Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку Клікніть, щоб перейти на головну сторінку
1
Головна сторінкаКарта сайтуДопомога 12 грудня 2017 Українська3English

\
\
\
\
\
\
Новини
Господарський суд Донецької області відновлює свою роботу 24.04.2015

З 27 квітня 2015 року за адресою: м. Харків, проспект Леніна, 5 відновить роботу Господарський суд Донецької області.

Відповідне Розпорядження Голови Вищого господарського суду України видано згідно частини першої статті 3 Закону України "Про здійснення правосуддя та кримінального провадження у зв'язку з проведенням антитерористичної операції", Указу Президента України від 12.11.2014 № 868/2014 "Про внесення змін до мережі господарських судів України" та на підставі подання Державної судової адміністрації України від 22.04.2015 № 8-8141/15 про можливість відновлення роботи Господарського суду Донецької області.

З повним текстом документу можна ознайомитись тут.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

Судді господарських судів України взяли участь у роботі круглого столу з обговорення проблемних питань, які виникають у розгляді господарськими судами справ у спорах, пов'язаних із захистом прав на об'єкти інтелектуальної власності 23.04.2015

23 квітня 2015 року у Вищому господарському суді України відбувся круглий стіл з обговорення проблемних питань, які виникають у розгляді господарськими судами справ у спорах, пов'язаних із захистом прав на об'єкти інтелектуальної власності.

У роботі заходу взяли участь судді Господарського суду міста Києва, Господарського суду Київської області, Київського апеляційного господарського суду та Вищого господарського суду України, які спеціалізуються на розгляді справ відповідної категорії.

З вітальним словом перед колегами виступив Голова ВГСУ Богдан Львов.

Учасниками круглого столу обговорювалися актуальні питання господарського судочинства, пов'язані із захистом прав на об'єкти інтелектуальної власності, зокрема, щодо стягнення компенсації за порушення виключних майнових авторських прав, про дострокове припинення дії свідоцтва на знак для товарів і послуг, про порушення прав на торговельні марки в мережі Інтернет, про захист прав на сорти рослин тощо.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі...

Детальніше »
Судді ВГСУ взяли участь у комітетських слуханнях на тему "Відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом: шляхи підвищення ефективності чинної системи" 23.04.2015

22 квітня 2015 року Комітет Верховної Ради України з питань економічної політики провів слухання на тему "Відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом: шляхи підвищення ефективності чинної системи" (далі - Комітетські слухання).

Метою проведення Комітетських слухань стало обговорення практики застосування Закону України від 22 грудня 2011 року № 4212-VI "Про внесення змін до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі - Закон), яка сформувалася в Україні після його прийняття протягом 2012-2014 років, та напрацювання пропозицій щодо законодавчого врегулювання проблемних питань.

У роботі заходу взяли участь заступник Голови ВГСУ Сергій Могил, судді третьої судової палати Ірина Панова (секретар палати) та Володимир Поліщук, суддя другої судової палати Олена Яценко, заступники голів господарських судів Дніпропетровської і Херсонської областей Ніна Камша та Павло Пригуза, представники інших комітетів Верховної Ради України, центральних органів виконавчої влади, громадських організацій та...

Детальніше »
Розділ "Судова практика" доповнено новим інформаційним листом 21.04.2015

У розділі "Судова практика" на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України розміщено інформаційний лист ВГСУ від 20.04.2015 № 01-06/631/15 "Про доповнення інформаційного листа від 15.03.2011 № 01-06/249 "Про постанови ВСУ, прийняті за результатами перегляду судових рішень господарських судів".

Документ містить правові позиції Верховного Суду України, викладені у постановах, прийнятих за результатами перегляду судових рішень господарських судів у порядку, передбаченому розділом ХІІ2 Господарського процесуального кодексу України, у спорах, що виникають:

1) з питань захисту права власності;

2) з відносин страхування;

3) з корпоративних правовідносин;

4) з договору поруки;

5) у сфері земельних правовідносин;

6) у зв'язку із завданням шкоди;

7) у зв'язку із набуттям, збереженням майна без достатньої правової підстави;

8) з договору поставки;

9) у розгляді справ про банкрутство;

10) у вирішенні питань, пов'язаних із застосуванням позовної давності;

11)...

Детальніше »
Обрано заступників Голови Вищого господарського суду України та секретарів судових палат 16.04.2015

16 квітня 2015 року зборами суддів Вищого господарського суду України таємним голосуванням заступниками Голови ВГСУ обрано суддю другої судової палати Кравчука Геннадія Анатолійовича та суддю четвертої судової палати Могила Сергія Костянтиновича.

