Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 12 грудня 2017 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
Привітання з нагоди 5-ї річниці з дня утворення Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ 01.10.2015

Шановні Борисе Івановичу, судді та працівники апарату!

Від імені колективу Вищого господарського суду України та від себе особисто щиро вітаю Вас з п'ятою річницею з дня утворення Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ.

Початок функціонування суду став логічним продовженням чергового етапу судово-правової реформи і вдосконалення системи судочинства на принципах територіальності, спеціалізації та інстанційності. 

За короткий проміжок часу завдяки самовідданій праці, сумлінності та згуртованості Ви спромоглися створити гідні умови для стабільної роботи суду, закласти міцне інтелектуальне підґрунтя для подальшого розвитку системи загальних судів з метою належного захисту прав людини відповідно до Конституції України та її міжнародних зобов’язань.

Переконаний, що Ваші професійні зусилля будуть винагороджені повагою і довірою, сприятимуть утвердженню засад законності, справедливості та забезпеченню прав і законних інтересів громадян.

З нагоди свята щиро бажаю Вам мирного неба, міцного...

Детальніше »
Звіт щодо розгляду Вищим господарським судом України звернень і запитів на інформацію за вересень 2015 року 01.10.2015

У вересні 2015 року до Вищого господарського суду України надійшло від фізичних та юридичних осіб 115 звернень і 6776 запитів на інформацію, зокрема:

- 115 письмових звернень стосовно надходження та реєстрації касаційних скарг, розгляду касаційних скарг, надання копій судових рішень, виконання судових доручень, порядку повернення судового збору, розміщення оголошень про проведення аукціону тощо;

- 25 письмових запитів на інформацію щодо розгляду касаційних скарг;

- 6751 усний запит щодо розгляду касаційних скарг Вищим господарським судом України, надання інформації про місцезнаходження, керівництво, розклад роботи Вищого господарського суду України, платіжні реквізити для перерахування судового збору тощо.

На всі запити і звернення, що надійшли до суду, надано відповіді згідно із Законами України "Про доступ до публічної інформації", "Про інформацію", "Про захист персональних даних", "Про звернення громадян", "Про доступ до судових рішень" та іншими нормативно-правовими актами.

Розділ "Судова практика" доповнено новим інформаційним листом 29.09.2015

У розділі "Судова практика" на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України розміщено інформаційний лист ВГСУ від 24.09.2015 № 01-06/1593/15 "Про внесення змін і доповнень до пунктів 5, 6 Інформаційного листа ВГСУ "Про Закон України "Про здійснення правосуддя та кримінального провадження у зв'язку з проведенням антитерористичної операції" (у редакції Закону України від 15.01.2015 № 119-VIII).

 

З повним текстом документа можна ознайомитися тут.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

Змінено час проведення зборів суддів Вищого господарського суду України 29.09.2015

Збори суддів Вищого господарського суду України відбудуться 01.10.2015 о 12:00 в актовій залі (кімната 206).

Порядок денний:

1. Обрання делегатів на ХІІІ з'їзд суддів України з урахуванням рішення Ради суддів України від 17.09.2015 № 94 (доповідач: Львов Б.Ю. – Голова Вищого господарського суду України).

2. Різне (інформаційні повідомлення).

 

З питань акредитації звертатися до 10:00 1 жовтня 2015 року за телефоном: (044) 536-05-67.

Представники ВГСУ взяли участь у засіданні Наглядового комітету проекту Twinning "Удосконалення правової охорони та захисту прав інтелектуальної власності в Україні" 28.09.2015

24 вересня 2015 року в Державній службі інтелектуальної власності України (далі – ДСІВ) відбулася шоста робоча зустріч з членами Наглядового комітету з питань реалізації проекту ЄС Twinning "Удосконалення правової охорони та захисту прав інтелектуальної власності в Україні" (далі – Проект). 

У заході взяли участь Голова ДСІВ Алла Жарінова, керівник Проекту від ЄС Крістіна Фернандез, постійний радник Проекту Пабло Роденас, директор Департаменту інновацій та інтелектуальної власності Міністерства економічного розвитку та торгівлі України Олена Мініч, фахівці в сфері інтелектуальної власності та представники Національного агентства України з питань державної служби. 

Від Вищого господарського суду України у заході взяли участь суддя ВГСУ Валентин Палій, керівник апарату ВГСУ Наталія Пляс, начальник відділу міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ Максим Нарольський. 

Голова ДСІВ Алла Жарінова подякувала колегам і членам Наглядового комітету за постійну підтримку та фахову допомогу і висловила головне побажання – продовжити ефективну...

Детальніше »
До уваги представників господарських судів України – учасників тренінгу "Удосконалення правової охорони та захисту прав інтелектуальної власності в Україні"! 23.09.2015

8-10 вересня 2015 року в рамках проекту ЄС Twinning "Удосконалення правової охорони та захисту прав інтелектуальної власності в Україні" відбувся перший тренінг для суддів господарських судів України.

