Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 12 грудня 2017 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
У місті Дніпропетровську відбувся навчальний семінар "Досудове врегулювання спорів за допомогою судді" 23.10.2015

20-21 жовтня 2015 року у Дніпропетровську відбувся навчальний семінар "Досудове врегулювання спорів за допомогою судді", організований в рамках реалізації компоненту ІІІ "Досудове врегулювання спорів за допомогою судді" українсько-канадського Проекту "Освіта суддів для економічного розвитку" (далі – Проект).

Мета заходу – обговорення результатів впровадження дворічної процедури досудового врегулювання спорів у 4-х пілотних судах: Івано-Франківському міському суді, Івано-Франківському окружному адміністративному суді, Малиновському районному суді міста Одеси, Одеському окружному адміністративному суді; ознайомлення суддів загальних та адміністративних судів Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Кіровоградської, Полтавської, Харківської областей з розвитком механізмів зазначеної процедури, перевагами і ключовими факторами, які необхідно враховувати в процесі таких засідань та набуття суддями практичних навиків проведення процедури досудового врегулювання.

Із вітальним словом виступили начальник відділу міжнародних програм Офісу Уповноваженого...

Детальніше »
Голова ВГСУ Богдан Львов взяв участь в обговоренні актуальних питань захисту прав ІВ в контексті Угоди про асоціацію та підвідомчості справ про захист прав ІВ 19.10.2015

15 жовтня 2015 року відбувся круглий стіл "Актуальні питання захисту прав інтелектуальної власності в контексті Угоди про асоціацію між Україною та ЄС", організований Міністерством економічного розвитку і торгівлі України.

У заході взяли участь перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Юлія Ковалів, директор Департаменту інновацій та інтелектуальної власності Міністерства економічного розвитку і торгівлі України Олена Мініч, судді Господарського суду міста Києва Оксана Марченко та Оксана Гумега, суддя Київського апеляційного господарського суду Сергій Сотников, суддя Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Олена Кафідова, член колегії, представник Секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Сергій Семенюк, аташе з інтелектуальних прав Посольства США Дональд Таунсенд, постійний радник Проекту ЄС Twinning "Удосконалення правової охорони та захисту прав інтелектуальної власності в Україні" Пабло Роденас, представники у справах інтелектуальної власності, Міністерства юстиції України,...

Детальніше »
У Харківському апеляційному господарському суді відбувся семінар «Реформа законодавства про банкрутство: формування належної судової практики» 17.10.2015

15-16 жовтня 2015 року у Харківському апеляційному господарському суді відбувся семінар для суддів господарських судів на тему: «Реформа законодавства про банкрутство: формування належної судової практики», організований Харківським регіональним відділенням Національної школи суддів України спільно з Центром комерційного права.

В роботі заходу взяли участь судді господарських судів Донецької, Луганської, Полтавської, Сумської і Харківської областей, Донецького та Харківського апеляційних господарських судів і Вищого господарського суду України.

Вітальними словами семінар відкрили директор Центру комерційного права Валентина Данішевська, заступник голови Харківського апеляційного господарського суду Олексій Крестьянінов та директор Харківського регіонального відділення Національної школи суддів України Валентина Коржик. 

Під час семінару суддя Вищого господарського суду України Олександр Удовиченко і директор Центру комерційного права Валентина Данішевська розглянули практичні аспекти та проблемні питання застосування...

Детальніше »
Круглий стіл з обговорення проблемних питань практики застосування корпоративного законодавства 16.10.2015

15 жовтня 2015 року у приміщенні Вищого господарського суду України відбувся круглий стіл з обговорення проблемних питань практики застосування корпоративного законодавства.

Відкриваючи засідання круглого столу, Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов наголосив на тому, що залучення інвестицій в економіку України неможливе без гарантування прав акціонерів та учасників господарських товариств як основних інвесторів, у тому числі за допомогою ефективного механізму захисту їх корпоративних прав. 

Під час свого виступу заступник Голови Вищого господарського суду України Геннадій Кравчук зазначив, що корпоративні спори є однією з найбільш складних категорій справ, які розглядаються господарськими судами. Це обумовлено як широким колом питань, які можуть бути предметом спору, складом сторін (фізичні особи, які не мають достатньої правової обізнаності з питань, що можуть бути предметом позову та доказуванням), так і неоднозначним тлумаченням одних і тих самих правових норм різними судовими інстанціями, недостатнім правовим врегулюванням правовідносин,...

Детальніше »
Вітання Голови Вищого господарського суду України Богдана Львова з нагоди Дня захисника України 13.10.2015

Шановні співвітчизники!

 

Щиро вітаю Вас із Днем захисника України, який цьогоріч відзначається вперше 14 жовтня у день Покрови Пресвятої Богородиці.

Свято започатковане з метою вшанування бойового подвигу і самовідданості громадян, які присвятили своє життя служінню Українському народу, посилення суспільної уваги і турботи про захисників рідної землі, збереження та розвитку національних військових традицій і сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві. 

