Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 14 грудня 2017 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
Судді Вищого господарського суду України взяли участь у засіданні Наглядової Ради спільного проекту ЄС та РЄ "Консолідація розробки реформ у сфері юстиції в Україні" 18.02.2016

18 лютого 2016 року відбулося засідання Наглядової Ради спільного проекту Європейського Союзу та Ради Європи "Консолідація розробки реформ у сфері юстиції в Україні", під час якої презентовано досягнуті результати роботи проекту за період вересень-грудень 2015 року, а також обговорено цілі, завдання та очікувані результати роботи проекту на 2016 рік.

Крім того, в рамках засідання проведено Консультативну зустріч щодо підготовки методології з виміру прогресу здійснення реформ у сфері юстиції в Україні. Її основна мета – обговорення із зацікавленими сторонами сфери юстиції процесу імплементації реформ у сфері юстиції та підготовки методології з виміру прогресу (МВП) у якості одного з інструментів оцінки прогресу здійснення реформ у вказаній сфері.

Від Вищого господарського суду України у заході взяли участь заступник Голови Вищого господарського суду України Геннадій Кравчук, суддя Вищого господарського суду України Віталій Корсак та начальник відділу міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ Максим Нарольський.

Також у засіданні взяли участь Голова...

Детальніше »
Судді господарських судів України вивчили роботу установ, що здійснюють правову охорону та захист прав інтелектуальної власності, та ознайомилися з досвідом господарського судочинства Королівства Іспанія 16.02.2016

У рамках реалізації проекту технічної допомоги Європейського Союзу Twinning "Посилення правової охорони та захисту прав інтелектуальної власності в Україні" протягом 8-12 лютого 2016 року відбувся навчальний візит делегації суддів господарських судів України, які спеціалізуються на розгляді справ у спорах, пов'язаних із захистом прав на об'єкти інтелектуальної власності, до Королівства Іспанія.

До складу української делегації увійшли Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов, Голова Вищої ради юстиції, суддя ВГСУ Ігор Бенедисюк, судді ВГСУ Валентин Палій та Галина Прокопанич, суддя Київського апеляційного господарського суду Марина Доманська, суддя Львівського апеляційного господарського суду Леся Давид, суддя Харківського апеляційного господарського суду Олена Істоміна, суддя господарського суду міста Києва, секретар Ради суддів України Оксана Марченко та суддя господарського суду міста Києва Віта Бондарчук.

У ході візиту українські судді ознайомилися із системою судоустрою Іспанії, зокрема, з компетенцією найбільш молодої судової ланки – господарських...

Детальніше »
УВАГА! Зміна реквізитів для перерахування судового збору за подання касаційних скарг та видачу документів Вищим господарським судом України! 05.02.2016

Звертаємо увагу, що в реквізити внесено зміни лише у параметри "Отримувач коштів": (22030104) та "Призначення платежу" (22030104). Датою початку здійснення операцій за уточненими реквізитами рахунків визначено 8.02.2016 р.

Розділ "Судова практика" доповнено новим інформаційним листом 04.02.2016

У розділі "Судова практика" на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України розміщено інформаційний лист ВГСУ від 04.02.2016 № 01-06/177/16 "Про відкликання пункту 10 Оглядового листа ВГСУ від 28.01.2016 № 01-06/131/16 "Про деякі питання практики вирішення спорів, пов'язаних із застосуванням господарськими судами Закону України "Про виконавче провадження".

 

З повним текстом документа можна ознайомитися тут.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

Конституційний Суд України оприлюднив Висновок у справі правосуддя 02.02.2016

1 лютого 2016 року Конституційний Суд України офіційно оприлюднив Висновок у справі за зверненням Верховної Ради України щодо відповідності доопрацьованого законопроекту про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя) вимогам статей 157 і 158 Конституції України.

Приводом для розгляду справи стало надходження до Конституційного Суду України доопрацьованого законопроекту про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя) (реєстр. N 3524) в редакції від 26 січня 2016 року згідно з Постановою Верховної Ради України від 28 січня 2016 року N 950-VIII "Про включення до порядку денного третьої сесії Верховної Ради України восьмого скликання доопрацьованого законопроекту про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя) і про його направлення до Конституційного Суду України" для надання висновку щодо його відповідності вимогам статей 157 і 158 Конституції України.

Доопрацьований законопроект доповнений положенням щодо надання згоди на призначення на посаду та звільнення з посади Президентом України Генерального прокурора; висловлення недовіри...

