Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 12 грудня 2017 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
Голова ВГСУ Богдан Львов виступив на засіданні Президії Національної академії наук України 12.10.2017

11 жовтня 2017 року на запрошення керівництва Національної академії наук України Голова ВГСУ Богдан Львов взяв участь у засіданні Президії НАН України та в обговоренні доповіді директора Інституту економіко-правових досліджень НАН України, члена-кореспондента НАПрН України Володимира Устименка на тему: "Економіко-правові ризики та можливості реалізації Угоди про асоціацію з ЄС".

У своєму виступі Голова ВГСУ Богдан Львов нагадав, що питання судової реформи сьогодні є таким же актуальним, як і 500 років тому, тобто супроводжує весь розвиток людства. Одним із суттєвих кроків нинішньої судової реформи він назвав створення Верховного Суду та прийняття 03.10.2017 парламентом Закону України "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів". За словами очільника ВГСУ, робота над проектами цих процесуальних кодексів здійснювалась понад півтора року у доволі складних суспільно-політичних і соціально-економічних умовах із залученням всіх зацікавлених...

Детальніше »
У Вищому господарському суді України відбулася оглядова екскурсія для студентів 12.10.2017

12 жовтня 2017 року у Вищому господарському суді України відбулася оглядова екскурсія для студентів Івано-Франківського юридичного інституту та коледжу Національного університету "Одеська юридична академія".

Студенти відвідали музей історії господарських судів України, де оглядаючи архівні документи та сотні різних експонатів у виставкових вітринах, ознайомилися з історією створення та розвитку системи господарських (арбітражних) судів, дізналися про вагомий внесок у її  становлення видатних особистостей – головних державних арбітрів Красноступа І.Я., Корчака І.І., Матвєєва Ю.Г., голів Вищого господарського суду України Притики Д.М., Демченка С.Ф., Львова Б.Ю., державних арбітрів та суддів у відставці.

Відвідувачі  переглянули матеріали, які відображають міжнародні зв'язки Вищого господарського суду України та господарських судів України, їх роботу по організації та проведенню конференцій, семінарів, круглих столів з метою підвищення професійного рівня суддів та забезпечення єдності судової практики.     

Студенти розглядали світлини та сувеніри,...

Детальніше »
Голова ВГСУ Богдан Львов привітав колектив з Днем юриста 06.10.2017

У ВГСУ відбулися урочисті збори з нагоди Дня юриста, на яких Голова ВГСУ Богдан Львов привітав колектив та побажав наснаги, нових звершень, міцного здоров'я та сімейного благополуччя.

З нагоди відзначення Дня юриста, враховуючи сумлінну і бездоганну працю, досягнення в професійній діяльності, значний внесок у справу забезпечення діяльності господарських судів України нагрудним знаком "За служіння закону" нагороджені судді ВГСУ у відставці Сергій Бондар, Ігор Васищак, Любов Жукова та Світлана Самусенко.

Судді ВГСУ у відставці Євгенії Борденюк вручено нагороду згідно з Указом Президента України про присвоєння почесного звання "Заслужений юрист України".

Крім того, Грамотами ВГСУ та Подяками Голови ВГСУ відзначені працівники апарату ВГСУ.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва

та зв'язків зі ЗМІ

Привітання Голови Вищого господарського суду України Богдана Львова з Днем юриста 06.10.2017

Шановні колеги!

 

Прийміть найщиріші вітання з нагоди професійного свята – Дня юриста.

Обравши цей нелегкий шлях, який вимагає відданості, чесності, принциповості, неупередженості, об'єктивності, Ви присвятили своє життя служінню Закону. 

Переконаний, що Ви з честю примножуватимете славні традиції своєї професії і докладатимете всіх зусиль задля утвердження на теренах нашої Батьківщини ідеалів верховенства права та справедливості.

В цей святковий день щиро бажаю Вам мирного неба, міцного здоров'я, родинного щастя, душевної наснаги, невичерпних життєвих сил та енергії для нових звершень в ім'я процвітання України!

 

З повагою

Голова Вищого господарського суду України  Б. Львов

У розділі "Законодавство" розміщено переклад видання "Rule of Law Checklist" 05.10.2017

26 червня 2017 року відбулася публічна презентація українською мовою видання "Rule of Law Checklist", розробленого і затвердженого Венеційською Комісією на 106 пленарній сесії 11-12 березня 2016 року.

Метою "Rule of Law Checklist" є слугування інструментом оцінки стану верховенства права в окремій країні через оцінювання відповідних конституційних і законодавчих структур, законодавства та судової практики.

