом України здійснено узагальнення фактів тиску на суддів та втручання у діяльність суддів України. Детальну інформацію читайте ТУТ.

У ВГСУ розпочалася підготовка для підтримання кваліфікації суддів місцевих господарських судів 04.10.2016

3 жовтня 2016 року у Вищому господарському суді України (далі — ВГСУ) за програмою Національної школи суддів України (далі – НШСУ) розпочалася підготовка для підтримання кваліфікації суддів місцевих господарських судів.

У відкритті заходу взяли участь Голова ВГСУ Богдан Львов, проректор з науково-дослідної роботи НШСУ Наталія Шукліна та начальник відділу підготовки суддів НШСУ Іван Балаклицький.

Під час свого виступу очільник ВГСУ ознайомив колег з основними аспектами судової реформи та висловив переконання, що її впровадження сприятиме підвищенню ефективності судової системи, забезпеченню єдності судової практики та зміцненню незалежності суддів.

Крім того, Богдан Львов схвально оцінив рішення парламенту не звільняти суддів, у яких закінчився п'ятирічний термін повноважень, та висловив сподівання, що вони зможуть заповнити вільні вакансії, наприклад, в апеляційних судах, та гідно довести, що відповідають професійним критеріям і мають високу кваліфікацію. Разом з тим, він нагадав колегам, що професійне вдосконалення є запорукою успіху у будь-якій сфері...

Детальніше »
У ВГСУ обговорили правозастосування антимонопольного законодавства 04.10.2016

4 жовтня 2016 року у Вищому господарському суді України (далі – ВГСУ) відбулося експертне обговорення правозастосування антимонопольного законодавства у рамках Проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). 

В робочій зустрічі взяли участь співголова Експертної ради Фонду розвитку конкуренції Олександр Мельниченко, голова правління Фонду розвитку конкуренції Сергій Цівкач, експерт Федеральної торгової комісії США Стюарт Хершфельд, експерт Канадського конкуренційного відомства Стефан Люсів та представники ВГСУ - Голова ВГСУ Богдан Львов, заступник Голови ВГСУ Сергій Могил, суддя ВГСУ Валентин Палій, начальник і головний консультант відділу міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ Максим Нарольський і Людмила Олійник.

У ході зустрічі Голова ВГСУ Богдан Львов поінформував гостей про історію становлення господарської юрисдикції та її специфіку, також зупинився на основних аспектах судової реформи. Також очільник ВГСУ розповів про проблему розмежування підвідомчості антимонопольних спорів, що чітко не окреслено процесуальним...

Детальніше »
Представники ВГСУ обговорили з експертами Норвезької місії з питань верховенства права в Україні впровадження сучасних IT-технологій у системі судочинства 03.10.2016

3 жовтня 2016 року представники Норвезької місії з питань верховенства права в Україні (NORLAU) здійснили ознайомчий візит до Вищого господарського суду України (далі – ВГСУ) з метою обговорення українського та зарубіжного досвіду впровадження сучасних IT-технологій у системі судочинства, зокрема, господарського.

ВГСУ представляли  Голова ВГСУ Богдан Львов, заступник Голови ВГСУ Геннадій Кравчук, керівник апарату ВГСУ Наталія Пляс, начальник відділу забезпечення роботи Голови та заступників Голови ВГСУ Тетяна Воляновська, начальник та головний консультант відділу міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ Максим Нарольський та Людмила Олійник.

У вітальній промові Голова ВГСУ Богдан Львов ознайомив гостей з історією створення і становлення системи господарських (арбітражних) судів та їх сучасною структурою, також зупинився на ключових аспектах судової реформи. Крім того, він наголосив на важливості та актуальності електронного документообігу та розповів про його функціонування у ВГСУ. Разом з тим, очільник ВГСУ констатував його повільне...

Детальніше »
Звіт щодо розгляду Вищим господарським судом України звернень і запитів на інформацію за вересень 2016 року 03.10.2016

У вересні 2016 року до Вищого господарського суду України надійшло від фізичних та юридичних осіб 83 звернення і 5700 запитів на інформацію, зокрема:

- 83 письмових звернення стосовно надходження та реєстрації касаційних скарг, розгляду касаційних скарг, надання копій судових рішень, виконання судових доручень, порядку повернення судового збору, розміщення оголошень про проведення аукціону тощо;

- 25 письмових запитів на інформацію та 699 онлайн запитів щодо розгляду касаційних скарг;

- 4976 усних запитів щодо розгляду касаційних скарг Вищим господарським судом України, надання інформації про місцезнаходження, керівництво, розклад роботи Вищого господарського суду України, платіжні реквізити для перерахування судового збору тощо.

На всі запити і звернення, що надійшли до суду, надано відповіді згідно із Законами України "Про доступ до публічної інформації", "Про інформацію", "Про захист персональних даних", "Про звернення громадян", "Про доступ до судових рішень" та іншими нормативно-правовими актами.