Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 12 грудня 2017 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
З нагоди проводів у відставку суддів у ВГСУ відбулися урочисті збори 26.11.2015

26 листопада 2015 року відбулися урочисті збори колективу Вищого господарського суду України з нагоди проводів у відставку суддів ВГСУ (згідно постанови Верховної Ради України від 12.11.2015 № 788-VIII "Про звільнення суддів").

У вітальній промові Голова ВГСУ Богдан Львов подякував колегам за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у становлення та розвиток системи господарських судів України.

У свою чергу винуватці свята згадали свій довгий трудовий шлях на ниві вітчизняного судочинства, подякували колегам-суддям і працівникам апарату та побажали натхнення, подальших успіхів і процвітання господарській юрисдикції.

Наказом ВГСУ судді у відставці нагороджені:

відзнакою "Ветеран господарського суду України": 

Галина Жаботина, Микола Кузьменко, Валентина Палій;

нагрудним знаком "За служіння Закону": 

Ольга Глос, Володимир Дерепа, Надія Капацин, Микола Остапенко, Валентина Цвігун, Віктор Шаргало;

Знаком ВГСУ "За сумлінну працю": 

Петро Міщенко, Володимир Харченко, Олександр Кот.

 

Відділ міжнародно-правового...

Детальніше »
Заступник Голови Вищого господарського суду України Геннадій Кравчук взяв участь у III Міжнародних арбітражних читаннях пам'яті академіка І.Г. Побірченка 26.11.2015

Нещодавно в приміщенні Торгово-промислової палати України Міжнародний комерційний арбітражний суд і Морська арбітражна комісія при Торгово-промисловій палаті України за сприяння Комісії Організації Об'єднаних Націй з права міжнародної торгівлі (ЮНСІТРАЛ) провели чергові III Міжнародні арбітражні читання пам'яті академіка І.Г. Побірченка присвячені темі: Застосоване право в міжнародному комерційному арбітражі. Практика застосування Віденської конвенції про договори міжнародної купівлі-продажу товарів.

Відкрив захід Голова Міжнародного комерційного арбітражного суду та Морської арбітражної комісії при Торгово-промисловій палаті України Микола Селівон. Також з вітальним словом виступили заступник Глави Адміністрації Президента України Олексій Філатов та перший заступник міністра економічного розвитку Юлія Ковалів, президент Торгово-промислової палати України Геннадій Чижиков та представник ЮНСІТРАЛ Сіріл Емері.

Зі спеціальною доповіддю на тему: "Вдосконалення національного законодавства у сфері міжнародного комерційного арбітражу і третейського розгляду...

Детальніше »
ХІІІ з’їздом суддів України сформовано новий склад Ради суддів України 25.11.2015

24 листопада 2015 року відбулося продовження ХІІІ з'їзду суддів України, в роботі якого взяли участь Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов, заступник Голови ВГСУ Сергій Могил, делегати від ВГСУ Борис Грек, Наталія Дунаєвська, Лілія Катеринчук, Анатолій Полянський, Микола Черкащенко та делегати від апеляційних і місцевих господарських судів.

Питанням порядку денного з'їзду було голосування про дообрання членів Ради суддів України (далі - РСУ). 

Таким чином, шляхом таємного голосування обрано новий склад РСУ у складі 33 осіб, а саме:

Григорій Алейніков - Апеляційний суд Запорізької області.

Денис Масенко - Апеляційний суд міста Києва

Ігор Бахаєв - Мелітопольський міськрайсуд Запорізької області

Володимир Гуревський - Малиновський райсуд міста Одеси

Мар'ян Головчак - Рівненський міський суд Рівненської області

Валентина Сімоненко - Верховний Суд України

Тетяна Чумаченко - Вищий адміністративний суд України

Микола Черкащенко - Вищий господарський суд України

Вячеслав Наставний - Вищий спеціалізований суд України...

