Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 14 грудня 2017 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
Відбулося чергове засідання пленуму Вищого господарського суду України 16.12.2015

16 грудня 2015 року відбулося чергове засідання пленуму Вищого господарського суду України (далі — Пленум), в роботі якого взяли участь заступник Голови Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Станіслав Кравченко, начальник Департаменту підтримання державного обвинувачення та представництва інтересів громадянина або держави в судах Сергій Тимченко, проректор по забезпеченню організаційної діяльності Національної школи суддів України Володимир Мазурок, представники юридичних та банківських установ.

Секретар першої судової палати ВГСУ Валерій Картере презентував присутнім проект постанови Пленуму “Про деякі питання практики вирішення спорів, що виникають з корпоративних відносин”, яка була прийнята в першому читанні. Повторний розгляд планується на найближчому засіданні Пленуму ВГСУ після її доопрацювання.

Крім того, Пленум вніс зміни і доповнення до деяких постанов Пленуму ВГСУ, зокрема, що стосуються сплати судового збору, а також затвердив  узагальнення судової практики вирішення спорів, що...

Детальніше »
“Прозорість є найбільш дієвим кроком до забезпечення справедливого судочинства”, - Богдан Львов 15.12.2015

14 грудня 2015 року у Верховному Суді України відбувся міжнародний форум правосуддя “Судова реформа: підвищити довіру до суду та створити стандарти правосуддя в Україні” (далі - Форум), в якому взяли участь керівництво, судді та працівники прес-служб Верховного Суду України, вищих спеціалізованих, апеляційних та місцевих судів, відомі правники, міжнародні експерти, громадські активісти та представники ЗМІ.

Також на захід були запрошені переможці конкурсу “Репортер відкритого суду” проекту “Відкритий Суд”, в ході якого громадські активісти з усіх областей України проводили моніторинг судових засідань у судах різних рівнів та юрисдикцій. Найрезонансніші відеозаписи, де висвітлювалися як позитивні, так і проблемні моменти під час судових засідань, було продемонстровано учасникам заходу.

Виступаючи перед учасниками Форуму, Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов наголосив на позитивних змінах законодавства в частині правосуддя. На його думку, процес реформування вже розпочато, зокрема, запроваджено механізми очищення...

Детальніше »
Шановні колеги - судді та працівники апаратів судів! 14.12.2015

Щиро вітаю Вас із професійним святом — Днем працівників суду!

Почесна місія служіння правосуддю вимагає від нас — суддів та працівників судових органів — високого рівня знань, досвіду та виняткових особистих якостей: честі, гідності, відданості справі та наполегливості. 

З нагоди професійного свята бажаю миру, добра, успіхів у роботі, міцного здоров’я й родинного затишку!

Хай не зрадять Вас витримка та сила духу, не вичерпуються джерела наснаги та оптимізму й завжди повняться сонячним теплом та достатком Ваші оселі!

 

З повагою

Голова

Вищого господарського суду України                                                            Богдан Львов

Оголошення! 11.12.2015

Вищий господарський суд України, що знаходиться за адресою: 01016,  м. Київ, вул. Копиленка, 6, оголошує про проведення конкурсу на заміщення вакантної посади провідного спеціаліста відділу планування, фінансового забезпечення та аналізу використання бюджетних коштів управління фінансового забезпечення та бюджетного планування.

Вимоги до кандидата: вища освіта (спеціаліст чи магістр) за напрямом підготовки у галузі бухгалтерського обліку, фінансів, стаж роботи за фахом не менше 2 років, громадянство України, володіння державною мовою.

Довідкова інформація щодо основних функціональних обов'язків, порядку проведення конкурсу, переліку питань для перевірки знання законодавства з урахуванням специфіки функціональних повноважень, умов оплати праці тощо надається за телефонами 536-05-84 (відділ кадрового забезпечення). 

Документи приймаються протягом 30 календарних днів з дня виходу публікації про оголошення конкурсу (Голос України 26.11.2015 № 223) до 25.12.2015

У ВГСУ розпочалася підготовка суддів місцевих господарських судів, призначених на посаду судді вперше 07.12.2015

7 грудня 2015 року у Вищому господарському суді України за програмою Національної школи суддів України (далі – НШСУ) розпочалася підготовка суддів місцевих господарських судів, обраних на посаду судді безстроково.

Вітальними словами захід відкрили Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов та проректор по забезпеченню організаційної діяльності Національної школи суддів України, суддя Верховного Суду України у відставці, Володимир Мазурок.

Під час навчальної програми суддівська аудиторія прослухає низку цікавих тематичних лекцій з питань господарської юрисдикції від суддів Вищого господарського суду України, провідних юристів та науковців. 

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв’язків зі ЗМІ 

Судді ВГСУ та представники Київського апеляційного округу взяли участь у тренінгу в рамках проекту Twinning "Удосконалення правової охорони та захисту прав інтелектуальної власності в Україні" 04.12.2015

1-3 грудня 2015 року в приміщенні Державного підприємства "Український інститут інтелектуальної власності" (Укрпатент) відбувся тренінг для представників судів загальної юрисдикції України в рамках проекту ЄС Twinning "Удосконалення правової охорони та захисту прав інтелектуальної власності в Україні" (далі – Проект).

