Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 14 грудня 2017 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
Новорічне свято для дітей 16.01.2016

16 січня 2016 року у Вищому господарському суді України відбулося новорічне свято для дітей та онуків працівників апарату і суддів ВГСУ. Ініціатором та організатором заходу виступив трудовий колектив ВГСУ. 

Святкування пройшло дуже весело та гамірно. Запрошені на свято Дід Мороз та Снігуронька допомогли дітям відчути справжню атмосферу новорічних свят, подарували гарний святковий настрій та солодощі. Дітлахи із задоволенням водили хороводи навколо ялинки, грали у веселі ігри, розповідали віршики та пригощалися солодкою випічкою, чаєм та кавою.

Малеча отримала можливість побувати на робочих місцях своїх батьків. 

На думку організаторів, такий захід має стати доброю традицією, оскільки сприяє зміцненню колективного духу та вихованню підростаючого покоління у дусі поваги до суду та закону.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва  та зв'язків зі ЗМІ

Співчуття з приводу смерті судді Вищого господарського суду України у відставці Шульги Олександра Федоровича 07.01.2016

Колектив Вищого господарського суду України висловлює глибоке співчуття близьким та рідним у зв'язку з важкою та непоправною втратою - смертю судді Вищого господарського суду України у відставці Шульги Олександра Федоровича.

На 69-му році обірвалося життя людини, чий багаторічний внесок у становлення вітчизняного судочинства важко переоцінити - це приклад гідного служіння Закону і Справедливості, відданості та любові до професії. Так, свій професійний шлях Олександр Федорович розпочав у 1973 році суддею Жовтневого районного суду м. Києва, згодом у 1976 році був обраний головою Ленінського районного народного суду м. Києва, а в 1990 році призначений суддею Київського міського суду. З 1993 року Шульга О.Ф. працював суддею Вищого арбітражного суду (Вищого господарського суду України), обіймав посаду заступника голови Судової палати, заступника голови ВГСУ, був членом президії ВГСУ.

За самовіддану працю Олександр Федорович Шульга удостоєний почесного звання «Заслужений юрист України» та нагороджений орденом «Знак пошани».

Схиляючись у скорботі та розділяючи...

Детальніше »
Привітання Голови ВГСУ Богдана Львова з новорічними святами 30.12.2015

Шановні колеги!

 

Від щирого серця дозвольте привітати Вас з Новим 2016 Роком та Різдвом Христовим!

Новорічні свята особливі для кожного з нас, сповнені світлом та радістю, родинним теплом і затишком.

Нехай Новий рік буде вісником нових вагомих здобутків та високих досягнень, здійснення всіх найзаповітніших  мрій.

З великим сподіванням та надією ми дивимося у завтрашній день, очікуємо чогось нового, радісного та особливого. Тож у Новому році бажаю кожному з Вас миру та спокою, успіхів і процвітання, віри і надії, достатку та благополуччя.

З Новим Роком та Різдвом Христовим!

 

З повагою

Голова Вищого 

господарського суду України                                                                             Б. Львов

Увага! Перенесення робочих днів у 2016 році! 30.12.2015

Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 1155-р, рішенням зборів суддів Вищого господарського суду України від 26.11.2015, статті 34 Закону України "Про судоустрій і статус суддів", з метою створення сприятливих умов для святкування 7 січня – Різдва Христового, 8 –  березня Міжнародного жіночого дня та 28 червня –  Дня Конституції України, а також раціонального використання робочого часу перенесено робочі дні з: 

п’ятниці 8 січня – на суботу 16 січня;

понеділка 7 березня – на суботу 12 березня;

понеділка 27 червня – на суботу 2 липня.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

Звіт щодо розгляду Вищим господарським судом України звернень і запитів на інформацію за грудень 2015 року 30.12.2015

У грудні 2015 року до Вищого господарського суду України надійшло від фізичних та юридичних осіб 74 звернень і 4983 запитів на інформацію, зокрема:

- 74 письмових звернень стосовно надходження та реєстрації касаційних скарг, розгляду касаційних скарг, надання копій судових рішень, виконання судових доручень, порядку повернення судового збору, розміщення оголошень про проведення аукціону тощо;

- 12 письмових запитів на інформацію щодо розгляду касаційних скарг;

- 4909 усних запитів щодо розгляду касаційних скарг Вищим господарським судом України, надання інформації про місцезнаходження, керівництво, розклад роботи Вищого господарського суду України, платіжні реквізити для перерахування судового збору тощо.

На всі запити і звернення, що надійшли до суду, надано відповіді згідно із Законами України "Про доступ до публічної інформації", "Про інформацію", "Про захист персональних даних", "Про звернення громадян", "Про доступ до судових рішень" та іншими нормативно-правовими актами.

