Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 12 грудня 2017 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
У Вищому господарському суді України обрано суддів-спікерів 03.11.2015

Рішенням зборів суддів Вищого господарського суду України від 02 листопада 2015 року № 1 обрано суддів-спікерів у ВГСУ:

- Євсікова Олексія Олександровича – суддю, заступника секретаря першої судової палати ВГСУ;

- Рогач Ларису Іванівну – суддю, секретаря Пленуму ВГСУ;

- Поліщука Володимира Юзефовича – суддю ВГСУ.

Відділ міжнародно-правового співробітництва

та зв'язків зі ЗМІ

Представники Вищого господарського суду України взяли участь у ІХ щорічному форумі з корпоративного права 03.11.2015

30.10.2015 відбувся ІХ щорічний форум з корпоративного права. Програма заходу складалася із чотирьох секцій, присвячених правовому регулюванню діяльності господарських товариств та судовій практиці з вирішення корпоративних спорів. Крім того, значну увагу було присвячено нещодавнім та перспективним змінам до законодавства, яке регулює відповідні правовідносини.

Учасниками Форуму стали провідні юристи, науковці у сфері корпоративних правовідносин, а також представники органів законодавчої, виконавчої та судової влади.

Від Вищого господарського суду України участь у Форумі взяли представники першої судової палати, за якою закріплено, зокрема, спеціалізацію з розгляду корпоративних справ, а саме: секретар першої судової палати, суддя Валерій Картере, заступник секретаря першої судової палати, суддя Олексій Євсіков, суддя Світлана Шевчук, начальник відділу забезпечення роботи секретаря першої судової палати Юлія Лукошкіна, головний спеціаліст Олеся Лукомська та головний консультант Інна Криштак.

Судді Валерій Картере та Олексій Євсіков, а також головний спеціаліст...

Детальніше »
У місті Миргороді відбувся науково-практичний семінар "Особливості ведення залізницями претензійно-позовної роботи з питань, що пов'язані з перевезенням вантажів залізничним транспортом" 03.11.2015

28-30 жовтня 2015 року у місті Миргороді відбувся науково-практичний семінар "Особливості ведення залізницями претензійно-позовної роботи з питань, що пов'язані з перевезенням вантажів залізничним транспортом", організований Державною адміністрацією залізничного транспорту.

Від Вищого господарського суду України у заході взяла участь суддя другої судової палати Тетяна Данилова, яка є фахівцем з розгляду спорів зазначеної категорії.

У заході також взяли участь заступник голови господарського суду Дніпропетровської області Олег Васильєв, заступник голови господарського суду Харківської області Олексій Бринцев, судді Дніпропетровського апеляційного господарського суду Володимир Прудніков, Львівського апеляційного господарського суду Леся Данко, господарського суду міста Києва Ольга Ярмак, господарського суду Харківської області Тетяна Суярко; директор з реформування майнової та правової політики "Укрзалізниці" Євген Кравцов, начальник правового департаменту ПАТ "Укрзалізниця"  Поліна Андрієнко, заступник начальника правового департаменту ПАТ "Укрзалізниця"...

Детальніше »
Секретар першої судової палати Валерій Картере взяв участь в обговоренні актуальних питань практики застосування Закону України "Про третейські суди" 02.11.2015

У приміщенні Київського регіонального центру Національної академії правових наук України 30 жовтня 2015 року відбулося засідання круглого столу на тему: "Актуальні питання практики застосування Закону України "Про третейські суди".

У роботі круглого столу взяли участь Голова третейської палати України, голови третейських судів, представники Міжнародного комерційного арбітражного суду при Торгово-промисловій палаті України, Вищого господарського суду України, Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних, апеляційних судів, юристи, адвокати та ін. 

Предметом обговорення на засіданні круглого столу стали процесуальні аспекти третейського розгляду, практика скасування рішень третейських судів, проблематика розгляду судами заяв про виконання рішень та визначення механізмів досягнення єдності судової практики із зазначених питань тощо. 

Учасники круглого столу особливу увагу приділили обговоренню постанови Верховного Суду України від 02.09.2015 у справі №6-856цс15, якою визначено, що спори щодо захисту прав споживачів, у тому числі...

Детальніше »
У ВГСУ розпочалася підготовка суддів апеляційних господарських судів 02.11.2015

2 листопада 2015 року у Вищому господарському суді України за програмою Національної школи суддів України (далі – НШСУ) розпочалася підготовка суддів апеляційних господарських судів.

Захід відкрили Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов та проректор по забезпеченню організаційної діяльності НШСУ Володимир Мазурок.

Під час навчальної програми суддівська аудиторія прослухає низку цікавих тематичних лекцій з питань господарської юрисдикції від суддів Вищого господарського суду України, провідних юристів та науковців. 

Довідково: Програма підготовки суддів апеляційних господарських судів триватиме з 2 до 6 листопада 2015 року. 