Детальніше »
Судді ВГСУ взяли участь в обговоренні національних механізмів виконання рішень Європейського суду з прав людини 23.11.2015

23 листопада 2015 року відбувся міжнародний семінар “Відновлення судового провадження як один з національних механізмів виконання рішень Європейського суду з прав людини”, організований спільно Верховним Судом України, Урядовим уповноваженим у справах ЄСПЛ, проектом Ради Європи “Підтримка реформи системи суддівської відповідальності в Україні”.

У роботі заходу взяли участь представники судових інституцій України та експерти Ради Європи. Зокрема, Вищий господарський суд України представляли заступник Голови ВГСУ Сергій Могил, суддя, секретар другої судової палати Тетяна Дроботова та суддя другої судової палати Світлана Бакуліна.

Учасники семінару обговорили національні механізми виконання рішень ЄСПЛ проти України, зокрема, щодо вжиття додаткових заходів індивідуального характеру шляхом повторного розгляду справи судом, включаючи відновлення провадження у справі; узгодили процеси взаємодії в рамках відповідних процедур між Верховним Судом України, вищими спеціалізованими судами та Урядовим уповноваженим у справах ЄСПЛ; поінформували представників...

Детальніше »
Вітання Голови Вищого господарського суду України Богдана Львова з нагоди 93-ї річниці з дня утворення арбітражно-судової системи в Україні 20.11.2015

Шановні судді та працівники апаратів господарських судів!

21 листопада 2015 року виповнюється 93 роки з дня утворення арбітражно-судової системи в Україні. В цей день у 1922 році було прийнято Постанову Ради народних комісарів УСРР про затвердження Положення про порядок вирішення майнових спорів між державними установами та підприємствами. Відповідно до нього було створено арбітражні комісії, а саме, Вищу арбітражну комісію при Українській Економічній Раді та арбітражні комісії на місцях - при губернських Економічних Радах. 

За цей час господарські (арбітражні) суди України, як спеціалізована ланка судової влади, пройшли складний шлях становлення та утвердження, витримали перевірку часом і довели свою спроможність забезпечувати захист прав суб’єктів господарювання.

Сьогодні суди господарської юрисдикції продовжують робити значний внесок у розвиток і функціонування національної економіки та сприяють  інвестиційній привабливості нашої країни. 

В цей святковий день щиро...

Детальніше »
"Якщо не буде доброчесного ставлення до закону, жоден закон працювати не буде", - Голова ВГСУ Богдан Львов 19.11.2015

19 листопада 2015 року в Українському кризовому медіа-центрі відбулося відкрите обговорення на тему: "Конституційна реформа в частині правосуддя: що зміниться у державі після прийняття змін до Конституції", організоване Координатором проектів ОБСЄ в Україні.

В заході взяли участь Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов, суддя Верховного Суду України Олександр Волков, засновник Української правничої фундації, член-кореспондент Національної академії правових наук України Сергій Головатий, ректор Національної школи суддів України Микола Оніщук, координатор проекту "Підтримка відкритого, демократичного процесу реформ в Україні" організації "Democracy Reporting International" Андрій Козлов, відомі експерти та представники ЗМІ. Модератором виступила адвокат і правозахисник Лариса Денисенко.

У своєму виступі Голова Вищого господарського суду України, член Конституційної комісії Богдан Львов зазначив, що судова реформа не обмежується лише внесенням змін до Конституції України. Крім того, ці зміни мають виключно стратегічний характер і покликані визначити...

Детальніше »
Голова ВГСУ Богдан Львов взяв участь у «круглому столі» щодо судової експертизи в сфері інтелектуальної власності 16.11.2015

Нещодавно відбувся  «круглий стіл», організований  Комітетом з інтелектуальної власності АПУ «Судова експертиза в сфері інтелектуальної власності». 

