Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 1 травня 2017 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
"Рівень довіри суспільства до судової влади зростає: господарським судам висловили довіру 61% респондентів", – результати соціологічного дослідження 23.01.2015

22 січня 2015 року відбулася презентація результатів соціологічного дослідження "Оцінка роботи судової системи України", яке проведено соціологічною компанією "Research & Branding".

У заході взяли участь заступник Голови Вищого господарського суду України Геннадій Кравчук, заступник Голови Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Станіслав Кравченко, Голова Ради суддів України, суддя Верховного Суду України Валентина Сімоненко, член Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, суддя Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Михайло Макарчук, суддя Верховного Суду України Олександр Прокопенко, представники органів суддівського самоврядування, провідні юристи та експерти в галузі соціологічних досліджень.

Опитування проходило в листопаді - грудні 2014 року в 22 обласних центрах України і місті Києві, за винятком АР Крим, Донецької та Луганської областей. Респондентів розділили на дві групи: загальнонаціональне опитування - все населення України віком 18 років і старше та спеціалізоване...

Детальніше »
Співчуття з приводу передчасної смерті судді Господарського суду Донецької області Гриник Марії Михайлівни 14.01.2015

Колектив Вищого господарського суду України висловлює щирі співчуття з приводу трагічної смерті судді Господарського суду Донецької області Гриник Марії Михайлівни.

Марія Михайлівна, яка 12 січня 2015 року відзначила 50-річний ювілей, перебувала в рейсовому автобусі, що був обстріляний 13 січня в пункті пропуску в населеному пункті Бугас (поблизу Волновахи).

Марія Михайлівна запам'ятається близьким чесною, порядною і відкритою людиною, сповненою любові до рідної землі та готовою завжди прийти на допомогу.

Передчасна смерть Марії Михайлівни є тяжкою втратою для родини, колективу та всіх, хто її знав і любив.

Схиляючись у скорботі та розділяючи біль втрати, висловлюємо глибоке співчуття родині, близьким та колегам Марії Михайлівни.

Хай Господь дасть вам сил і мужності перенести це велике горе.

Переконані, що світлий образ Марії Михайлівни Гриник, її відкрита душа, щирість та доброта назавжди збережуться в нашій пам'яті.

Вічна пам'ять...

 

Колектив Вищого господарського...

Детальніше »
До уваги учасників судового процесу 13.01.2015

Інформація Київської міської дирекції Українського державного підприємства поштового зв’язку "Укрпошта" щодо пересилання поштових відправлень на/з територію Донецької та Луганської областей.

Привітання Голови Вищого господарського суду України Богдана Львова з новорічними святами! 30.12.2014

Дорогі друзі!

 

Щиро і сердечно вітаю Вас із Новорічними та Різдвяними святами!

Нехай Новий 2015 рік увійде в наше життя мирним, щасливим та радісним, принесе стабільність та впевненість в завтрашньому дні, підвищення добробуту, задоволення від нових перемог на шляху соціально-економічних реформ та демократичних перетворень!

Бажаю Вам доброго здоров'я, великого щастя, родинного затишку, здійснення потаємних мрій та надій, любові та Божої благодаті!

Хай Вас завжди супроводжує почуття справедливості, верховенства закону та віри в перемогу добра над злом.

Зичу Вам, Вашим рідним та близьким Веселих Свят і щасливого Нового року!

 

Зі щирими побажаннями

Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов

До уваги відвідувачів Вищого господарського суду України! Інформація про роботу суду на період новорічних свят 30.12.2014

Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 12.11.2014 № 1084-р та керуючись рішенням зборів суддів Вищого господарського суду України, з метою створення сприятливих умов для святкування 1 січня - Нового року та 7 січня - Різдва Христового, а також раціонального використання робочого часу у Вищому господарському суді України перенесено робочі дні з:

п'ятниці 2 січня - на суботу 17 січня;

четверга 8 січня - на суботу 31 січня;

п'ятниці 9 січня - на суботу 14 лютого.

Таким чином, з 1 по 4 січня та з 7 по 11 січня 2015 року - суд не працюватиме. 31 грудня 2014 року та 6 січня 2015 року - тривалість роботи суду буде скорочено на 1 годину (до 17.00).

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

Звіт щодо розгляду Вищим господарським судом України звернень і запитів на інформацію за грудень 2014 року 30.12.2014

У грудні 2014 року до Вищого господарського суду України надійшло 63 звернення і 4174 запита на інформацію від фізичних та юридичних осіб, зокрема:

63 письмових звернення стосовно дій суддів господарських судів, надходження та реєстрації касаційних скарг, розгляду касаційних скарг, надання копій судових рішень, порядку розгляду справ господарськими судами, які розташовані в районі проведення антитерористичної операції, виконання судових доручень тощо;

2 письмових запита на інформацію щодо надходження та реєстрації касаційних скарг, результат їх розгляду;

4172 усних запита стосовно розгляду касаційних скарг Вищим господарським судом України, інформації про місцезнаходження, керівництво, розклад роботи Вищого господарського суду України, платіжних реквізитів для перерахування судового збору тощо.

