Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 12 грудня 2017 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
21 квітня 2016 року у Вищому господарському суді України відбувся круглий стіл з обговорення проблемних питань застосування законодавства про банкрутство 22.04.2016

На виконання пункту 3.31 розділу ІІІ плану роботи Вищого господарського суду України на 2016 рік, з метою надання методичної допомоги з питань застосування законодавства про банкрутство, 21 квітня 2016 року у ВГСУ відбувся круглий стіл з обговорення проблемних питань застосування законодавства про банкрутство.

У заході взяли участь Голова ВГСУ Богдан Львов, заступник Голови ВГСУ Сергій Могил, член Дисциплінарної палати Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, суддя у відставці Анастасія Заріцька, судді третьої судової палати ВГСУ та судді спеціалізованих колегій місцевих та апеляційних господарських судів,  які розглядають справи про банкрутство.

З вітальними промовами до учасників круглого столу звернулися Голова ВГСУ Богдан Львов та його заступник Сергій Могил.

Зокрема, Богдан Львов наголосив про важливість цього заходу і висловив сподівання, що обговорення у колі фахівців проблемних питань практики застосування законодавства про банкрутство не обмежаться лише теоретичними дискусіями, а сприятимуть єдності правових позицій судів усіх рівнів.

У...

Детальніше »
Позитивний обмін досвідом: ВГСУ з ознайомчим візитом відвідали експерти Проекту ЄС "Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні" 21.04.2016

20 квітня 2016 року представники експертної місії Проекту ЄС "Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні" (далі – Проект) здійснили ознайомчий візит до Вищому господарському суді України (далі – ВГСУ).

Нещодавно Проект розпочав розвивати напрямок, що стосується оптимізації апаратів судів, а тому метою експертної місії визначено розробку уніфікованих рекомендацій щодо вдосконалення роботи апаратів судів.

Зважаючи на ключову роль у формуванні судової практики підготовку рекомендацій було розпочато із вищих спеціалізованих судів.

З метою комплексного вивчення проблем функціонування апарату суду ВГСУ відвідали: Реда Молієне (Reda Moliene) – Голова Литовської Національної судової адміністрації, Сальвія Кавальне (Salvija Kavalne) – викладач Університету Миколаса Ромеріса у Литві, Жівілє Навіцкайте-Бабкін (Zivile Navickaite-Babkin) – голова відділу комунікацій Литовської ДСА, Юлія Землицька – національний експерт Проекту.

У рамках візиту відбулася зустріч експертів Проекту із заступником Голови ВГСУ Сергієм Могилом, який ознайомив гостей із системою господарських судів...

Детальніше »
Представники першої судової палати Вищого господарського суду України взяли участь у Форумі із захисту бізнесу 20.04.2016

20 квітня 2016 року відбувся Форум із захисту бізнесу, організований редакцією газети "Юридическая практика", в якому взяли участь представники першої судової палати Вищого господарського суду України: секретар палати, суддя Валерій Картере та начальник відділу забезпечення роботи секретаря судової палати управління забезпечення роботи першої судової палати Олеся Лукомська. 

Учасниками форуму стали судді, представники Антимонопольного комітету України, Міністерства юстиції України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, бізнес-омбудсмена в Україні, громадських організацій та асоціацій, топ-менеджери і юрисконсульти підприємств, партнери провідних юридичних компаній. 

Програма заходу складалась з п'яти сесій, присвячених пошуку оптимальних шляхів для захисту бізнесу в межах чинного законодавства і напрямків реформування останнього та налагодженню діалогу між державою і бізнесом.

Валерій Картере в рамках п'ятої секції "Судовий захист бізнесу" виступив з доповіддю "Українська судова практика з корпоративних правовідносин". Суддя...

Детальніше »
ВГСУ надав Господарському суду Запорізької області методичну допомогу з питань застосування банківського та корпоративного законодавства 18.04.2016

З 11 по 15 квітня 2016 року з метою надання методичної допомоги у Господарському суді Запорізької області перебувала робоча група Вищого господарського суду України у складі: секретаря першої судової палати, судді Валерія Картере – керівника робочої групи, суддів Тетяни Барицької та Надії Губенко, начальника відділу забезпечення роботи секретаря судової палати управління забезпечення роботи першої судової палати Олесі Лукомської та головного спеціаліста цього ж відділу Костянтина Мірошниченка.

Захід відбувся на виконання пункту 3.23 розділу ІІІ плану роботи ВГСУ на 2016 рік.

За підсумками надання методичної допомоги у приміщенні Господарського суду Запорізької області 14 квітня 2016 року проведено нараду з працівниками апарату суду та круглий стіл за участю суддів.

Нарада з працівниками апарату була присвячена обговоренню питань, що пов'язані з дотриманням вимог Інструкції з діловодства в господарських судах України та процесуальних строків, встановлених Господарським процесуальним кодексом України.

У рамках круглого столу судді ВГСУ відповіли на питання,...

Детальніше »
Юристи обговорили правозастосування антикорупційного законодавства 18.04.2016

14-15 квітня 2016 року відбувся міжнародний круглий стіл на тему: “Антикорупційне законодавство та правозастосовна практика. Проблемні питання в застосуванні антикорупційного законодавства. Обговорення проекту Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ “Неправосудне судове рішення”.

Організаторами заходу виступили Асоціація суддів України, “Німецький фонд міжнародного правового співробітництва” та Національна школа суддів України.

Метою міжнародного круглого столу стало обговорення Закону України “Про запобігання корупції”, проекту Постанови ВССУ “Про застосування норм законодавства у кримінальних провадженнях щодо постановлення суддею (суддями) завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови” та Витягу з Кримінального Кодексу “Злочин у сфері службової діяльності та професійної діяльності, пов’язаної з наданням публічних послуг”.