З огляду на масштаб та важливість вказаного видання Вищий господарський суд України для подальшого практичного використання пропонує ознайомитися з документом за посиланням

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

Оголошення! 04.10.2017

Офіційний веб-сайт Вищого господарського суду України доповнено новим розділом "Інформація про приватних виконавців".

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

Судді ВГСУ обговорили доступність та ефективність судового захисту за новим процесуальним законодавством України 03.10.2017

3 жовтня 2017 року Чернівецьке регіональне відділення Національної школи суддів України за програмою періодичного навчання суддів місцевих та апеляційних судів з метою підвищення рівня їхньої кваліфікації провело семінар на тему: "Доступність та ефективність судового захисту за зміненим процесуальним законодавством України".

До навчання залучено суддів з Дніпропетровської, Чернівецької, Львівської та Тернопільської областей, увагу яких було зосереджено на концептуальних засадах судового процесу та основних новелах господарського, адміністративного, цивільного і кримінального процесів.

Відкриваючи семінар, директор Чернівецького регіонального відділення НШСУ Анатолій Огородник привітав учасників та зауважив, що вже сьогодні є нагальна необхідність вивчати та обговорювати основні концептуальні засади нового процесуального законодавства України.

Водночас декан юридичного факультету Тернопільського національного економічного університету, к.ю.н., доцент Сергій Банах зазначив, що цей захід є дуже цікавим, як для викладачів, так і для студентів, адже в...

Детальніше »
Президент України призначив суддів до місцевих господарських судів 03.10.2017

Указом Президента України від 28 вересня 2017 року №296/2017 призначено у місцевих господарських судах на посади:

судді господарського суду Дніпропетровської області - БЄЛІК Вікторію Геннадіївну;

судді господарського суду Донецької області - ЧЕРНОВУ Оксану Володимирівну;

судді господарського суду Кіровоградської області - ПОЛІЩУК Ганну Борисівну;

суддів господарського суду Рівненської області: БЕРЕЖНЮК Віту Вячеславівну, ЦЕРКОВНУ Наталію Федорівну;

судді господарського суду Сумської області - СПИРИДОНОВУ Надію Олександрівну;

суддів господарського суду Харківської області: БУРАКОВУ Аллу Миколаївну, ЖИГАЛКІНА Івана Павловича, РИЛЬОВУ Вікторію В'ячеславівну, ШАТЕРНІКОВА Миколу Івановича;

судді господарського суду міста Києва - БАРАНОВА Дмитра Олександровича.

Про утворення Вищого суду з питань інтелектуальної власності 03.10.2017

На офіціному веб-сайті Президента України оприлюднено  Указ від 29 вересня №299/2017 "Про утворення Вищого суду з питань інтелектуальної власності", який прийнято відповідно до підпункту 6 пункту 161 і розділу XV "Перехідні положення" Конституції України, статті 19, пунктів 15, 40 розділу XII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про судоустрій і статус суддів".

30 вересня 2017 року Державною судовою адміністрацією України затверджено наказ №929 "Про визначення кількості суддів у Вищому суді з питань інтелектуальної власності", яким визначено кількість суддів у Вищому суді з питань інтелектуальної власності  - 21 посаду. Наказ Державної судової адміністрації України видано після погодження Вищою радою правосуддя кількості суддів (рішення ВРП від 30.09.2017 № 3065/0/15-17).

Судді ВГСУ взяли участь у роботі VІ Судового форуму АПУ 02.10.2017

28-29 вересня 2017 року відбувся один із наймасштабніших та найпливовіших заходів року на юридичному ринку країни - VІ Судовий форум (далі – Форум) Асоціації правників України. 

У заході взяли участь заступник Глави Адміністрації Президента України Олексій Філатов, Голова Вищої ради правосуддя Ігор Бенедисюк, Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Сергій Козьяков, голова комітету АПУ з процесуального права, керуючий партнер LCF Анна Огренчук, Голова департаменту з питань правосуддя та правового співробітництва Генерального директорату з прав людини і верховенства права Ради Європи Ханне Юнкер, ректор Національної школи суддів України Микола Оніщук, керівник групи експертів Проекту ЄС “Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні” Довідас Віткаускас, члени Вищої ради правосуддя, судді вищих спеціалізованих судів, судді апеляційних і місцевих господарських судів, провідні юристи та науковці.

Від Вищого господарського суду України у заході взяли участь Голова ВГСУ Богдан Львов, судді ВГСУ Лариса Рогач, Тетяна Дроботова, Інна Алєєва, Віталій...

Детальніше »