На всі запити і звернення, що надійшли до суду, надано відповіді згідно із Законами України "Про доступ до публічної інформації", "Про інформацію", "Про захист персональних даних", "Про звернення громадян", "Про...

Детальніше »
Судді Вищого господарського суду взяли участь у роботі пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ 22.12.2014

19 грудня 2014 року відбувся пленум Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, у роботі якого взяли участь секретар пленуму Вищого господарського суду України Лариса Рогач та суддя Вищого господарського суду України, член Вищої ради юстиції Наталя Волковицька.

Пленум Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ прийняв у цілому постанову "Про застосування судами міжнародних договорів України при здійсненні правосуддя", до проекту якої в межах співпраці вищих спеціалізованих судів суддями Вищого господарського суду України надано низку пропозицій.

Окрім того, в першому читанні прийнято за основу Регламент спільних засідань пленумів вищих спеціалізованих судів, який у листопаді цього року також прийнято за основу на пленумі Вищого господарського суду України.

 

Секретаріат пленуму Вищого господарського суду України

Колектив Вищого господарського суду України продовжив традицію привітання дітлахів зі святом Святого Миколая 19.12.2014

19 грудня 2014 року працівники Вищого господарського суду України взяли на себе роль помічників Святого Миколая, відвідавши своїх підшефних - Київський міський будинок дитини ім. М.Городецького, що знаходиться у смт. Ворзель. У ньому виховується 120 дітей віком від 1 місяця до 4-х років, у тому числі діти-сироти, діти-інваліди з дитинства, діти, від яких відмовились батьки.

З нагоди дня Святого Миколая малеча отримала солодощі та інші подарунки. Натомість маленькі вихованці підготували зворушливий святковий концерт.

Колектив Вищого господарського суду України щиро прагне, щоб кожна дитина, незважаючи на жодні економічні потрясіння, відчувала турботу та любов.

Секретар четвертої судової палати Вищого господарського суду України Ігор Бенедисюк взяв участь у заходах, організованих Київським університетом права Національної академії наук України 19.12.2014

16 грудня 2014 року на базі Київського університету права Національної академії наук України відбулися круглі столи на теми: "Сучасні тенденції, загрози та перспективи в сфері розвитку інтелектуальної власності у правовій та комерційній площинах: вітчизняна та міжнародна практика" та "Ефективність господарського судочинства".

У роботі вказаних круглих столів взяв участь секретар четвертої судової палати Вищого господарського суду України Ігор Бенедисюк.

Учасниками круглого столу на тему: "Сучасні тенденції, загрози та перспективи в сфері розвитку інтелектуальної власності у правовій та комерційній площинах: вітчизняна та міжнародна практика" обговорено актуальні питання, пов'язані із захистом права інтелектуальної власності в Україні та Європі, проаналізовано існуючі теоретичні та практичні проблеми у законодавчо-правовій, економічній та міжнародній сферах інтелектуальної власності.

Основними ж темами круглого столу "Ефективність господарського судочинства" стало обговорення актуальних питань, пов'язаних із сучасним станом господарського...

Детальніше »
У Вищому господарському суді України завершилася підготовка суддів місцевих господарських судів, обраних на посаду судді безстроково 16.12.2014

У Вищому господарському суді України (далі - ВГСУ) завершилася підготовка суддів місцевих господарських судів, обраних на посаду судді безстроково, за програмою Національної школи суддів України.

У проведенні підготовки взяли участь судді Вищого господарського суду України, провідні юристи та науковці.

На проблемних питаннях здійснення судового провадження під час розгляду справ у суді першої інстанції за приписами ГПК України зупинилася секретар другої судової палати ВГСУ, кандидат юридичних наук, заслужений юрист України Тетяна Дроботова.

Суддя, секретар пленуму ВГСУ Лариса Рогач приділила увагу питанням, що виникають у господарському процесі у разі продовження строків вирішення спорів за заявами сторін.

Суддя ВГСУ, член Ради суддів господарських судів України Володимир Погребняк для своєї лекції обрав тему страхування та специфіки регулювання правовідносин у цій сфері під час розгляду відповідних справ.

На особливостях вирішення спорів, пов'язаних з перевезенням вантажів залізничним транспортом,...

Детальніше »