У заході взяли участь народні депутати України, керівництво Ради суддів України, Національної школи суддів України та Верховного Суду...

Детальніше »
Гордість господарської системи 15.04.2016

На адресу Вищого господарського суду України надійшов лист Східного регіонального управління Державної прикордонної служби України щодо зразкового виконання суддею господарського суду Харківської області Олександром Мамалуєм військового обов'язку під час проведення антитерористичної операції.

"За професіоналізм та самовідданість проявлені під час участі в АТО, Олександра Мамалуя нагороджено почесною грамотою Східного регіонального управління ДПСУ, подякою ДПСУ та представлено до нагородження відомчою заохочувальною відзнакою ДПСУ – нагрудним знаком "За мужність в охороні державного кордону", – йдеться у листі.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

Судді ВГСУ, апеляційних та місцевих господарських судів взяли участь у другому тренінгу в рамках проекту Twinning "Удосконалення правової охорони та захисту прав інтелектуальної власності в Україні" 12.04.2016

5-7 квітня 2016 року за сприяння Державної служби інтелектуальної власності на базі державного підприємства "Український інститут інтелектуальної власності" (Укрпатент) в рамках проекту технічної допомоги ЄС Twinning "Удосконалення правової охорони та захисту прав інтелектуальної власності в Україні" (далі — Проект) відбувся другий тренінг для представників господарських судів України.

У заході взяли участь судді та працівники апарату Вищого господарського суду України, керівництво Вищої ради юстиції, представники Київського, Донецького, Львівського, Одеського, Рівненського, Харківського апеляційних господарських судів, а також господарських судів міста Києва, Київської, Дніпропетровської, Львівської, Одеської, Харківської областей.

З вітальною промовою виступили постійний радник Проекту Пабло Роденас, який ознайомив аудиторію з триденною програмою тренінгу та подякував іспанським експертам за наданий час та можливість отримати актуальну інформацію про судовий захист прав інтелектуальної власності (далі – ІВ) в Іспанії та ЄС безпосередньо від фахівців спеціалізованих...

Детальніше »
Представники ВГСУ та експерти Проекту ЄС "Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні" обговорили механізми гармонізації судової практики 06.04.2016

06 квітня 2016 року у Вищому господарському суді України відбулася зустріч із представниками місії Проекту ЄС "Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні" у рамках ознайомчого візиту міжнародного експерта Проекту Аурімаса Браздейкаса (Литва) за участю національного експерта Проекту Юлії Землицької. 

ВГСУ представляли заступник Голови ВГСУ Сергій Могил, суддя-спікер, секретар Пленуму ВГСУ Лариса Рогач, начальник правового управління ВГСУ Людмила Карпенко та начальник відділу вивчення та узагальнення судової практики правового управління ВГСУ Олександра Сколота.

Як поінформував Аурімас Браздейкас, Проект ЄС "Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні" розпочинає напрям роботи щодо надання експертної підтримки національним партнерам з питань вдосконалення механізмів гармонізації судової практики. Тому головною метою ознайомчого візиту до України є вивчення проблем та потреб української сторони. 

У свою чергу, представники ВГСУ розповіли гостям про структуру та функціонування ВГСУ, господарських судів України, їх місце у системі судоустрою,...

Детальніше »
Голова ВГСУ Богдан Львов взяв участь у офіційному відкритті проекту "Підтримка впровадженню судової реформи в Україні" 06.04.2016

5 квітня 2016 року відбулося офіційне відкриття проекту Ради Європи "Підтримка впровадженню судової реформи в Україні", в рамках якого проведено перше засідання керівного комітету проекту.

Мета проекту – підтримка незалежності, справедливості та ефективності судової влади шляхом надання допомоги Україні у впровадженні реформ сектора правосуддя у відповідності до стандартів та рекомендацій Ради Європи.

У заході взяли участь Голова Департаменту правосуддя та правової співпраці Генерального директорату з прав людини та верховенства права Ради Європи Ханне Юнкер, заступник Глави Адміністрації Президента України, координатор Ради з питань судової реформи, секретар Конституційної комісії Олексій Філатов, Голова Вищої ради юстиції Ігор Бенедисюк, Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Сергій Козьяков, Голова Ради суддів України Валентина Сімоненко, Голова Верховного Суду України Ярослав Романюк, Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов, Голова Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Борис Гулько,...

Детальніше »
Провідні науковці-правники обговорили реформування господарського законодавства України 01.04.2016

31 березня 2016 року у Вищому господарському суді України відбувся круглий стіл на тему: "Реформування господарського законодавства України", організаторами якого виступили ВГСУ, Київський національний університет імені Тараса Шевченка та Інститут економіко-правових досліджень НАН України. 

У заході взяли участь судді ВГСУ, апеляційних та місцевих господарських судів, а також науковці вищих юридичних шкіл, фахівці в галузі господарського права і господарського процесу, цивільного, земельного, фінансового, банківського, екологічного, корпоративного, транспортного права, конкурентного права, інтелектуальної власності та інші.

Модераторами виступили заступник Голови ВГСУ Геннадій Кравчук та д.ю.н., професор кафедри господарського права КНУ імені Тараса Шевченка Вікторія Рєзнікова.

З вітальними промовами до учасників круглого столу звернулися Голова ВГСУ Богдан Львов та д.ю.н., професор, декан юридичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка Іван Гриценко.

Зокрема, Богдан Львов подякував за підтримку в проведенні заходу КНУ імені Тараса Шевченка та Інституту...

Детальніше »