Ознайомитися з матеріалами презентації, яка була представлена під час заходу, можна на офіційному веб-порталі Державної служби інтелектуальної власності України за посиланням http://sips.gov.ua/ua/08-10092015-seminar.

Також, Ви маєте змогу завантажити рішення Європейського Суду щодо справ про промислові зразки українською мовою, про які йшлося на тренінгу. У файлі міститься додаткова інформація щодо справи про порушення авторських прав у м. Більбао. Завантажити файл.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

Керівництво ВГСУ долучилося до громадського обговорення змін до Конституції України в частині правосуддя 21.09.2015

Протягом вересня - жовтня 2015 року на базі провідних українських університетів у 8 містах України відбудуться круглі столи, семінари та інші аналогічні заходи, в рамках яких пройде обговорення в експертному середовищі напрацювань Конституційної Комісії змін до Конституції України в частині правосуддя, ініційовані Президентом України.

Перші громадські обговорення, на яких презентували затверджений Конституційною Комісією текст змін Конституції України в частині правосуддя, пройшли 18 вересня у Конгрегаційній залі дослідницької бібліотеки Національного університету «Києво-Могилянська академія» за участю науковців, представників суддівського корпусу, адвокатів, представників інститутів громадянського суспільства та студентів. В роботі заходу взяли участь Голова Вищого господарського суду України, член Конституційної Комісії Богдан Львов та заступник Голови ВГСУ Сергій Могил.

У вступному слові заступник Глави Адміністрації Президента України, секретар Конституційної Комісії та Голова Робочої групи з питань правосуддя та суміжних правових інститутів...

Детальніше »
У ВГСУ розпочалася підготовка суддів місцевих господарських судів, призначених на посаду судді вперше 21.09.2015

21 вересня 2015 року у Вищому господарському суді України за програмою Національної школи суддів України (далі - НШСУ) розпочалася підготовка суддів місцевих господарських судів, призначених на посаду судді вперше.

Захід відкрили Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов, Голова Вищої ради юстиції Ігор Бенедисюк та проректор з науково-дослідної роботи НШСУ Наталія Шукліна.

У своєму виступі очільник ВГСУ зупинився на змінах до Конституції України в частині правосуддя, зокрема, щодо процедури призначення на посади та кваліфікаційного оцінювання суддів. Богдан Львов порадив колегам більше часу приділяти професійному вдосконаленню та побажав натхнення на подальшу плідну роботу.

Голова ВРЮ Ігор Бенедисюк також зосередив увагу на судовій реформі та змінах в частині повноважень Вищої ради юстиції: "Ми працюємо над тим, щоб створити систему, яка б унеможливила будь-який вплив на судову владу, яка має бути незалежною, авторитетною і яка б відповідала вимогам суспільства".

Під час навчальної програми суддівська аудиторія...

Детальніше »
Привітання з нагоди 5-ї річниці з дня утворення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України 16.09.2015

Шановні Сергію Юрійовичу,

члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та

працівники секретаріату!

Від імені колективу Вищого господарського суду України та від себе особисто щиро вітаю Вас з п'ятою річницею з дня утворення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Вища кваліфікаційна комісія суддів України як постійно діючий орган у системі судоустрою створює умови для забезпечення стабільного, своєчасного та якісного наповнення судів професійними кадрами, ефективного й об'єктивного розгляду питань про дисциплінарну відповідальність суддів.

Ваша самовіддана праця, наполегливість і принципова позиція мають важливе значення для формування професійного суддівського корпусу і відновлення довіри суспільства до судів і суддів.

Переконаний, що законодавчі зміни і нова система добору суддівських кадрів сприятимуть реалізації судово-правової реформи в нашій країні та стануть прогресивним кроком на шляху досягнення цілей визначених європейським курсом України.

З...

Детальніше »
Судді ВГСУ, апеляційних та місцевих господарських судів взяли участь у першому тренінгу в рамках проекту Twinning "Удосконалення правової охорони та захисту прав інтелектуальної власності в Україні" 14.09.2015

8-10 вересня 2015 року на базі державного підприємства "Український інститут інтелектуальної власності" (Укрпатент) в рамках проекту технічної допомоги ЄС Twinning "Удосконалення правової охорони та захисту прав інтелектуальної власності в Україні" (далі - Проект) відбувся перший тренінг для суддів господарських судів, які спеціалізуються на розгляді справ у спорах, пов'язаних із захистом прав на об'єкти інтелектуальної власності.

З вітальною промовою виступили постійний радник Проекту Пабло Роденас, Голова Державної служби інтелектуальної власності України Алла Жарінова та Голова Іспанського відомства з питань патентів і торговельних марок Патрісія Гарсія-Ескудеро.

Як зазначив Пабло Роденас, основна увага Проекту зосереджена на аналізі як міжнародного так і українського законодавства з питань інтелектуальної власності, посиленні інституційного потенціалу відповідних державних установ та вдосконаленні правової охорони й захисту прав інтелектуальної власності в Україні. Крім того, це перший тренінг в рамках Проекту для суддів господарської юрисдикції,...

Детальніше »