Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 14 грудня 2017 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
Відбулось засідання круглого столу з питань застосування земельного законодавства 22.06.2015

19 червня 2015 року на базі Одеського апеляційного господарського суду проведено засідання круглого столу з питань застосування господарськими судами законодавства при вирішенні спорів, пов'язаних з орендою землі державної та комунальної власності.

Цей захід проведено на виконання пункту 3.23 розділу 3 Плану роботи Вищого господарського суду України на 2015 рік за ініціативи другої судової палати Вищого господарського суду України в особі її секретаря Дроботової Тетяни Борисівни та активного сприяння суддів і працівників апарату Одеського апеляційного господарського суду, очолюваного Морщагіною Наталією Станіславівною.

У засіданні круглого столу взяли участь близько 150 осіб, у тому числі: судді Вищого господарського суду України та Одеського апеляційного господарського округу; науковці Національного університету "Одеська юридична академія", Одеського державного аграрного університету, Національної школи суддів України; представники Одеської та Херсонської обласних державних адміністрацій, Одеської обласної ради, Миколаївської міської ради,...

Детальніше »
Голова ВГСУ Богдан Львов взяв участь у Форумі з інтелектуальної власності IPF 2015 19.06.2015

18 червня 2015 року відбувся Форум з інтелектуальної власності IPF 2015 (далі - Форум).

У заході взяли участь Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов та суддя четвертої судової палати Вищого господарського суду України Валентин Палій, Голова Вищої ради юстиції Ігор Бенедисюк, Голова Державної служби інтелектуальної власності України Алла Жарінова, директор Науково-дослідного інституту інтелектуальної власності Національної академії правових наук України Олена Орлюк, провідні юристи та науковці.

Виступаючи в рамках першої сесії Форуму "Майбутнє сфери інтелектуальної власності України", Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов звернув увагу на проблеми підсудності спорів в сфері інтелектуальної власності, а також зупинився на важливості спеціалізації судів.

Крім того, він відповів на запитання учасників Форуму щодо напрацювань Конституційної комісії і Ради з питань судової реформи та доцільності заснування в Україні патентного суду.

Голова Державної служби інтелектуальної власності України...

Детальніше »
Пропозиції щодо вдосконалення конституційного регулювання питань здійснення правосуддя та функціонування судової влади 18.06.2015

27 травня 2015 року на засіданні Науково-консультативної ради при Вищому господарському суді України схвалено Пропозиції щодо вдосконалення конституційного регулювання питань здійснення правосуддя та функціонування судової влади. (див. тут)

Вчений секретар НКР при Вищому господарському суді України

УВАГА! АНОНС! Готується до друку "Вісник господарського судочинства" № 2 за 2015 рік 17.06.2015

Готується до друку "Вісник господарського судочинства" № 2 за 2015 рік – офіційний друкований орган Вищого господарського суду України.

Черговий номер зацікавить доповіддю Голови Вищого господарського суду України Богдана Львова на пленумі Вищого господарського суду України від 5 березня 2015 року.

У цьому випуску часопису будуть опубліковані Постанови пленуму Вищого господарського суду України від 05.03.2015:

- № 1 "Про підсумки роботи господарських судів України в 2014 році та завдання на 2015 рік";

- № 2 "Про хід виконання постанови пленуму ВГСУ від 10.07.2014 № 2 "Про підсумки роботи господарських судів України в 20013 році, в першому півріччі 2014 року та завдання на друге півріччя 2014 року";

- № 3 "Про внесення змін і доповнень до деяких постанов пленуму Вищого господарського суду України";

- № 4 "Про затвердження нової редакції Регламенту пленуму Вищого господарського...

Детальніше »
Голова ВГСУ Богдан Львов узяв участь у конференції "Судова реформа: стратегічне планування та подальші кроки" 16.06.2015

15 червня 2015 року у Верховному Суді України відбулася конференція "Судова реформа: стратегічне планування та подальші кроки", організована Радою з питань судової реформи за сприяння Проекту ЄС "Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні".

Вищий господарський суд України (далі - ВГСУ) на заході представляли Голова ВГСУ Богдан Львов, заступник Голови ВГСУ Геннадій Кравчук та суддя, секретар пленуму ВГСУ Лариса Рогач.