Захисники України – це всі небайдужі, свідомі громадяни, які своєю працею, сумлінною професійною діяльністю та волонтерською роботою забезпечують економічний, гуманітарний та інформаційний захист держави. Всі, хто вболіває за її долю, подальше майбутнє й працює на її розвиток. Саме 14 жовтня має стати виявом поваги та шани захисникам нашої держави, її суверенітету й територіальної цілісності.

В це світле свято сердечно бажаю вам миру, родинного щастя, сімейного затишку, козацького здоров’я, невичерпної енергії та наснаги у відродженні найкращих...

Детальніше »
Суддя, секретар першої судової палати ВГСУ Валерій Картере взяв участь у роботі ІІІ щорічного форуму юрисконсультів 13.10.2015

13 жовтня 2015 року газета "Юридическая практика" вже традиційно провела ІІІ щорічний форум юрисконсультів, який став майданчиком для обміну досвідом юрисконсультів, представників провідних юридичний компаній, органів державної влади та суддів вищих спеціалізованих судів.

Форум проходив у форматі кількох паралельних сесій. У засіданні першої секції "Судова практика" другої сесії з доповіддю на тему: "Корпоративні спори: тенденції судової практики" виступив суддя, секретар першої судової палати ВГСУ Валерій Картере. Він, зокрема, зупинився на загальній характеристиці корпоративних спорів, їх підвідомчості, моментах виникнення і припинення корпоративних прав, окремих аспектах реалізації корпоративних прав тощо. 

Валерій Картере також зазначив, що корпоративні спори є однією із складних категорій справ, які розглядаються господарськими судами, і до касаційної інстанції оскаржується близько 30% судових рішень цієї категорії.

На його думку, законодавство фрагментарно регулює корпоративні правовідносини, через що судова практика в корпоративних спорах не є однозначною...

Детальніше »
Шановні колеги-юристи! 07.10.2015

Прийміть найщиріші вітання з нагоди професійного свята - Дня юриста! 

У цей непростий час, який переживає наша країна, на Вас, юристів, покладена велика відповідальність відстоювати і захищати законні права та інтереси громадян України, наближаючи державу до європейських стандартів.

Ваші фахові знання, професійна майстерність, творчий підхід та інтелектуальний потенціал є запорукою реалізації демократичних реформ в країні та її впевненого поступу вперед. 

Бажаю Вам миру і злагоди, міцного здоров’я та родинного щастя, наполегливості та нових звершень на шляху утвердження верховенства Закону і Справедливості!

 

З повагою

Голова Вищого 

господарського суду України Богдан Львов

Судді ВГСУ взяли участь у IV Судовому форумі асоціації правників України 05.10.2015

1-2 жовтня 2015 року за сприяння Проекту ЄС "Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні" відбувся IV Судовий форум Асоціації правників України (далі – Форум).

Вищий господарський суд України на Форумі представляли Голова ВГСУ Богдан Львов, заступник Голови ВГСУ Геннадій Кравчук, суддя, секретар Пленуму ВГСУ Лариса Рогач, судді ВГСУ Ніна Акулова, Інна Алєєва, Світлана Владимиренко, Олексій Євсіков, Лілія Катеринчук, Віталій Корсак, Сергій Куровський, Володимир Поліщук, Ольга Попікова, Світлана Самусенко та Світлана Шевчук.

Також у заході взяли участь заступник Глави Адміністрації Президента України Олексій Філатов, Голова Вищої ради юстиції Ігор Бенедисюк, Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Сергій Козьяков, Голова Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Борис Гулько, ректор Національної школи суддів України Микола Оніщук, заступник міського голови, секретар Київської міської ради Олексій Резніков, керівник групи експертів проекту ЄС "Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні" Віргіліюс Валанчюс, міжнародні...

Детальніше »
Голова ВГCУ Богдан Львов взяв участь у Міжнародній науково-практичній конференції “Захист прав людини в адміністративному судочинстві: сучасний стан і перспективи розвитку в Україні” 02.10.2015

1 жовтня 2015 року Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов взяв участь у Міжнародній науково-практичній конференції “Захист прав людини в адміністративному судочинстві: сучасний стан і перспективи розвитку в Україні”, присвяченій 10-річчю започаткування процесуальної діяльності адміністративних судів України.

Захід організовано Вищим адміністративним судом України за підтримки Координатора проектів Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) в Україні (проект “Гарантування дотримання прав людини при здійсненні правосуддя”), Проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) “Справедливе правосуддя” та Німецького фонду міжнародного правового співробітництва.

З привітанням до учасників заходу звернулися Голова Вищого адміністративного суду України Олександр Нечитайло, Голова Конституційного Суду України Юрій Баулін, заступник Глави Адміністрації Президента України Олексій Філатов, старший менеджер проектів Координатора проектів ОБСЄ в Україні Джефрі Ерліх, в.о. Директора Німецького Фонду міжнародного...

Детальніше »
Обрано делегатів від Вищого господарського суду України на ХІІІ з'їзд суддів України 01.10.2015

1 жовтня 2015 року зборами суддів Вищого господарського суду України обрано делегатів на ХІІІ з'їзд суддів України від ВГСУ (з урахуванням рішення Ради суддів України від 17.09.2015 № 94) Бориса Грека, Наталію Дунаєвську, Лілію Катеринчук, Анатолія Полянського та Миколу Черкащенка.   

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