Крім того, рішенням зборів суддів Вищого господарського суду України від 16 квітня обрано секретарів судових палат, зокрема:

секретарем першої судової палати Картере Валерія Івановича

секретарем другої судової палати Дроботову Тетяну Борисівну

секретарем третьої судової палати Панову Ірину Юріївну

секретарем четвертої судової палати Бенедисюка Ігоря Михайловича.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

Донецький апеляційний господарський суд відновлює свою роботу. Призначено заступника Голови Донецького апеляційного господарського суду 14.04.2015

З 14 квітня 2015 року за адресою: м. Харків, проспект Леніна, 5 відновив роботу Донецький апеляційний господарський суд.

Відповідне Розпорядження Голови Вищого господарського суду України видано згідно частини першої статті 3 Закону України "Про здійснення правосуддя та кримінального провадження у зв'язку з проведенням антитерористичної операції", Указу Президента України від 12.11.2014 №868/2014 "Про внесення змін до мережі господарських судів України" та на підставі подання Голови Державної судової адміністрації України від 07.04.2015 №8-6433/15 про можливість відновлення роботи Донецького апеляційного господарського суду.

З повним текстом документу можна ознайомитись тут.

Крім того, 25 березня 2015 року в приміщенні Харківського апеляційного господарського суду рішенням зборів суддів Донецького апеляційного господарського суду таємним голосуванням з числа суддівського корпусу заступником Голови зазначеного суду обрано Людмилу Ушенко.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва...

Детальніше »
Господарський суд Луганської області відновлює свою роботу 14.04.2015

З 6 квітня 2015 року за адресою: м. Харків, проспект Леніна, 5 відновив роботу Господарський суд Луганської області.

Відповідне Розпорядження Голови Вищого господарського суду України видано відповідно до частини першої статті 3 Закону України "Про здійснення правосуддя та кримінального провадження у зв'язку з проведенням антитерористичної операції", Указу Президента України від 12.11.2014 №868/2014 "Про внесення змін до мережі господарських судів України" та на підставі подання Голови Державної судової адміністрації України від 27.03.2015 №8-5754/15 про можливість відновлення роботи Господарського суду Луганської області.

З повним текстом документів можна ознайомитись тут:

1. Про відновлення роботи господарського суду Луганської області.

2. Про внесення змін до розпорядження Вищого господарського суду України від 02.04.2015 №18-р.

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

Вітання Голови ВГСУ Богдана Львова з Великоднем 10.04.2015

Дорогі друзі!

 

Сердечно вітаю Вас зі Святом Великодня - воістину Величним Днем Торжества Життя і Любові!

Хай благодатна світла радість Воскресіння Христового осяє Вашу душу, з весняною силою пробудить у ній Віру, Надію та Любов, а Господнє благословення на добрі справи в ім'я людей та України завжди буде з Вами!

Щиро бажаю Вам родинного щастя та міцного здоров'я, божої благодаті і віри у світле майбутнє нашої української держави!

Нехай у ваших домівках завжди панує мир і злагода, в серцях - добро, а в думках - мудрість.

З повагою

 

Голова Вищого

господарського суду України Богдан Львов

Розділ "Судова практика" доповнено новим інформаційним листом 03.04.2015

У розділі "Судова практика" на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України розміщено інформаційний лист ВГСУ від 18.03.2015 № 01-06/360/15 "Щодо виконання рішення Європейського суду з прав людини щодо справедливої сатисфакції у справі "Бочан проти України (№ 2)".

 

З повним текстом документа можна ознайомитися тут

 

Відділ міжнародно-правового співробітництва та зв'язків зі ЗМІ

Внесено зміни до переліку ЗМІ для розміщення оголошень про виклик до суду відповідача, третіх осіб, свідків, місце фактичного проживання (перебування) яких невідоме 03.04.2015

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 року №265-р внесено зміни до переліку друкованих засобів масової інформації загальнодержавної та місцевої сфери розповсюдження, в яких у 2015 році розміщуються оголошення про виклик до суду відповідача, третіх осіб, свідків, місце фактичного проживання (перебування) яких невідоме.

Затверджений перелік друкованих ЗМІ по областях:

Вінницька - "Вінниччина"

Волинська - "Волинь-нова"

Дніпропетровська - "Вісті Придніпров'я"

Донецька - "Донеччина"

Житомирська - "Житомирщина"

Закарпатська - "Новини Закарпаття"

Запорізька - "Запорізька правда"

Івано-Франківська - "Галичина"

Київська - "Час Київщини"

Кіровоградська - "Народне Слово"

Луганська - "Час пік"

Львівська - "Львівська пошта"

Миколаївська - "Рідне Прибужжя"

Одеська - "Одеські вісті"

Полтавська - "Зоря Полтавщини"

Рівненська - "Вісті Рівненщини"

Сумська - "Сумщина"

Детальніше »