У конференції також взяли участь заступник Глави Адміністрації Президента Олексій Філатов, заступник Генерального прокурора України Давид Сакварелідзе, народний депутат України, перший заступник голови Комітету ВРУ з питань правової політики та правосуддя Леонід Ємець, Голова Вищої ради юстиції Ігор Бенедисюк, Голова Конституційного Суду України Юрій Баулін, Голова Верховного Суду України Ярослав Романюк, заступник Голови Вищого адміністративного суду України Михайло Смокович, заступник Голови Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Марина Червинська, керівництво Вищої кваліфікаційної комісії...

Детальніше »
Привітання з нагоди обрання Голови та заступника Голови Вищої ради юстиції 10.06.2015

Шановний Ігоре Михайловичу та Олексію Валентиновичу!

Щиро вітаємо Вас з нагоди обрання на посади!

Глибоко переконані, що Ваша відданість своїй справі і багаторічний досвід й надалі сприятимуть професійності і незалежності суддівського корпусу, кваліфікованій та неупередженій діяльності судової гілки влади в Україні.

Нехай Ваша подальша праця увінчається новими здобутками на шляху зміцнення законності, а професійні успіхи будуть постійними супутниками у житті.

Бажаємо міцного здоров'я та натхнення в роботі, миру та злагоди Вам і Вашим родинам! Наснаги, мужності й оптимізму!

З повагою

Колектив Вищого господарського суду України

Суддю Вищого господарського суду України Ігоря Бенедисюка обрано Головою Вищої ради юстиції 09.06.2015

9 червня 2015 року відбулося перше засідання Вищої ради юстиції у новому складі, на якому суддю четвертої судової палати Вищого господарського суду України Ігоря Бенедисюка обрано Головою Вищої ради юстиції.

За даними лічильної комісії за кандидатуру Ігоря Бенедисюка проголосували всі присутні 17 членів Вищої ради юстиції.

Біографія Бенедисюка Ігоря Михайловича

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

У Вищому господарському суді України оптимізовано штатну кількість суддів 09.06.2015

5 червня 2015 року під час засідання Ради суддів України заслухано Голову Державної судової адміністрації України Зеновія Холоднюка щодо оптимізації кількості суддів у судах, зокрема, зменшення кількості суддів у Вищому господарському суді України.

Відповідно до частини четвертої статті 19 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" Державна судова адміністрація України за погодженням із Радою суддів України визначає кількість суддів у судах загальної юрисдикції з урахуванням судового навантаження та в межах видатків, передбачених у Державному бюджеті України на утримання судів та оплату праці суддів.

Відтак, кількість суддів Вищого господарського суду України зі 110 було зменшено до 100 осіб.

 Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

Розділ "Судова практика" доповнено новим інформаційним листом 08.06.2015

У розділі "Судова практика" на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України розміщено інформаційний лист ВГСУ від 03.06.2015 №01-06/904/15 "Про внесення змін і доповнень до пунктів 8,12 Інформаційного листа ВГСУ від 28.03.2013 № 01-06/606/2013".

У зв'язку з виникненням у судовій практиці питань щодо застосування Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (у редакції Закону України від 22.12.2011 № 4212-VІ), Вищим господарським судом України внесено відповідні зміни і доповнення.

З повним текстом документа можна ознайомитися тут.

 Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

Судді ВГСУ взяли участь у "круглому столі" щодо презентації дослідження кваліфікаційних вимог до кандидатів на посаду судді 08.06.2015

8 червня 2015 року у Вищій кваліфікаційній комісії суддів України (далі – ВККСУ) відбувся "круглий стіл", на якому презентували звіт за результатами дослідження кваліфікаційних вимог для кандидатів на посаду судді.

Від Вищого господарського суду України у заході взяли участь суддя ВГСУ, член Вищої ради юстиції Наталя Волковицька, судді ВГСУ Володимир Поліщук та Борис Грек.

У роботі "круглого столу" також взяли участь керівник проекту USAID "Справедливе правосуддя" Девід Вон, заступник Голови ВККСУ Микола Патрюк, секретар кваліфікаційної палати ВККСУ Станіслав Щотка, проректор Національної школи суддів України Наталія Шукліна, член Ради суддів України Тетяна Чумаченко, судді та експерти.

Дослідження проводилось спільно з Міжнародною громадською організацією "Універсальна екзаменаційна мережа" за підтримки проекту USAID "Справедливе правосуддя".

Аналіз практики судді здійснювався у два етапи методом опитування....

Детальніше »