У заході взяли участь судді та працівники апарату Вищого господарського суду України, а також представники Київського апеляційного округу.

З вітальною промовою виступили постійний радник Проекту Пабло Роденас та Голова Апеляційного Господарського суду міста Мадрид Анхель Гальго.

Відкриваючи тренінг, Пабло Роденас зазначив, що основною метою семінарів і тренінгів проекту Twinning продовжує залишатися надання українським фахівцям необхідної інформації про законодавство ЄС у сфері ІВ та забезпечення активного обміну досвідом. 

У вступній промові Анхель Гальго підкреслив, що високий рівень роботи фахівців судової гілки влади відіграє дуже велику роль в успішній реалізації реформ та системної адаптації законодавства для забезпечення захисту...

Детальніше »
Судді Вищого господарського суду України взяли участь у спільному засіданні Комітету з процесуального права і Комітету з корпоративного права та фондового ринку Асоціації правників України 02.12.2015

01 грудня 2015 року відбулося спільне засідання Комітету з процесуального права та Комітету з корпоративного права та фондового ринку Асоціації правників України, в якому прийняли участь судді ВГСУ, провідні юристи, науковці у сфері корпоративних правовідносин, а також представники органів виконавчої влади.

Учасникам Засідання було запропоновано до обговорення такі питання: розмежування корпоративних та інших видів спорів; порушене корпоративне право учасника: поняття та можливості захисту; правова природа рішення загальних зборів: особливості визнання його недійсним; особливості вирішення спорів, пов’язаних з набуттям, передачею та припиненням корпоративних прав; установчі документи господарських товариств: специфіка оскарження.

Суддя, секретар пленуму Лариса Рогач, суддя, секретар першої судової палати Валерій Картере та головний спеціаліст відділу забезпечення роботи секретаря першої судової палати Олеся Лукомська висвітлили найбільш дискусійні положення проекту постанови пленуму "Про деякі питання практики вирішення спорів, що виникають з корпоративних...

Детальніше »
Звіт щодо розгляду Вищим господарським судом України звернень і запитів на інформацію за листопад 2015 року 01.12.2015

У листопаді 2015 року до Вищого господарського суду України надійшло від фізичних та юридичних осіб 67 звернень і 5741 запитів на інформацію, зокрема:

67 письмових звернень стосовно надходження та реєстрації касаційних скарг, розгляду касаційних скарг, надання копій судових рішень, виконання судових доручень, порядку повернення судового збору, розміщення оголошень про проведення аукціону тощо;

15 письмових запитів на інформацію щодо розгляду касаційних скарг;

5726 усних запитів щодо розгляду касаційних скарг Вищим господарським судом України, надання інформації про місцезнаходження, керівництво, розклад роботи Вищого господарського суду України, платіжні реквізити для перерахування судового збору тощо.

На всі запити і звернення, що надійшли до суду, надано відповіді згідно із Законами України "Про доступ до публічної інформації", "Про інформацію", "Про захист персональних даних", "Про звернення громадян", "Про доступ до судових рішень" та іншими нормативно-правовими актами.

Голова ВГСУ Богдан Львов взяв участь у засіданні парламентсько-громадської платформи, присвяченої конституційній реформі в частині правосуддя 30.11.2015

27 листопада 2015 року Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов взяв участь у засіданні парламентсько-громадської платформи “Конституційна реформа в частині правосуддя: попутні вітри і підводні камені”, що реалізується за ініціативи Координатора проектів ОБСЄ в Україні спільно з Адміністрацією Президента України в особі Національної Ради реформ та іншими зацікавленими державними органами і міжнародними організаціями.

Метою діяльності парламентсько-громадської платформи є підтримка широкого національного діалогу в контексті процесу реформ, напрямки якого були визначені Президентом України у Стратегії сталого розвитку “Україна – 2020”, схваленій Указом Президента України від 12 січня 2015 року № 5/2015.

В засіданні Платформи взяли участь Координатор проектів ОБСЄ в Україні, Посол Вайдотас Верба, заступник голови Консультативної місії ЄС Юг Фанту, керівник Головного департаменту правової політики Адміністрації Президента України Костянтин Красовський, Голова Верховного Суду України Ярослав Романюк, Голова Вищого спеціалізованого...

Детальніше »
Вищим господарським судом України надано методичну допомогу господарським судам Львівського апеляційного округу з питань застосування законодавства про банкрутство 30.11.2015

На виконання плану роботи Вищого господарського суду України на 2015 рік робоча група ВГСУ у складі керівника робочої групи, секретаря третьої судової палати, судді Ірини Панової, суддів Володимира Поліщука, Олени Білошкап, Бориса Полякова та Ніни Ткаченко з 23 по 27 листопада поточного року надавала методичну допомогу господарським судам Львівського апеляційного округу з питань застосування законодавства про банкрутство.

Робочою групою вивчено стан здійснення правосуддя, додержання норм чинного законодавства під час розгляду справ про банкрутство, а також стан організаційної роботи з дотримання норм процесуального законодавства під час розгляду справ зазначеної категорії.

26 листопада 2015 року за результатами надання методичної допомоги у Львівському апеляційному господарському суді відбулася підсумкова нарада. 

Учасники  заходу обговорили результати надання методичної допомоги та проблемні питання, що виникають у практиці застосування Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у редакції Закону України...

Детальніше »