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв’язків зі ЗМІ

Звіт щодо розгляду Вищим господарським судом України звернень і запитів на інформацію за жовтень 2015 року 02.11.2015

У жовтні 2015 року до Вищого господарського суду України надійшло від фізичних та юридичних осіб 95 звернень і 5896 запитів на інформацію, зокрема:

- 95 письмових звернень стосовно надходження та реєстрації касаційних скарг, розгляду касаційних скарг, надання копій судових рішень, виконання судових доручень, порядку повернення судового збору, розміщення оголошень про проведення аукціону тощо;

- 34 письмових запити на інформацію щодо розгляду касаційних скарг;

- 5862 усних запити щодо розгляду касаційних скарг Вищим господарським судом України, надання інформації про місцезнаходження, керівництво, розклад роботи Вищого господарського суду України, платіжні реквізити для перерахування судового збору тощо.

На всі запити і звернення, що надійшли до суду, надано відповіді згідно із Законами України "Про доступ до публічної інформації", "Про інформацію", "Про захист персональних даних", "Про звернення громадян", "Про доступ до судових рішень" та іншими нормативно-правовими актами.

ПОВІДОМЛЕННЯ 29.10.2015

Сьогодні 30.10.2015 Конституційна комісія схвалила Пропозиції Робочої групи з питань правосуддя та суміжних правових інститутів до проекту Закону України "Про внесення змін до Конституції України" (щодо розділу "Правосуддя" Конституції України), які буде передано на розгляд Президенту України.

Згідно з проектом цього Закону частиною четвертою статті 125 Конституції України прямо передбачено існування Вищих спеціалізованих судів.

Не знайшла підтримки і пропозиція про повне звільнення суддівського корпусу.

Також пунктом 19 розділу XV Перехідних положень не передбачено ані автоматичного звільнення суддів, призначених на посаду вперше, до набрання чинності Закону України "Про внесення змін до Конституції України", ані проходження ними конкурсу на загальних підставах разом із кандидатами, які не працювали на посаді судді раніше.

 

Член Конституційної комісії,

Голова Вищого господарського суду України                                                                                ...

Детальніше »
“Поглиблення спеціалізації — ефективний інструмент підвищення якості правосуддя”, - Голова ВГСУ Богдан Львов 27.10.2015

27 жовтня 2015 року відбувся круглий стіл “Патентний суд: за та проти”, організований Комітетом Асоціації правників України з інтелектуальної власності.

У заході взяли участь Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов, суддя Господарського суду міста Києва Оксана Марченко, суддя Солом'янського районного суду міста Києва Олена Букіна, начальник відділу організації захисту прав і розгляду заперечень ДП “Український інститут інтелектуальної власності” Микола Потоцький, експерти в галузі захисту прав інтелектуальної власності, практикуючі юристи та науковці.

На круглому столі обговорювалось питання доцільності створення спеціалізованого суду, який би займався розглядом справ, пов’язаних із захистом прав на об’єкти інтелектуальної власності; зарубіжний досвід створення системи органів патентної юрисдикції та реалії України: патентний суд чи судова спеціалізація.

Як зазначали спікери, про необхідність створення патентного суду в нашій країні почали говорити ще на початку 90-х років і цей процес є невідворотнім,...

Детальніше »
За підсумками робочого візиту керівництва Вищого господарського суду України до господарських судів Львівського апеляційного округу 26.10.2015

19-23 жовтня 2015 року відбувся робочий візит керівництва Вищого господарського суду України до господарських судів Львівського апеляційного округу: Тернопільської, Івано-Франківської, Чернівецької, Закарпатської та Львівської областей.

В ході візиту Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов та заступник Голови ВГСУ Геннадій Кравчук провели низку зустрічей з колективами судів, на яких обговорили найважливіші аспекти судової та конституційної реформи, зокрема: щодо змін в судовій системі; питання організації роботи судів та якості відправлення правосуддя; шляхи покращення комунікації судів зі ЗМІ та громадськістю з метою підвищення іміджу судової влади і відновлення рівня довіри до неї; проблеми матеріального забезпечення судів тощо.

Крім того, 23 жовтня 2015 року у Львівському апеляційному господарському суді відбулась зустріч керівництва ВГСУ та голови Львівського апеляційного господарського суду Бориса Плотніцького, заступника голови Львівського апеляційного господарського суду Тетяни Костів і голови господарського суду Львівської...

Детальніше »
Вищим господарським судом України надано методичну допомогу господарському суду Дніпропетровської області з питань вирішення спорів, пов’язаних із застосуванням банківського та корпоративного законодавства 23.10.2015

З 19 по 23 жовтня 2015 року з метою надання методичної допомоги у Господарському суді Дніпропетровської області перебувала робоча група Вищого господарського суду України у складі: секретаря першої судової палати, судді Валерія Картере, начальника управління забезпечення роботи першої судової палати Дмитра Умрихіна та головного спеціаліста відділу забезпечення роботи секретаря судової палати Олесі Лукомської.

Захід відбувся на виконання пункту 3.17 розділу ІІІ плану роботи Вищого господарського суду України на 2015 рік.

Робочою групою вивчено стан здійснення правосуддя, додержання норм чинного законодавства під час розгляду справ зі спорів, пов’язаних із застосуванням банківського та корпоративного законодавства, а також стан організаційної роботи з дотримання вимог процесуального законодавства під час розгляду спорів зазначених категорій.

За підсумками надання методичної допомоги Господарському суду Дніпропетровської області 22 жовтня 2015 року проведено круглий стіл. Засідання круглого столу відбулося на базі Дніпропетровського апеляційного господарського...

Детальніше »