У заході взяли участь Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов, заступник начальника Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру Міністерства внутрішніх справ України Костянтин Ковальов, старший судовий експерт лабораторії автотехнічних, товарознавчих та спеціальних видів дослідження Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України Альона Андрєєва, старший судовий експерт лабораторії права промислової власності Науково-дослідного центру судової експертизи з питань інтелектуальної власності Міністерства юстиції України Андрій Атаманчук, заступник директора з експертної роботи Науково-дослідного інституту інтелектуальної власності Академії правових наук України Олександр Дорошенко, фахівець Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру Міністерства внутрішніх справ України Людмила Черненко,...

Детальніше »
Відбувся ХІІІ з’їзд суддів України 16.11.2015

12-13 листопада 2015 року за участю 385 делегатів відбувся черговий ХІІІ з’їзд суддів України - найвищий орган суддівського самоврядування, в роботі якого взяли участь Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов, заступники Голови ВГСУ Сергій Могил та Геннадій Кравчук, делегати від ВГСУ Борис Грек, Наталія Дунаєвська, Лілія Катеринчук, Анатолій Полянський, Микола Черкащенко та делегати від апеляційних і місцевих господарських судів.

З доповіддю щодо здійснення функцій судової влади України в умовах судової реформи виступив Голова Верховного Суду України Ярослав Романюк.

Крім того, делегати з’їзду заслухали звіт Голови Ради суддів України Валентини Симоненко про виконання завдань органів суддівського самоврядування, інформацію Голови Вищої кваліфікаційної комісії судді України Сергія Козьякова, Голови Вищої ради юстиції Ігоря Бенедисюка та Голови Державної судової адміністрації України Зеновія Холоднюка щодо діяльності очолюваних ними органів.

На заході також виступили делегати, представники суддівської спільноти та громадськості.

Згідно...

Детальніше »
19 листопада 2015 року в м. Ужгороді відбудеться круглий стіл з обговорення питань застосування земельного та господарсько-процесуального законодавства 12.11.2015

19 листопада поточного року Вищим господарським судом України спільно з Львівським апеляційним господарським судом та Господарським судом Закарпатської області буде проведено засідання круглого столу, під час якого планується обговорити  питання щодо:

- правового регулювання земельних відносин;

- колізій нормативно-правових актів земельного законодавства та їх впливу на ефективність земельно-правового законодавства;

- підвідомчості земельних спорів;

- застосування позовної давності у спорах про порушення земельного законодавства за позовами прокурорів в інтересах держави;

- вирішення спорів, пов’язаних з визначенням орендної плати в договорах оренди землі та її стягненням;

- вирішення спорів про визнання незаконними рішень органів державної влади та місцевого самоврядування з питань передачі земельних ділянок у власність чи надання їх у користування;

- вирішення спорів про припинення права власності на земельні ділянки;

- правового регулювання сервітутів;

- реєстрації...

Детальніше »
УВАГА! АНОНС! Вийшов друком "Вісник господарського судочинства" № 3 за 2015 рік 06.11.2015

Вийшов друком черговий випуск "Вісника господарського судочинства" № 3 за 2015 рік.

Часопис зацікавить доповіддю Голови Вищого господарського суду України Богдана Львова на пленумі ВГСУ, а також постановами пленуму:

Постанова пленуму Вищого господарського суду України від 09.07.2015 № 1 "Про підсумки роботи господарських судів України у першому півріччі 2015 року";

Постанова пленуму Вищого господарського суду України від 09.07.2015 № 2 "Про хід виконання постанови пленуму Вищого господарського суду України від 05.03.2015 №1 "Про підсумки роботи господарських судів України в 2014 році та завдання на 2015 рік";

Постанова пленуму Вищого господарського суду України від 09.07.2015 № 3 "Про внесення змін до персонального складу НКР при Вищому господарському суду України та постанови пленуму Вищого господарського суду України від 10.07.2014 №4".

Постанова пленуму Вищого господарського суду України від 09.07.2015 № 4 "Про визнання такою, що втратила чинність постанова пленуму Вищого господарського суду України від 11.10.2010 №2";

Постанова пленуму Вищого господарського суду України від 09.07.2015 №...

Детальніше »