Суддями Вищого господарського суду України проведено круглий стіл з питань застосування Господарського процесуального кодексу України 23.12.2015

22 грудня 2015 року відбулось засідання круглого столу (в форматі відеоконференцзв'язку) за участю суддів Вищого господарського суду України, Харківського апеляційного господарського суду, господарського суду Харківської області, господарського суду Полтавської області та господарського суду Сумської області з обговорення окремих питань застосування Господарського процесуального кодексу України  та Закону України "Про судовий збір".

Так, суддя, секретар другої судової палати Вищого господарського суду України Тетяна Дроботова відповіла на питання суддів щодо застосування Закону України "Про судовий збір" (зі змінами та доповненнями, внесеними згідно із Законом України від 22.05.2015 № 484-VIII). Окрему увагу при обговоренні даного питання було приділено доведенню до відома суддів роз'яснень з відповідного питання, викладених у постанові пленуму Вищого господарського суду України  від 16.12.2015 № 2 "Про внесення змін і доповнень до деяких постанов пленуму Вищого господарського суду України", якою внесено зміни до низки постанов пленуму саме з огляду на останні зміни, внесені...

Детальніше »
Розділ "Судова практика" та підрозділ "Пленум ВГСУ" веб-сайту Вищого господарського суду України поповнено новими постановами пленуму 22.12.2015

16 грудня 2015 року на черговому засіданні пленуму Вищого господарського суду України прийнято такі постанови: № 1 "Про деякі питання практики вирішення спорів, що виникають з корпоративних відносин (перше читання)", № 2 "Про внесення змін і доповнень до деяких постанов пленуму Вищого господарського суду України" та № 3 "Про узагальнення судової практики вирішення спорів, що виникають у сфері надання послуг з електропостачання".

“Найпершою та найважливішою гарантією забезпечення якісного і справедливого судового захисту прав людини є професійність та висока кваліфікація суддів,” - Богдан Львов 21.12.2015

18 грудня 2015 року в місті Києві відбулася третя міжнародна науково-практична конференція “Національні стандарти суддівської освіти: гарантування захисту прав людини”, приурочена до 5-ї річниці створення Національної школи суддів України (далі - НШСУ).

Захід організований НШСУ спільно з Координатором проектів ОБСЄ в Україні, за фінансової підтримки уряду Канади в рамках проекту “Гарантування дотримання прав людини при здійсненні правосуддя” за участі спільного проекту ЄС-РЄ “Посилення імплементації стандартів Ради Європи з прав людини в Україні”.

Основною метою конференції був обмін думками та досвідом щодо кращих світових практик суддівської освіти і перспективних напрямів вдосконалення кваліфікаційної спроможності суддівського корпусу для забезпечення гарантій захисту прав людини у суді.

Участь в заході взяли очільники найвищих судових інституцій України, судді всіх юрисдикцій та Європейського суду з прав людини, українські та міжнародні експерти, науковці, представники міжнародних та неурядових організацій. 

...

Детальніше »
Колектив Вищого господарського суду України продовжив традицію привітання дітлахів зі святом Святого Миколая 18.12.2015

Напередодні дня Святого Миколая працівники Вищого господарського суду України відвідали своїх підшефних – Київський міський будинок дитини ім. М.Городецького, що знаходиться у смт. Ворзель Київської області.

З нагоди свята малеча отримала солодощі та інші подарунки. Натомість маленькі вихованці підготували зворушливий святковий концерт.

Колектив Вищого господарського суду України щиро прагне, щоб кожна дитина, незважаючи на жодні економічні потрясіння, відчувала турботу та любов.

Довідка: Київський міський будинок дитини ім. М.Городецького є спеціалізованим закладом медико-соціальної реабілітації для надання медичної допомоги дітям-сиротам, які залишились без піклування батьків, з органічним ураженням центральної нервової системи, в тому числі дитячим церебральним паралічем, з порушенням психіки. Заклад функціонує з 1933 року.

 

У ВГСУ відбулася зустріч з делегацією Міністерства юстиції Естонської Республіки 18.12.2015

17 грудня 2015 року у Вищому господарському суді України (далі – ВГСУ) відбулася зустріч керівництва суду з делегацією Міністерства юстиції Естонської Республіки.

ВГСУ відвідали Міністр юстиції Естонської Республіки Урмас Рейнсалу, Надзвичайний та Повноважний Посол Естонської Республіки в Україні Сулев Канніке, Радник Міністерства юстиції Естонської Республіки Марія Суурна та Перший секретар Посольства Естонської Республіки в Україні Роман Винарчук.

На заході були також присутні представники Міністерства юстиції України – директор Департаменту з питань судової роботи та банкрутства Міністерства юстиції України Олександр Олійник та представник протоколу Міністерства юстиції України Анна Малдрик.

Від ВГСУ у зустрічі взяли участь Голова суду Богдан Львов, заступник Голови Геннадій Кравчук, керівник апарату Наталія Пляс та начальник відділу міжнародно-правового співробітництва та зв’язків зі ЗМІ Максим Нарольський.

В ході зустрічі естонських гостей ознайомили з системою господарських судів України та кроками її реформування, обговорили питання...

Детальніше »