Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 14 грудня 2017 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
Відбувся семінар "Роль Вищої ради юстиції та спеціалізованих судів у реформі судової системи в Україні" за участю керівництва ВГСУ 24.05.2016

23-24 травня 2016 року в місті Одеса за ініціативи Вищої ради юстиції за підтримки Програми розвитку комерційного права (CLDP) Міністерства торгівлі США відбувся семінар "Роль Вищої ради юстиції та спеціалізованих судів у реформі судової системи в Україні".

Захід спрямований на зміцнення здатності судової системи чесно, ефективно й раціонально вирішувати спори в Україні в контексті реформування конституційних засад правосуддя, покращення інституційного потенціалу та координацію судових органів і пов'язаних з ними інститутів, а також поліпшення суспільного діалогу. 

У семінарі взяли участь Голова Вищої ради юстиції Ігор Бенедисюк, старший радник Програми розвитку комерційного права (CLDP) Міністерства торгівлі США Ннамді Езера, суддя Апеляційного суду Литви, Голова Комісії суддівської етики та дисципліни Литви (2006-2010 рр.), експерт проекту ЄС "Підтримки реформ у сфері юстиції в Україні" Артурас Дрюкас, Голова ВГСУ Богдан Львов, заступник Голови ВГСУ Сергій Могил, суддя ВГСУ у відставці Віктор Москаленко, заступник Голови ВАСУ Михайло Цуркан, Голова Ради суддів України...

Детальніше »
У ВГСУ відбувся семінар для суддів господарських судів "Стандарти Конвенції з прав людини щодо права власності" 23.05.2016

21-22 травня 2016 року Українська Гельсінська спілка з прав людини спільно з Вищим господарським судом України провели семінар для суддів господарських судів "Стандарти Конвенції з прав людини щодо права власності" (стаття 1 Першого Протоколу до "Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод" – далі Конвенція). 

У семінарі взяли участь експерт Регіонального центру прав людини Роман Мартиновський, експерт Української Гельсінської спілки з прав людини, національний експерт міжнародного Дистанційного курсу навчання адвокатів правам людини Сергій Заєць, координатор освітніх програм для юристів Української Гельсінської спілки з прав людини Дар'я Свиридова; заступник Голови ВГСУ Геннадій Кравчук, суддя, секретар пленуму ВГСУ Лариса Рогач, судді ВГСУ Інна Алєєва, Тетяна Дроботова, Володимир Поліщук, Валентин Палій,  начальник управління забезпечення роботи другої судової палати ВГСУ Леся Зуєвич, помічник судді управління забезпечення роботи четвертої судової палати ВГСУ Крістіна Александренко; судді Київського апеляційного господарського суду Ганна Корсакова,...

Детальніше »
Шановні ветерани та співвітчизники! 06.05.2016

Щиро вітаю Вас із Днем перемоги над нацизмом у Другій світовій війні!

Скільки б не минуло часу, але у нашій пам’яті назавжди залишаться імена тих, хто віддав найдорожче – своє життя – за нашу Вітчизну, за український народ.

Нехай крізь роки це свято з сивиною на скронях, радістю і смутком, щастям та болем нагадує про високу ціну миру та свободи. 

Нам важко переоцінити все те, що довелося пережити, перебороти і винести на своїх плечах всім тим, хто своїми бойовими й трудовими подвигами наближав цей День Перемоги. 

Тож зичу всім мирного неба, міцного здоров’я, родинного затишку, добра та благополуччя. 

Нехай назавжди це свято Перемоги, незважаючи на всю гіркоту втрат, залишається світлим та радісним днем. 

Низький уклін Вам, ветерани! Вічна слава героям!

 

З повагою

Голова Вищого господарського суду України  Богдан Львов

Звіт щодо розгляду Вищим господарським судом України звернень і запитів на інформацію за квітень 2016 року 05.05.2016

У квітні 2016 року до Вищого господарського суду України надійшло від фізичних та юридичних осіб 51 звернення і 3645 запитів на інформацію, зокрема:

51 письмове звернення стосовно надходження та реєстрації касаційних скарг, розгляду касаційних скарг, надання копій судових рішень, виконання судових доручень, порядку повернення судового збору, розміщення оголошень про проведення аукціону тощо;

8 письмових запитів на інформацію щодо розгляду касаційних скарг;

3637 усних запитів щодо розгляду касаційних скарг Вищим господарським судом України, надання інформації про місцезнаходження, керівництво, розклад роботи Вищого господарського суду України, платіжні реквізити для перерахування судового збору тощо.

На всі запити і звернення, що надійшли до суду, надано відповіді згідно із Законами України "Про доступ до публічної інформації", "Про інформацію", "Про захист персональних даних", "Про звернення громадян", "Про доступ до судових рішень" та іншими нормативно-правовими актами.

Вітання з Великоднем! 29.04.2016

З нагоди світлого християнського свята - Воскресіння Христового, прийміть сердечні вітання та найкращі побажання міцного здоров'я, добра, злагоди та Божого благословення.

Свято Великодня спонукає кожного з нас ще раз замислитися над вічними цінностями християнської моралі, дає нам добру нагоду наповнити свої серця любов'ю і добротою, зміцнює кожного з нас духовно, нагадує про те, що кожна людина народжується для добрих справ.