Детальніше »
Звіт щодо розгляду Вищим господарським судом України звернень і запитів на інформацію за січень 2016 року 01.02.2016

У січні 2016 року до Вищого господарського суду України надійшло від фізичних та юридичних осіб 61 звернення і 4080 запитів на інформацію, зокрема:

- 61 письмове звернення стосовно надходження та реєстрації касаційних скарг, розгляду касаційних скарг, надання копій судових рішень, виконання судових доручень, порядку повернення судового збору, розміщення оголошень про проведення аукціону тощо;

- 12 письмових запитів на інформацію щодо розгляду касаційних скарг;

- 4068 усних запитів щодо розгляду касаційних скарг Вищим господарським судом України, надання інформації про місцезнаходження, керівництво, розклад роботи Вищого господарського суду України, платіжні реквізити для перерахування судового збору тощо.

На всі запити і звернення, що надійшли до суду, надано відповіді згідно із Законами України "Про доступ до публічної інформації", "Про інформацію", "Про захист персональних даних", "Про звернення громадян", "Про доступ до судових рішень" та іншими нормативно-правовими актами.

"Если Украина пытается стать европейским государством, то другого пути, кроме как повышать удельный вес интеллектуальной собственности — нет", — председатель ВХСУ Б. Львов 01.02.2016

"Наука ныне переживает сложные времена",— отметила директор НИИ интеллектуальной собственности Национальной академии правовых наук Украины Елена Орлюк, открывая сегодняшний круглый стол на тему "Актуальные проблемы судебной защиты прав интеллектуальной собственности на Украине". Тем не менее, она считает, что нужно возрождать сотрудничество между разными ветвями власти, ведь без эволюционного развития пострадают все. Она подчеркнула, что процесс реформирования сейчас происходит во всех направлениях, и основным заданием специалистов в сфере интеллектуальной собственности является доведение законотворческих инициатив до качественного законодательного акта.

Елена Орлюк подчеркнула, что без надлежащей судебной защиты, Украина не может претендовать высокие позиции в рейтингах, не может быть инвестиционно привлекательной. Также она выразила желание, что Верховный Суд Украины уделял бы столько вниманию обобщению практики по делам в сфере интеллектуальной собственности, так как это делает, к примеру, Высший хозяйственный суд Украины (ВХСУ).

Детальніше »

Розділ "Судова практика" доповнено новим оглядовим листом 29.01.2016

Розділ "Судова практика" на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України доповнено новим оглядовим листом ВГСУ від 28.01.2016 № 01-06/131/16 "Про деякі питання практики вирішення спорів, пов’язаних із застосуванням господарськими судами Закону України "Про виконавче провадження" (за матеріалами справ, розглянутих у касаційному порядку ВГСУ).

Із повним текстом документу можна ознайомитися тут 

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

Десять суддів Конституційного Суду України висловили окрему думку щодо внесення змін до Конституції України в частині правосуддя 29.01.2016

27 січня 2016 року, на офіційному сайті Конституційного Суду України, оприлюднено Окремі думки десяти суддів Конституційного Суду України стосовно Висновку Конституційного суду України у справі за зверненням Верховної Ради України щодо відповідності законопроекту про внесення змін до Конституції України щодо правосуддя вимогам статей 157, 158 Конституції України (реєстр. N 3524).

Нагадаємо, що 22 січня 2016 року Конституційний Суд України визнав проект змін до Конституції України в частині правосуддя таким, що відповідає вимогам статей 157 і 158 Основного закону. Рішення суду оголосив Голова Конституційного Суду України Юрій Баулін.

Окрема думка судді Касмініна О.В. до висновку 1-в/2016

Окрема думка судді Литвинова О.М. до висновку 1-в/2016

Окрема думка судді Мельника М.І. до висновку 1-в/2016

Окрема думка судді Сліденка І.Д. до висновку 1-в/2016

Окрема...

Детальніше »
У ВГСУ відбувся "круглий стіл" на тему: "Зміни до Господарського процесуального кодексу України" 26.01.2016

22 січня 2016 року Вищий господарський суд України (далі — ВГСУ) та ВГО "Асоціація суддів України" за підтримки Проекту USAID "Справедливе правосуддя" провели "круглий стіл" на тему: "Зміни до Господарського процесуального кодексу України".

У роботі "круглого столу" взяли участь суддя, секретар пленуму ВГСУ Лариса Рогач, суддя Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, президент ВГО "Асоціації суддів України" Олена Євтушенко, радник з питань співпраці з громадськими організаціями проекту USAID "Справедливе правосуддя" Марина Руденко, судді Вищого господарського суду України, представники інших вищих спеціалізованих судів, апеляційних та місцевих господарських судів, інших органів державної влади, провідні науковці та експерти.

Метою заходу було обговорення проекту нового Господарського процесуального кодексу України.

Зокрема, під час заходу йшлося про необхідність збереження позитивних, виправданих судовою практикою процесуальних особливостей господарського судочинства, завдяки яким господарськими судами забезпечується якість...

Детальніше »