Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 12 грудня 2017 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
Керівники вищих органів судової влади висловили свою позицію щодо проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законів України (щодо фінансового забезпечення працівників судової системи)" 14.05.2015

У Верховній Раді України 10 квітня 2015 року зареєстровано проект Закону України "Про внесення змін до деяких законів України (щодо фінансового забезпечення працівників судової системи)" (реєстраційний номер 2630), яким передбачено внесення змін до законів України "Про судоустрій і статус суддів" та "Про Вищу раду юстиції" у частині надання права Кабінету Міністрів України в цілому визначати умови оплати праці суддів та інших працівників органів судової влади.

Голова Конституційного Суду України, Голова Верховного Суду України, в. о. Голови Ради суддів України, Голова Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справа, Голова Вищого адміністративного суду України, Голова Вищого господарського суду України, Голова Державної судової адміністрації України, Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, керівник секретаріату Вищої ради юстиції звернулися до Президента України та Голови Верховної Ради України зі спільними листами, в яких просять сприяти недопущенню...

Детальніше »
Очільники вищих органів судової влади звернулися до Голови Верховної Ради України з пропозиціями і зауваженнями до проекту Закону України "Про державну службу" 14.05.2015

Очільники Конституційного Суду України, Верховного Суду України, Ради суддів України, Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, Вищого адміністративного суду України, Вищого господарського суду України, Державної судової адміністрації України звернулися до Голови Верховної Ради України зі спільним листом, в якому просять підтримати позицію судової влади, врахувати пропозиції і зауваження до проекту Закону України "Про державну службу" та не допустити порушення гарантованих державою прав працівників апаратів судів, зокрема, помічників суддів.

 

З повним текстом листа можна ознайомитися тут.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

У Вищому господарському суді України відбувся семінар "Корпоративні конфлікти: практика врегулювання та розгляду спорів" 12.05.2015

12 травня 2015 року у Вищому господарському суді України Національна школа суддів України (далі - НШСУ) у співпраці з Центром комерційного права провели семінар "Корпоративні конфлікти: практика врегулювання та розгляду спорів" за участю суддів ВГСУ, апеляційних та місцевих господарських судів.

Захід відкрили Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов, проректор з науково-дослідної роботи НШСУ Наталія Шукліна та директор Центру комерційного права Валентина Данішевська.

На думку очільника Вищого господарського суду України, спори, що виникають з корпоративних відносин і справи про банкрутство є актуальними напрямками в судовій практиці і їх розгляд відіграє важливу роль у забезпеченні стабільності економічних процесів у державі. На завершення свого виступу Богдан Львов відмітив активну професійну позицію НШСУ у підвищенні кваліфікації суддів і побажав колегам натхнення на подальшу плідну роботу.

Крім того, у Вищому господарському суді України за програмою НШСУ проходитимуть підготовку судді місцевих господарських судів...

Детальніше »
Дорогі ветерани та співвітчизники! 08.05.2015

У ці травневі дні український народ відзначає День пам'яті та примирення і День перемоги над нацизмом.

  Ми пам'ятаємо про тих, хто, не шкодуючи власного життя, захищав рідну землю, наше сьогодення. Ми знаємо, що перемагає той, хто захищає свою Батьківщину, і віримо, що в нинішній боротьбі з агресором український народ обов'язково переможе.

  Нехай червона квітка маку, як символ пам'яті про загиблих у Другій світовій війні, буде нагадуванням нинішньому та прийдешнім поколінням про найбільшу цінність у світі - людське життя.

  Низький уклін, вічна пам'ять та слава ветеранам, які зі зброєю в руках захистили свободу і незалежність нашої країни. Напередодні світлого свята бажаю Вам щастя, здоров'я, оптимізму та довголіття! Нехай у Ваших родинах панує злагода, спокій та благополуччя, а оселі повняться достатком і затишком! Мирного неба Вам та Вашим родинам!

 

Зі щирою повагою

Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов

До уваги учасників судового процесу! 07.05.2015

Інформація Київської міської дирекції Українського державного підприємства поштового зв'язку "Укрпошта" щодо пересилання поштових відправлень на/з територію Донецької та Луганської областей.

Суддю, секретаря четвертої судової палати Вищого господарського суду України Ігоря Бенедисюка Президент України призначив членом Вищої ради юстиції 05.05.2015

30 квітня 2015 року Указом Президента України суддю, секретаря четвертої судової палати ВГСУ Ігоря Бенедисюка призначено членом Вищої ради юстиції.