Хай цей день принесе у Вашу оселю радість і надію, гарний настрій, благополуччя та впевненість у завтрашньому дні.

 

З повагою

Голова Вищого господарського суду України   Богдан Львов

Відбулася зустріч представників координаційної групи проекту Ради Європи "Підтримка впровадженню судової реформи в Україні" 29.04.2016

28 квітня 2016 року відбулася зустріч учасників координаційної групи проекту Ради Європи "Підтримка впровадженню судової реформи в Україні" з питань роботи зі ЗМІ.

У заході взяли участь представники Адміністрації Президента України, Вищої ради юстиції, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Верховного Суду України, Вищого господарського суду України, Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, Вищого адміністративного суду України, Державної судової адміністрації України, Національної школи суддів України та представники Офісу Ради Європи в Україні.

Під час заходу учасники обговорили засади комунікаційного аспекту своєї діяльності, до якої планується залучити представників прес-служб судів, практику комунікації проекту Ради Європи "Підтримка впровадженню судової реформи в Україні" та висловили пропозиції щодо подальшої роботи в рамках зазначеного проекту.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

Розділ "Судова практика" доповнено новими інформаційними листами 27.04.2016

У розділі "Судова практика" на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України розміщено наступні інформаційні листи:

- Інформаційний лист ВГСУ від 25.04.2016 № 01-06/1474/16 "Про Закон України від 07.04.2015 № 289-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту прав інвесторів";

- Інформаційний  лист Вищого господарського  суду України від 22.04.2016 №  01-06/1444/16 "Про Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року, юрисдикцію та практику Європейського суду з прав людини".  

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

Співчуття з приводу передчасної смерті голови Господарського суду міста Севастополя (2002-2013 рр.), судді у відставці Алсуф’єва Віктора Володимировича 26.04.2016

Колектив Вищого господарського суду України висловлює щирі співчуття з приводу передчасної смерті голови Господарського суду міста Севастополя (2002-2013 рр.), судді у відставці Алсуф'єва Віктора Володимировича.

На 68 році пішов із життя мудрий керівник, досвідчений суддя, надійний колега.

Трудовий шлях В.В. Алсуф'єва від стажера народного судді до очільника Господарського суду міста Севастополя - це приклад відданості та гідності, любові до професії та рідної землі.

За 35 років самовідданого служіння правосуддю Віктор Володимирович удостоєний почесного звання Заслужений юрист України (1998 рік) та Автономної Республіки Крим (2006 рік), є кавалером орденів «За заслуги» ІІІ ступеня (2002 рік) та ІІ ступеня (2008 рік). Нагороджений нагрудними знаками «Почесний працівник арбітражного суду України» (1992 рік) та «Почесний працівник господарського суду України» (2005 рік); Почесними відзнаками Вищої ради юстиції (2005 рік), Вищого господарського суду України «Знак Пошани» (2007 рік) та Автономної Республіки Крим «За верность долгу» (2011 рік).

Детальніше »
За результатами зборів суддів Вищого господарського суду України 25.04.2016

Під головуванням очільника Вищого господарського суду України Богдана Львова відбулися збори суддів ВГСУ.

Згідно порядку денного, судді заслухали та взяли до відома інформацію секретарів судових палат про діяльність відповідних судових палат ВГСУ, а також звіти Голови ВГСУ, заступників Голови ВГСУ та керівника апарату ВГСУ. Зокрема, у своєму виступі керівник апарату ВГСУ Наталя Пляс зазначила, що виконана у 2015 році апаратом ВГСУ робота є міцною основою для подальшого цілеспрямованого та успішного забезпечення здійснення якісного правосуддя на засадах верховенства права.

Також, суддівським корпусом затверджено в новій редакції Окремі засади використання автоматизованої системи документообігу та формування колегій суддів у ВГСУ.

Крім того, за поданням Голови ВГСУ, з метою оптимізації роботи апарату ВГСУ, відповідно до статей 126, 153 Закону України "Про судоустрій і статус суддів", зборами суддів затверджено зміни до структури та штатного розпису ВГСУ.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків...

Детальніше »
Відбулось засідання круглого столу з питань застосування земельного законодавства 22.04.2016

22 квітня 2016 року на базі Одеського апеляційного господарського суду відбулось засідання круглого столу з обговорення правових підходів, що застосовуються господарськими судами при вирішенні земельних спорів.

У заході взяли участь заступник Голови Вищого господарського суду України Геннадій Кравчук та секретар другої судової палати ВГСУ Тетяна Дроботова.

Під час круглого столу суддями, науковцями, представниками органів прокуратури, Держгеокадастру, Центру державного земельного кадастру, Державної судової адміністрації України, Національної школи суддів, обласних та районних державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування, регіональних відділень Фонду державного майна України, громадських організацій, юридичних компаній та бізнесу у форматі доповідей та дискусій проаналізовано найбільш актуальні питання, що виникають під час розгляду господарськими судами земельних спорів.

Висловлені учасниками заходу думки та пропозиції планується додатково проаналізувати та у разі необхідності врахувати під час підготовки проекту змін та доповнень...

Детальніше »