Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 12 грудня 2017 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
Судді Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду обрали представників до організаційного комітету, який має скликати Пленум Верховного Суду 13.11.2017

13 листопада 2017 року у Вищому господарському суді України відбулося зібрання суддів Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду.

Під час заходу відбулося обговорення організаційних питань щодо забезпечення роботи нового Верховного Суду та обрання представників до організаційного комітету, який має скликати Пленум Верховного Суду в тридцятиденний строк.

За підсумками зустрічі сформовано організаційний комітет від Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду, до якого увійшли судді Лариса Рогач, Ганна Вронська та Олена Кібенко.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв’язків зі ЗМІ

Судді нового Верховного Суду склали присягу 11.11.2017

11 листопада 2017 року у Кловському палаці за участю Президента України Петра Порошенка відбулася урочиста церемонія складання присяги суддями нового Верховного Суду. 

Під час заходу Глава держави подякував суддям, які повірили у реформу, спробували свої сили в чесному конкурсі, і пересвідчилися, що матимуть шанс побудувати нову систему, керуючись українськими законами, європейськими стандартами та європейськими цінностями.

"Через зміни до профільного законодавства запроваджуються європейські стандарти судочинства. Вже ухвалений закон, який викладає в новій редакції або вносить зміни до процесуальних кодексів і встановлює інші правила судового процесу – ефективного, швидкого та зручного для всіх його учасників", – сказав Президент України та додав, що нові норми також передбачені Господарським та Цивільним процесуальними кодексами, гарантуватимуть захист прав власності як для простих громадян, так і для українських та міжнародних інвесторів.

Довідково: 10 листопада 2017 року Президент України підписав Указ № 357/2017 "Про...

Детальніше »
У ВГСУ розпочалася підготовка суддів апеляційних господарських судів 08.11.2017

6 листопада 2017 року у Вищому господарському суді України за програмою Національної школи суддів України (далі – НШСУ) розпочалася підготовка для підтримки кваліфікації суддів апеляційних господарських судів. 

Вітальною промовою захід відкрили Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов та начальник відділу підготовки суддів НШСУ Іван Балаклицький.

На завершення очільник ВГСУ побажав усім присутнім плідної і конструктивної роботи.

Під час навчальної програми суддівська аудиторія прослухає низку цікавих тематичних лекцій з питань господарської юрисдикції від суддів Вищого господарського суду України, провідних юристів і науковців. Також, в межах підготовки заплановано тренінг на тему: "Антикорупційне законодавство та практика його застосування" з наступним оцінюванням суддів і семінар на тему: "Реформи у сфері корпоративного управління. Практика врегулювання та вирішення корпоративних спорів". 

Ознайомитися з програмою підготовки суддів апеляційних господарських судів можна тут.

Президент України призначив суддів до місцевих господарських судів 03.11.2017

Указом Президента України від 2 листопада 2017 року №347/2017 призначено у місцевих господарських судах на посади:

судді господарського суду Вінницької області - ЛАБУНСЬКУ Тетяну Іванівну;

судді господарського суду Волинської області - ВОЙЦІХОВСЬКОГО Віталія Антоновича;

судді господарського суду Дніпропетровської області - ПЕРВУШИНА Юрія Юрійовича;

суддів господарського суду Донецької області: ЗЕЛЬМАН Юлію Сергіївну, ЛЕЙБУ Максима Олександровича, ФУРСОВУ Світлану Миколаївну;

суддів господарського суду Житомирської області: ВЕЛЬМАКІНУ Таїсу Миколаївну, ГНИСЮКА Сергія Дмитровича, КРАВЕЦЬ Світлану Георгіївну, МАКАРЕВИЧА Валерія Анатолійовича;

суддів господарського суду Івано-Франківської області: КАВЛАК Інессу Павлівну, МИХАЙЛИШИНА Володимира Васильовича;

суддів господарського суду Київської області: ЕЙВАЗОВУ Аіду Рафіківну, ЛИЛАКА Тараса Дмитровича, ЛУТАК Тетяну Василівну, САВАНЧУК Світлану Олегівну;

суддів господарського суду Львівської області: КОЗАК Ірину Богданівну, РИМА Тараса Ярославовича;

судді господарського суду Миколаївської...

Детальніше »
Звіт щодо розгляду Вищим господарським судом України звернень і запитів на інформацію за жовтень 2017 року 02.11.2017

У жовтні 2017 року до Вищого господарського суду України надійшло від фізичних та юридичних осіб 137 звернень і 5532 запити на інформацію, зокрема:

- 137 письмових звернень стосовно надходження, реєстрації та розгляду касаційних скарг, надання копій судових рішень, виконання судових доручень, порядку повернення судового збору, розміщення оголошень про проведення аукціону тощо;

- 61 письмовий запит на інформацію та 475 онлайн запитів щодо розгляду касаційних скарг;

- 4996 усних запитів щодо розгляду касаційних скарг Вищим господарським судом України, надання інформації про місцезнаходження, керівництво, розклад роботи Вищого господарського суду України, платіжні реквізити для перерахування судового збору тощо.

На всі запити і звернення, що надійшли до суду, надано відповіді згідно із Законами України "Про доступ до публічної інформації", "Про інформацію", "Про захист персональних даних", "Про звернення громадян", "Про доступ до судових рішень" та іншими нормативно-правовими актами.

Судді ВГСУ взяли участь у роботі V щорічного форуму юрисконсультів 26.10.2017

25 жовтня 2017 року газета "Юридическая практика" провела ювілейний V щорічний форум юрисконсультів (далі - Форум), який вже традиційно став майданчиком для обміну досвідом юрисконсультів, представників провідних юридичний компаній, органів державної влади та суддів.