За повідомленням прес-служби Президента України, на зустрічі з новопризначеними членами Вищої ради юстиції Порошенко П.О. наголосив: «Нашими спільними зусиллями ми зможемо забезпечити реалізацію права громадян на справедливий суд».

Глава держави висловив побажання: «Внаслідок наших спільних дій має значно зрости довіра суспільства до судової гілки влади, щоб ми дали можливість працювати чесним суддям».

«Для мене, коли ми говоримо про європейські цінності, про необхідний інвестиційний клімат, про захист прав людини, першу важливість має незалежний суд і незалежність суддівської гілки влади», - наголосив Петро Порошенко.

Крім того Президент України підкреслив, що з 14-ти осіб, яких було допущено до участі у конкурсі, комісія зробила достойний вибір. «Починається реалізація нового Закону про справедливий суд», - відзначив Президент.

Церемонію складання...

Детальніше »
Звіт щодо розгляду Вищим господарським судом України звернень і запитів на інформацію за квітень 2015 року 05.05.2015

У квітні 2015 року до Вищого господарського суду України надійшло від фізичних та юридичних осіб 59 звернень і 4428 запитів на інформацію, зокрема:

59 письмових звернень стосовно дій суддів господарських судів, надходження та реєстрації касаційних скарг, розгляду касаційних скарг, розподілу справ, надання копій судових рішень, виконання судових доручень, повернення судового збору тощо;

10 письмових запитів на інформацію щодо розгляду касаційних скарг;

4369 усних запитів щодо розгляду касаційних скарг Вищим господарським судом України, надання інформації про місцезнаходження, керівництво, розклад роботи Вищого господарського суду України, платіжні реквізити для перерахування судового збору тощо.

На всі запити і звернення, що надійшли до суду, надано відповіді згідно із Законами України "Про доступ до публічної інформації", "Про інформацію", "Про захист персональних даних", "Про звернення громадян", "Про доступ до судових рішень" та іншими нормативно-правовими актами.

Керівником апарату Вищого господарського суду України призначено Пляс Наталію Петрівну 29.04.2015

29 квітня 2015 року Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов представив колективу суду керівника апарату Пляс Наталію Петрівну, яку призначено відповідним наказом Державної судової адміністрації України від 29 квітня 2015 р. № 303/к.

Стаж роботи Наталії Пляс у Вищому господарському суді України складає понад 12 років.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

Голова ВГСУ Богдан Львов взяв участь у Міжнародному форумі по боротьбі з підробками та піратством 27.04.2015

24 квітня 2015 року під патронатом Кабінету Міністрів України відбувся Міжнародний форум по боротьбі з підробками та піратством (далі-Форум), присвячений Міжнародному дню інтелектуальної власності. Організаторами виступили Український національний комітет Міжнародної торгової палати (ICC Ukraine), Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, Державна служба інтелектуальної власності, ДП "Український інститут промислової власності".

З вітальною промовою виступили заступник Глави Адміністрації Президента України Дмитро Шимків, президент ICC Ukraine, радник Прем'єр-міністра України Володимир Щелкунов, Голова Державної служби інтелектуальної власності України Алла Жарінова, директор департаменту європейської інтеграції та багатостороннього співробітництва Міністерства економічного розвитку України В'ячеслав Цимбал та координатор бізнес-ініціативи щодо зупинення підробок і піратства (BASCAP) в Україні Міжнародної торгової палати (ICC) Антоніна Пахаренко-Андерсон.

Від Вищого господарського суду України у заході взяли участь Голова ВГСУ Богдан Львов...

Детальніше »
Судді Вищого господарського суду України взяли участь в обговоренні міжнародного досвіду оцінювання професійної діяльності суддів 27.04.2015

24 квітня 2015 року Вища кваліфікаційна комісія суддів України (далі - ВККСУ) за підтримки Проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Справедливе правосуддя» у співпраці з Бюро демократичних інститутів та прав людини Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) й проектом Європейського Союзу «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні» провела семінар на тему «Оцінювання професійної діяльності суддів».

Захід організовано у зв'язку з законодавчими змінами до Закону України «Про судоустрій і статус суддів», якими запроваджується кваліфікаційне оцінювання суддів. ВККСУ уповноважена на проведення такого оцінювання за погодженою з Радою суддів України процедурою і визначеними законом критеріями. Дотримання визнаних стандартів суддівської незалежності й підзвітності суддів є важливим компонентом такої роботи.

У роботі семінару взяли участь члени та представники секретаріату ВККСУ, Вищої ради юстиції, Ради суддів України, Національної школи суддів України, науковці та представники суддівського корпусу. Зокрема,...

Детальніше »