Форум проходив у форматі кількох паралельних сесій.

У засіданні секції "Корпоративні відносини" з доповіддю на тему: "Актуальна практика в корпоративних спорах" виступив суддя, секретар першої судової палати ВГСУ Валерій Картере, який детально зупинився на  проблемних аспектах позовної давності, захисті учасника від протиправного виключення, "Порядку скликання зборів VS права мажоритарія" та "Порядку скликання зборів  VS фактична участь". Крім того, суддя поінформував присутніх, що у 2017 році ВГСУ переглянуто і скасовано 30 % судових рішень у корпоративних спорах, тоді як у 2015 році - 40 %. Понад 60 % від усіх вимог у корпоративних спорах - це вимоги про визнання недійсним рішень загальних зборів учасників (акціонерів). Також Валерій Картере відмітив, що зараз лише формується практика на рівні апеляційних судів...

Детальніше »
Представники ВГСУ взяли участь у засіданні круглого столу на тему: "Практика вирішення корпоративних спорів: останні тенденції та проблеми" 24.10.2017

20 жовтня 2017 року відбувся круглий стіл на тему "Практика вирішення корпоративних спорів: останні тенденції та проблеми" (далі – Круглий стіл), організований Комітетом з корпоративного права Всеукраїнської громадської організації "Асоціація адвокатів України".

Від ВГСУ участь у заході взяли представники першої судової палати, за якою закріплено, зокрема, спеціалізацію з розгляду корпоративних справ, а саме: секретар першої судової палати, суддя Валерій Картере та начальник відділу забезпечення роботи секретаря судової палати Олеся Лукомська.

Основними темами обговорення на засіданні стали:

тенденції корпоративних спорів у 2017 році;

постанова пленуму ВГСУ № 4 від 25.02.2016 (далі – Постанова) та її вплив на формування судової практики;

новели судової практики 2017 року.

Валерій Картере звернув увагу присутніх на практику розгляду господарськими судами заяв про вжиття заходів до забезпечення позову у корпоративних спорах. Найбільш актуальним це питання є у аспекті вибору позивачами такого способу забезпечення як заборона...

Детальніше »
Судді господарських судів взяли участь у консультативному візиті з питань використання процесуального довідника з інтелектуальної власності 23.10.2017

У рамках програми технічної допомоги СLDP в Україні та за сприяння Програми розвитку комерційного права Міністерства торгівлі США (СLDP) протягом 12-21 жовтня 2017 року для робочої групи з написання Посібника для суддів з питань інтелектуальної власності в Україні відбувся консультативний візит до міст Міннеаполіс (штат Міннесота) та Вашингтон (округ Колумбія).

До складу делегації ввійшли судді господарських судів України, які спеціалізуються на розгляді справ у спорах, пов'язаних із захистом прав на об'єкти інтелектуальної власності, зокрема, Голова Вищої ради правосуддя, суддя ВГСУ Ігор Бенедисюк, Голова ВГСУ Богдан Львов, суддя ВГСУ у відставці Віктор Москаленко, суддя Київського апеляційного господарського суду Марина Доманська, суддя Господарського суду міста Києва Оксана Гумега та керівник апарату ВГСУ Наталія Пляс.

Під час візиту до штату Міннесота українські судді відвідали Капітолій, Федеральну установу імені Уорена Е. Бергера, Будинок суду, Окружний суд США та Верховний суд Міннесоти, екскурсію по якому провів Член суду Маргарет Г. Чатіч.

Крім того, члени...

Детальніше »
У Вищому господарському суді України відбулися оглядові екскурсії 19.10.2017

17 жовтня 2017 року та 19 жовтня 2017 року у Вищому господарському суді України відбулися оглядові екскурсії для студентів юридичного факультету першого та третього курсів денної форми навчання Національного університету біоресурсів і природокористування України.

Під час екскурсії студенти відвідали актовий зал, конференц-зал, атріум, зали судових засідань, бібліотеку суду. 

В музеї історії господарських судів України відвідувачі ознайомилися з документально-речовими матеріалами, які розповідають про створення, становлення і розвиток господарських судів України, про роль у їх становленні головних державних арбітрів Красноступа І.Я., Корчака І.І., Матвєєва Ю.Г., голів Вищого господарського суду України Притики Д.М., Демченка С.Ф., Львова Б.Ю., їх заступників, державних арбітрів і суддів у відставці.

Студенти оглянули стенди, фотоальбоми, альбоми публікацій та вітрини з експонатами, за допомогою яких дізналися про міжнародні зв'язки, видавничу діяльність Вищого господарського суду України та господарських судів України,  переглянули копії архівних документів та...

Детальніше »
Привітання Голови Вищого господарського суду України Богдана Львова з нагоди Дня захисника України 13.10.2017

Шановні співвітчизники!

Щиро вітаю Вас з Днем захисника України. Ця подія відзначається у день великого православного свята – Покрови Пресвятої Богородиці, яка здавна була захисницею українського козацтва, а тепер і Українського війська.

Свято започатковане з метою вшанування бойового подвигу і самовідданості громадян, які присвятили своє життя служінню Українському народу, посилення суспільної уваги і турботи про захисників рідної землі, збереження та розвитку національних військових традицій і сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві. 

У цей світлий день сердечно бажаю Вам миру, родинного щастя, сімейного затишку, козацького здоров’я, невичерпної енергії та наснаги у відродженні найкращих національних традицій, успіхів у військовій службі на благо нашої Батьківщини! Нехай єднає нас незгасне світло віри і допомагає високе покровительство Пресвятої Богородиці. 

 

З повагою

Голова Вищого господарського суду України   Богдан Львов